TURSKA – GRUZIJA 3:1

Spektakularni golovi Merta Muldura i Arde Gülera za slavlje Turaka

Turska je pobijedila Gruziju s 3:1 (Muldur 25, Güler 65, Akturkoglu 90+7) – Mikautadze 32) u Dortmundu u prvoj utakmici skupine F na Europskom prvenstvu u Njemačkoj. Prvi krug na EP-u će večeras zaključiti Portugal i Češka, također u skupini F.

Turska je povela nakon strašnog voleja Merta Muldura, igrač Fenerbahčea je dočekao loptu na rubu kaznenog prostora i potegao iz prve poslavši loptu u lijeve rašlje. Samo dvije minute kasnije Turci su postigli drugi pogodak, Kenan Yildiz je s nekoliko metara okrunio odličnu akciju, ali nakon što su već proslavili gol, javio se VAR i otkrio da je mladi napadač (19 godina) Juventusa bio u zaleđu od nekoliko centimetara. Prava šteta, ništa od gola. I onda se debitant na Europskom prvenstvu, Gruzija, vratila u susret, Georges Mikautadze je provukao loptu ispod vratara Merta Gunoka nakon dodavanja Giorgija Kočorašvilija.

U 65. minuti Arda Güler, 19-godišnjak iz Real Madrida, zabio je još ljepši gol i s veće distance od Muldura za novo vodstvo Turaka. Iskosa s desne strane s 26 metara Güler je poslao projektil u suprotan kut, potpuno neuhvatljivo za vratara. U 70. minuti umalo novo izjednačenje, Kočorašvili se majstorski oslobodio čuvara u šesnaestercu, prebacio vratara i pogodio – gredu.

U šestoj minuti sudačke nadoknade Kviča Kvaratškelia je iz velike daljine iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a kako je u napad krenuo i vratar Gruzije, Turska je nakon obranjenog kornera lansirala u kontru na prazan gol Kerema Akturkoglua, kome nije bilo teško potvrditi pobjedu.