Tragedija na Sredozemlju: Prevrnuli se brodovi, poginulo najmanje 400 migranata

Piše:

Talijanski predsjednik Sergio Mattarella kazao je da je nekoliko stotina migranata izgubilo život u novoj tragediji u Sredozemlju.

Nepotvrđena medijska izvješća, koja su krenula od BBC-ja na arapskom, govore o gotovo 400 mrtvih Somalaca čiji su se pretrpani brodovi prevrnuli u blizini egipatske obale.

Mattarella, govoreći na dodjeli kulturnih nagrada u Rimu, rekao je da se dogodila još jedna tragedija na Mediteranu. – Europa treba razmisliti o još jednoj tragediji u kojoj je, izgleda, nekoliko stotina ljudi izgubilo život – kazao je talijanski predsjednik. Pojedinosti nije iznio.

BBC na arapskom poziva se na somalijskog veleposlanika u Egiptu koji je izvijestio o brodolomu i mogućih 400 žrtava.