Davor Matijević: “Direktor Luke d.d. sugerira da vjerojatno iselimo Brda”

Davor Matijević, predsjednik splitskog SDP-a osvrnuo se na svom FB profilu na stav direktora Luke d.d. po kojem za trosku na Brdima nije kriva luka nego splitski urbanizam:
Nakon mog osvrta na prosvjed stanara Brda i Neslanovca javio nam se i direktor Luke d.d. koji je u slobodno vrijeme urbanist pa je zaključio kako za trosku po domovima na Brdima nije kriva luka nego splitski urbanizam koji je dopustio da se na tom području grade kuće. Njegova sugestija je vjerojatno da iselimo Brda, porušimo kuće, a sve kako on ne bi napravio montažnu halu kojom bi spriječili da čestice troske i ugljena letaju po Brdima i Neslanovcu.
U 80 godina su se valjda neki ekološki standardi promijenili. Promijenile su se i cijene jako. Brda su tu prije nego je on došao i trebao bi biti spreman na civiliziran suživot. Ovo nije pitanje luksuza, ovo je pitanje zdravlja naših sugrađana.

POSLJEDNJE DODANO: