"Ponos kakvog još nisam doživjela": Dina Levačić nominirana za plivačicu godine

Evo kako glasati za našu Dinu
Splitska plivačica Dina Levačić nominirana je za plivačicu godine u otvorenim vodama u svijetu!

Tako se našla u društvu olimpijskih, svjetskih prvakinja Ane Marcele Cunhe i Sharon van Rouwendaal, jedine žene koja je preplivala četverostruki La Manche Sarah Thomas, Barbare Hernandez i ostalih.

- Za mene ovo znači ponos kakvog još nisam doživjela. - rekla je Dina.

Ako želite glasovati za našu maratonsku plivačicu, svoj glas možete ostaviti ovdje.

hr Mon Jan 09 2023 21:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split lako protiv Dinama u Zagrebu

Najefikasniji je bio Lewis Sullivan s 21 košem i 16 skokova
Samo 24 sata nakon velike pobjede u Laktašima protiv Igokee u ABA ligi, Split je u Zagrebu u HT Premijer ligi nadigrao Dinamo s 88:73 za kompletiranje savršenog vikenda. Žuti su utakmicu prelomili u drugoj četvrtini koju su dobili s 29:12 i na veliki odmor otišli sa 47:26. Bilo je to više nego dovoljno da bi u nastavku utakmice mirno kontrolirali događaje i upisali 13. pobjedu u domaćem prvenstvu.

Odličnu partiju je pružio Lewis Sullivan s 21 košem (šut 8-10) i čak 16 skokova, Boris Tišma je dodao 13 (tri trice), Shannon Shorter 16, Mate Kalajžić 12, Tyrell Nelson 10, Roko Gizdavčić 9 i Roko Ukić 7 koševa.

Ako ste primijetili da nismo spomenuli Dominika Mavru, to je zato što nije uopće ulazio u igru
hr Sun Jan 29 2023 19:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Prvi put u povijesti Hrvatska ima dvije skijašice među pet najboljih: Nevjerojatna Ljutić na trećem, a Popović na petom mjestu!

Ovo je prvo hrvatsko postolje u ženskoj utrci Svjetskog kupa nakon više od 15 godina

Devetnaestogodišnja Zrinka Ljutić prvi je put u karijeri stala na postolje Svjetskog kupa, osvojivši treće mjesto u slalomu u Špindlerůvom Mlýnu. Povijesni dan hrvatskog skijanja upotpunila je Leona Popović, koja je bila peta.

Zrinka je u drugoj vožnji obranila poziciju iz prve te na kraju zaostala 49 stotinki za pobjednicom Lenom Dürr. Njemica je kreirala malu senzaciju, prekinuvši dominaciju Mikaele Shiffrin. Od Amerikanke je bila brža za šest stotinki.

Prije tri tjedna Ljutić je bila u istoj poziciji u Flachauu, gdje je nakon prve vožnje također držala treće mjesto, ali tada je pukla pod pritiskom i odustala. Ovaj put je svaka trunka treme isparila s prvim zavojem u drugoj vožnji. Sjurila se niz stazu "Crni Sveti Petar" odlučno i beskompromisno, sebično čuvajući prednost pred dotad vodećom Swenn Larsson, koja je za stotinku nadmašila Leonu Popović.

Kad se štoperica u cilju zazelenila i pokazala 34 stotinke, u hrvatskom stožeru moglo je početi slavlje. Prvi put u povijesti Hrvatska ima dvije skijašice među pet najboljih, a jednako lijepo djeluje podatak da su i Leona i Zrinka sada među deset najboljih slalomašica svijeta. U borbi za Mali globus Popović drži sedmo, a Ljutić deseto mjesto, pišu Sportske Novosti.

Nakon toga ih u Svjetskom kupu čekaju još dva slaloma, prvi u Åreu, a drugi u Soldeuu, koji će biti domaćin finala.

8. Paula Moltzan (SAD) +1.76

hr Sun Jan 29 2023 13:58:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

OK Ribola Kaštela na 13. kolu u gostovanju pobijedio MOK Rovinj

"Super su reagirali igrači koji nisu startali (Jureta i Cvijovic) i tu se utakmica prelomila"

Pobjeda bez izgubljenog seta i u 13. kolu Superlige! OK Ribola Kaštela je na gostovanju porazio ekipu Rovinja za samo 70 minuta s 3:0 (21:25, 20:25,15:25).

Glavni trener Ivan Rančić

- Čestitam mojim igračima, bila je to četvrta utakmica u sedam dana, a i dug put ostavio je traga. Iskreno nismo još u pravom ritmu radi ozljeda, međutim, unatoč tome moramo igrati puno bolje, posebno u obaveznoj igri. Super su reagirali igrači koji nisu startali (Jureta i Cvijovic) i tu se utakmica prelomila. Sada se pripremamo za Mursu, koja je na rasporedu sljedeće kolo.

hr Sun Jan 29 2023 13:42:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Alkar napokon slavio u Sinju protiv izravnog konkurenta za opstanak u ligi

Premostio je Alkar barijeru domaćeg terena i nakon nove drame slavio protiv izravnog konkurenta za opstanak u ligi Bosca u utakmici koja je krenula na najgori mogući način, ali i dobila najljepši mogući završetak.
Iako je to bila od onih utakmica koje sportski novinari nazovu - biti ili ne biti, sve do ulaska novog Amerikanca Christiana Peevya, Alkar je više izgledao na ono - ne biti. Bez energije i s rupama u obrani brzo se na semaforu pojavila ogromna prednost na strani Bosca koja je do kraja prve četvrtine bila iznimno pristojnih -6 za domaći sastav (24-30) uzme li se u obzir da je dvije minute prije kraja tog dijela bilo najvećih +14 (13-27). U petu brzinu tih  posljednjih je trenutaka prve četvrtine ubacio Gabriel Marić vezajući dva pogotka za tri poena.

I ne bi tu bio problemima kraj da odmah na startu druge četvrtine gosti nisu brzom serijom od 8-0 zadali nove glavobolje strategu domaćih Luki Bujasu. No, snage su se ipak na terenu, onim već spomenutim ulaskom Peevya, konsolidirale. Zgusnula se i domaća obrana, a uz impuls publike i stiglo na već viđenih -5 za Sinjane (49-54).

Rezultatski minus za Alkar bio je sve do polovice posljednjeg perioda kada se uvukla nervoza u redove Bosca pa su domaći iskoristili sve promašaje i u dva navrata došli do egala, prvo preko Tomaševića, a onda i Svaline da bi se kanonadom Polutak prometnuo u čovjeka odluke.

Drame, naravno, navikli smo već, u Sinju nije falilo jer se u kratkom roku približio Bosco nakon nesportske pogreške Svaline i tehničke greške Lovre Bašića. Prosvjedovala je sinjska klupa, negodovalo se s tribina, ali suci nisu odluke mijenjali. No, palo je to u drugi plan kad je nakon posljednjeg zvižduka prednost bila domaća.

Alkar – Bosco 88:82 (24:30, 25:24, 23:22, 16:6)