Hajduk u četvrtfinalu Kupa protiv Gorice

Utakmica je na rasporedu od 18 sati u Velikoj Gorici
Nogometaši Hajduka u utorak s početkom u 18 sati igraju protiv Gorice u Velikoj Gorici utakmicu 1/4 finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Bijeli su u subotu protiv istog suparnika na istom mjestu odigrali prvenstveni susret koji je završio podjelom bodova - 1:1. Povela je Gorica u 6. minuti autogolom Nihada Mujakića, a konačni rezultat postavio je Jani Atanasov na asistenciju Marka Livaje u 45. minuti utakmice.

Hajdukov trener Paolo Tramezzani u ovom susretu može računati na Marca Fossatija koji je prvenstveni ogled s Goricom morao preskočiti nakon što je zbog dva žuta kartona isključen u prvenstvenoj utakmici s Varaždinom. Svi ostali igrači koji su krenuli na put su zdravi i spremni za dvoboj četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa.

- Još razmišljamo o prethodnoj utakmici. Trebamo je analizirati i uzeti za primjer neke stvari za sutrašnji susret. Vjerujem da nas sutra čeka jedna sasvim drukčija utakmica, s nekim prednostima i nedostacima, kao i za naše protivnike. Želimo se što bolje pripremiti i znamo važnost tog susreta. Znamo koliko bi to moglo biti važno za nas i naše ciljeve u budućnosti - istaknuo je strateg Bijelih.

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka, pomagat će mu Marjan Tomas iz Osijeka i Kruno Šarić iz Županje, a četvrti sudac je Zdenko Lovrić iz Đakova. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistent VAR suca je Tomislav Petrović iz Valpova
hr Mon Mar 15 2021 18:23:55 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tramezzani i Jurić najavili utakmicu protiv Osijeka

Utakmica je na rasporedu u petak od 20.30 sati
Nogometaši Hajduka u petak s početkom od 20.30 sati igraju protiv Osijeka na Poljudu u okviru 29. kola HT Prve lige.

Utakmicu su najavili trener Bijelih Paolo Tramezzani i dokapetan Stanko Jurić.

- Smatram da je Osijek dobra momčad, imaju odličnu sezonu i po meni najboljeg trenera u ligi u ovom trenutku. Pokazao je mnogo i čestitam mu na tome. Čestitam i svojim igračima na onome što rade u posljednjim utakmicama. Za mene je ovo jedna u nizu važnih utakmica koje svi takvima i doživljavamo. Moramo se suprotstaviti jakom suparniku, stoga moramo biti vrlo oprezni i znati odgovoriti na njihov sustav i način igre. Istovremeno moramo nastojati igrati svoju igru i pokazati svoju kvalitetu – istaknuo je trener Tramezzani uoči sutrašnjeg dvoboja.

- Znamo koliko je Osijek dobar, koliko su agresivni u sredini, koje napadače imaju, ali znamo i njihove mane te se nadam da ćemo ih znati iskoristiti. Utakmicu će odlučiti nijanse, ovisno o tome koja momčad će biti koncentriranija i konkretnija. Naš cilj je pobjeda i ništa osim toga – dodao je Stanko Jurić.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Robi Kezele iz Rijeke, a četvrti sudac je Dario Kulušić iz Šibenika. VAR sudac je Mario Zebec iz Cestice, a asistent VAR suca je Borut Križarić iz Čakovca.
hr Thu Apr 15 2021 16:03:55 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u petak igra protiv Osijeka

Utakmica 29. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka u petak s početkom u 20.30 sati igraju protiv Osijeka na Poljudu u okviru 29. kola HT Prve lige.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s osvojena 43 boda u 27 odigranih susreta. Osijek trenutno zauzima drugu poziciju uz osvojena 62 boda u 28 odigranih utakmica.

U posljednjem kolu momčad trenera Paola Tramezzanija slavila je s 1:0 na gostovanju kod Istre 1961 na Aldo Drosini, a pobjednički pogodak postigao je Stefan Simić. Osijek je u zadnjoj utakmici odigrao 2:2 na gostovanju kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Tri međusobne utakmice odigrale su ove dvije momčadi u aktualnoj sezoni. U prvom susretu odigranom u kolovozu u Gradskom vrtu Hajduk je pobijedio rezultatom 2:1, zatim je u studenom na Poljudu rezultat bio 1:1, a posljednjem dvoboju Osijek je u veljači na svom terenu pobijedio s 2:0.
hr Tue Apr 13 2021 11:04:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk prošlu godinu završio u minusu preko 20 milijuna kuna

Donosimo cijeli financijski izvještaj

Uoči predstojeće Skupštine dioničara, zakazane za 17. travnja, Hajduk je objavio financijsko izvješće za 2020. godinu, sukladno pravilniku Hrvatskog nogometnog saveza o licenciranju klubova

Prema objavljenim podacima, Hajduk je prošlu godinu završio s minusom od 21.766.410 kuna.

Ove brojke zapravo i nisu toliko loše. Naime, minus za prvih šest mjeseci prošle godine iznosio je 20 milijuna kuna, objavio je tada bivši predsjednik Marin Brbić

Financijski izvještaj u cijelosti pročitajte OVDJE.

hr Mon Apr 12 2021 17:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Simić donio Hajduku tri boda u Puli

Bijeli su se vratili u igru za Europu
Hajduk je u 28. kolu HT Prve lige pobijedio Istru u Puli golom Stefana Simića u 69. minuti utakmice. Ovom pobjedom Hajduk se opet uključio u borbu za treće mjesto jer sad imaju šest bodova manje od Gorice, ali i utakmicu manje.

U 18. minuti Kačaniklić je dobro ubacio iz slobodnog udarca, ali Dimitrov nije dobro zahvatio loptu glavom. Livaja je u 25. minuti proigrao Kačaniklića koji je mogao pucati s 15 metara, ali odlučio se za dodavanje Umutu koji pokriven svojim čuvarem nije uspio uputiti najbolji udarac. Pucao je Fossati u 34. minuti s 18 metara, otišlo je to malo pored vrata.

Pucao je Stanko Jurić u 55. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta, išlo je to pod gredu, ali vratar Lučić je odbio u korner. Vušković je pucao nakon novog ubačaja iz kuta, tukao je glavom u desni kut, ali vratar Lučić je nogom spasio s gol crte. U 69. minuti Hajduk je poveo. Kačaniklić je ubacio iz kuta, Vušković je najviše skočio i spustio za Umuta koji puca iz gužve te pogađa Simića koji iz velike blizine ubacuje loptu u mrežu. Blagojević je u 90. minuti dobio crveni karton, a Umut je u 93. minuti zatresao mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

ISTRA – HAJDUK 0:1

Strijelac: 0:1 Simić (69′)

Pula, stadion Aldo Drosina. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Istra: Lučić, Bosančić, Gržan, Galilea (od 87′ Šipoš), Hara, Navarro, Bande (od 83′ Špoljarić), Vuk, Halilović (od 54’Levitt), Šutalo, Blagojević

Hajduk: Kalinić, Fossati, Dimitrov, Kačaniklić, Simić, Livaja, Umut Nayir, Jurić, Čolina, Vušković, Todorović
hr Sun Apr 11 2021 19:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.