Da, velika je gužva u poretku od 4. do 8. mjesta, pet klubova se stisnulo unutar tri boda.
Počasni pogodak Varaždina djelo je Luke Jelenića u 88. minuti. Rijeka na 4. mjestu ima 34 boda, dok Varaždin na 5. mjestu ima bod manje.
Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Marijan Kustić, uputio je čestitke hrvatskim reprezentacijama koje su u utorak ostvarile izvanredne rezultate, piše HNS.
Hrvatska A reprezentacija ostvarila je pobjedu od 2:0 na gostovanju u Bursi. Pogocima Matea Kovačića, Vatreni su svladali Tursku i tako napravili važan korak prema Euru u Njemačkoj:
- Čestitke izborniku Daliću, stožeru i igračima na izvrsnoj pobjedi na najtežem gostovanju u skupini. Nakon odlične igre protiv Walesa u Splitu ostao je gorak okus zbog primljenog pogotka koji nas je koštao dva boda, ali ovom pobjedom Hrvatska je potvrdila da je najkvalitetnija momčad u skupini. Osim važnih bodova koji nam donose mir prije jesenskog nastavka kvalifikacija, ova pobjeda nam puno znači i za raspoloženje uoči završnice Lige nacija. Ovom prilikom bih još jednom zahvalio i svim navijačima na podršci u Splitu i Bursi, kao i svima uključenima u organizaciju utakmice na Poljudu koja je bila istinski nogometni spektakl - poručio je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.
No, utorak je donio još razloga za zadovoljstvo:
- Izuzetno nas je razveselio plasman U-17 reprezentacije na Europsko prvenstvo, izboren kroz kvalitetan nastup u Elitnom kolu. Čestitam izborniku Jarniju, glavnom instruktoru Krpanu, stožeru i igračima na tom odličnom uspjehu. Bez obzira na brojne talente koje razvijamo, zemlji s tako malom bazom poput Hrvatske nije lako izboriti završne turnire u mlađim uzrastima te je stoga ovakav rezultat vrlo vrijedan te potvrđuje da nas čeka lijepa budućnost.
Dobre vijesti upotpunila je prijateljska pobjeda U-21 reprezentacije protiv Engleske u Londonu:
- Pobjeda protiv tako jake selekcije sigurno će puno značiti za samopouzdanje cijele ekipe uoči nastupa na Europskom prvenstvu ovog ljeta. Izbornik Bišćan sa stožerom radi odličan posao, u momčadi ima zaista puno talentiranih igrača te mislim da smijemo s puno optimizma i ambicije gledati prema Euru. Već je i plasman vrlo lijep uspjeh, ali Hrvatska je i ovom pobjedom pokazala da može igrati sa svakim protivnikom te da ima pravo nadati se prolasku skupine, a uz malo sportske sreće, i borbi za plasman na Olimpijske igre.
- Bio je ovo prekrasan dan za hrvatski nogomet, a ujedno i najava bogatog reprezentativnog ljeta u kojem ćemo, vjerujem, imati nove razloge za slavlje zahvaljujući našim reprezentacijama - zaključio je predsjednik Kustić.
Izbornik Zlatko Dalić je za Novu TV ovako vidio utakmicu:
- Čestitam dečkima na sjajnoj pobjedi. Po tko zna koji put su pokazali snagu, karakter, motiv… Pobijedili smo dobrog protivnika pred njegovim navijačima, 50.000 gledatelja. To nije lako. Bili smo kompaktni, čvrsti. Bilo je i sreće u par situacija, valjda smo je zaslužili. Osim tih pogrešaka na početku, kontrolirali smo utakmicu.
Promjene koje ste napravili u prvom sastavu bile su vrlo dobre: Stanišić, Barišić i Pašalić.
- Te tri promjene su bile baš dobre. Znali smo kako će nas oni napadati, zatvorili smo bokove. Pašalić je odigrao jako dobro, ulazio u sredionu, bio opasan. Imamo mi još puno prostora za napredak. Konkurencija je uvijek bitna, jer ja ne želim imati komfor. Nama je važno imati igrače koji mogu ući s klupe i donijeti prevagu. Imamo vezni red koji igra fenomenalno, istina, neke pogreške koje su napravili mogli smo biti kažnjeni.
Kvalifikacija nema do jeseni, a u lipnju Hrvatska igra na završnici Lige nacija u Nizozemskoj.
- Lijepo je da sam 72. utakmicu na klupi proslavio s pobjedom. Sljedeća je Liga nacija. Nema pritiska, tako je bilo i danas. Idemo u Nizozemsku pokušati napraviti podvig. Mislim da mi to možemo.
- Naša dobra utakmica, pod
kontrolom, iako smo imali i par pogrešnih lopti u prvom poluvremenu, što nam se ne
bi smjelo događati. Livaković nas je izvadio iz te dvije, tri situacije na početku, a to nije
bio plod njihove igre nego naših pogrešaka, darova. Danas su mi ušle dvije lopte, ali važnije je da smo
odigrali kvalitetnu utakmicu, kolektivno jako dobro, a moja dva pogotka su
došla kao nagrada za sav trud.
- Ne volim odgovarati na pitanja je li mi ovo jedna od najboljih utakmica za Hrvatsku. Dao sam dva gola, pa se onda povede ta priča.
- Ne bih ja otpisivao Modrića, vidjeli ste kako je danas odigrao, može on još jedno Europsko i još jedno Svjetsko prvenstvo.
- Znače mi puno pohvale od izbornika, znam da sam na dobrom putu. Znali smo da moramo pobijediti Tursku, ali nismo bili nervozni, jer znamo našu kvalitetu.
- Kako igramo, sigurno možemo osvojiti Ligu nacija. Igramo kao ekipa, to se vidi i osjeća.