Vranjic: Solin i Primorac u finalu Memorijala prof. Slaven Jurić

U prvoj polufinalnoj utakmici Primorac 1929 bio je bolji od Omladinca rezultatom 2:1, dok su u drugom susretu Solinjani na penale svladali Hajduk B
Utakmicom između  Omladinca i Primorca 1929 otvoren je 12. memorijalni nogometni turnir prof. Slaven Jurić. U prvoj polufinalnoj utakmici Primorac 1929 bio je bolji od domaćina rezultatom 2:1, iako je domaćin vrlo rano, već u trećoj minuti, došao u vodstvo preko Vrdoljaka i prednost sačuvao da poluvremena. Primorac 1929 je utakmicu riješio početkom drugoga dijela u 49. i 63. minuti pogocima Grkovića.

NK OMLADINAC - NK PRIMORAC 1929   1-2 (1-0)

Strijelci: Vrdoljak (3.), Grković (49.) i (63.)

NK OMLADINAC:  Perica, Budimir, Lozić, Zagorčić, Čavka, Baković, Nerlović, Brčić, Perković, Vrdoljak, Juretić
Klupa: Banić, Šarić, Mešin, Božić, Družijanić, Jelić, Stojak, Ožegović, Katić, Lisica

NK PRIMORAC 1929:  Vojnović, Vuković, Milat, Milić, Mić ,Grković, Ćaleta, Kapitanović, Božina, Radić, Barać
Klupa: Bebić,Buzov, Španjić, Škopljić, Visković, Bartulić

Utakmica između Solina i Hajduka B počela je minutom šutnje za najboljega vratara Hajduka svih vremena Vladimira Bearu

Poveo je Solin u 49 minuti lijepim pogotkom Pavlinovića, a od 47. minute Hajduk igra sa igračem manje jer je isključen Josip Vuković zbog grubog starta na igrača protivničke momčadi. Hajduk je i s igračem manje uspio poravnati u 60. minuti preko Lučića i izboriti kaznene udarce.

Hajdukovi igrači Milić i Jurić su promašili, a Primorcu je golman Solina obranio penal. Kod Solina penal nije iskoristio mladi Zvonimir Teklić.

NK SOLIN - HNK HAJDUK B  1-1 (1-0) PENALI 4-3

Strijelci: Pavlinović (49.), Lučić (60.)

NK SOLIN: Višić, Bilonić, Žižić, V.Štimac, Ćule, A.Štimac,Barić, Perković, Medak, Barać, Radovniković Klupa: Kragić, Teklić, Rendić, Svalina, Marinović, Čuljak, Pavlinović

HNK HAJDUK B: F.Tomić, Čeko, Žile, Z.Milić, Jurić, Sršen, Mastelić, Cristian Emeke Eze, Prskalo, Vuković,Džoni
Klupa: Bender, M.Tomić, Lučić, Aknorfor, Kraljević,Primorac.

Turnir se nastavlja u nedjelju po rasporedu:

Za 3 . mjesto  17 sati  NK OMLADINAC - HNK HAJDUK B

Finale 19 sati a sastaju se NK SOLIN - NK PRIMORAC 1929
hr Thu Aug 14 2014 07:32:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

CSKA želi zadržati Vlašića, u igri još jedan klub

Nakon odlične sezone u ruskom klubu, CSKA želi zadržati Vlašića

CSKA nudi 13,5 milijuna eura za Nikolu Vlašića, ali u igri je još jedan klub. Newcastle također želi hrvatskog reprezentativca, no Newcastleov problem je neizvjesna sudbina njihovog trenera Rafe Beniteza što trenutno sprečava bilo kakve transfere tog engleskog prvoligaša.

Vlašić je u ljeto 2017. prešao iz Hajduka u Everton s kojim je potpisao petogodišnji ugovor, a vrijednost transfera iznosila je 11 milijuna eura. Njegova minutaža u Evertonu bila je skromna, pa je prošlog ljeta otišao na posudbu u CSKA. U ruskom klubu postao je prvotimac i u protekloj sezoni je ostvario osam golova i sedam asistencija, a svojim partijama istaknuo se i u Ligi prvaka.

Vlašić je trenutno sa mladom hrvatskom reprezentacijom (U-21) na Europskom prvenstvu koje se od 16. do 30. lipnja održava u Italiji i San Marinu., javlja Gol.hr

hr Mon Jun 17 2019 19:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Doveli Slavena Bilića za trenera, pa promijenili ime!

Engleski drugoligaš WBA angažirao je bivšeg izbornika Hrvatske
Bilićev dolazak je oduševio sve u WBA, pa je tako engleski drugoligaš odlučio čak promijeniti i vlastito ime na Twitteru. PR služba kluba napravila je jedan izuzetno zanimljiv potez pa sada na Twitteru umjesto West Bromwich Albion, piše West Bromić Albion.

Ovaj potez privukao je pažnju engleske i svjetske javnosti, što je i bio cilj PR službe. WBA sada čeka spremanje za početak nove sezone u kojoj je jedan i jedini cilj povratak u Premiership.
hr Sat Jun 15 2019 11:55:18 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

U21 reprezentacija kreće u povijesni boj, izbornik Gračan odlučan: "Želimo Olimpijske igre!"

Mlada Hrvatska u skupini C igra još s Engleskom, Francuskom i Rumunjskom...

Poslije 15 godina posta hrvatska U-21 nogometna vrsta nastupit će na Europskom Prvenstvu koje će se u vremensku periodu od 16. do 30. lipnja održati u Italiji i San Marinu.

Posljednji je put ova generacija na europskom natjecanju nastupila 2004. godine u Njemačkoj kada nije prošla grupnu fazu, a iste je sudbine mlada Hrvatska bila i 2000. u Slovačkoj. Njemački put bez uspjeha predvodili su Darijo Srna, Niko Kranjčar i Eduardo da Silva dok su onaj slovački "dirigirali"  Stipe Pletikosa, Igor Tudor i Jurica Vranješ.

- Uspjeh je i sam plasman na Europsko prvenstvo, ali naravno da nećemo ostati zadovoljni time, motivirani smo napraviti nešto više. Talenta imamo, kao i odgovornosti, kompaktnosti, homogenosti i discipline za dobar rezultat. Ova generacija zajedno diše, a vodilja nam je nastup seniora u Rusiji prošlog ljeta - rekao je pred medijima hrvatski izbornik Nenad Gračan.

- Razgovaralo se i o mogućem plasmanu na Olimpijske igre, svima bi nam to bilo na veliko zadovoljstvo, a posebno meni da tamo odem i kao trener. Treba se nadati, možda se i ostvari. To je sport - zaključio je Gračan.

Kako smo ranije pisali, hrvatski strateg u ovaj povijesni boj pozvao je 23 igrača, a svakako je najviše pomutnje izazvao izostanak Duje Ćalete-Cara kojemu njegov Marseille nije dopustio odlazak na Euro, ali je i sam rekao kako je umoran.

Hrvatska je u skupini C zajedno s Francuskom, Engleskom i Rumunjskom. U skupini A igraju Italija, Španjolska, Poljska i Belgija dok će se u skupini B natjecati Njemačka, Danska, Srbija i Austrija.

Zanimljivo je kako će sve utakmice Hrvatske prenositi HTV2, a prva je na rasporedu 18. lipnja s Rumunjskom od 18:30 sati.

21:00 Francuska - Rumunjska (Cesena)

hr Sat Jun 15 2019 11:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Zvonimir Boban novi šef nogometnih operacija u Milanu

Boban okreće novu stranicu o bogatoj nogometnoj karijeri

Boban će se u Milan vratiti nakon 18 godina, posebno je klub ostavio pečat u njegovoj karijeri s obzirom kako je bio član punih deset godina, od 1991. do 2001.

Napustio je FIFA-u u kojoj je radio od 2016. godine kao posebni savjetnik Giannija Infantina i praktično bio drugi čovjek krovne svjetske nogometne organizacije, a u Milan se vraća na tek uspostavljenu funkciju šefa nogometnih operacija. Zadatak Bobana će biti nadziranje i koordinacija klupskih sportskih aktivnosti, na kojima će raditi još direktor Ivan Gazidis i tehnički direktor Paolo Maldini.

- Jako sam sretan zbog povratka u svoj voljeni Milan. Dat ću doprinos da vratimo klub gdje zaslužuje biti. Milan mora biti vodeći i pobjednički klub, to je prirodno njegovoj povijesti i navijačima - rekao je Zvonimir Boban za klupsku stranicu te na zanimljiv način zahvalio Infantinu:

- Želio bih zahvaliti predsjedniku Fife Infantinu, koji je, iako je 'interista', bio pravi prijatelj i razumio je da ne mogu reći ne ovom pozivu - zaključio je legendardni kapetan Vatrenih.

hr Sat Jun 15 2019 11:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.