Zima ne popušta: Vrlo niske temperature i promjena vremena za Novu godinu
Pretežno vedro je diljem Hrvatske, temperature su vrlo niske, -13.6 je jutros u Crnom Lugu u Risnjaku.
U nastavku srijede prevladavat će uglavnom sunčano diljem Hrvatske, tek kasnije poslijepodne i navečer će rasti naoblaka u kopnenim krajevima, pri čemu tek rijetko gdje može zalepršati koja pahulja snijega u novogodišnjoj noći, izglednije na istoku zemlje. Na kopnu će zapuhati jugozapadnjak, bura će slabjeti na moru, piše N1.
Nova godina počet će većinom sunčano, no prema večeri se očekuje porast naoblake, s kišom na Jadranu, u gorju snijegom. Puhat će jugo i jugozapadnjak.
Petak će biti većinom oblačan, uglavnom s kišom, češće duž Jadrana i uz Jadran, mjestimice obilnijom. Uz južinu će posvuda zatopliti. U višim predjelima je tek moguć snijeg.
Za vikend, kako će temperature naglo padati, snijeg će biti češći u unutrašnjosti, čak i u nizinama, osobito potkraj subote, u noći na nedjelju i tijekom nedjelje, tako trenutačno ukazuju prognostički materijali.


