Zadar u finalu: Protiv Splita u završnici na Gripama preokrenuli minus 11!

Imali su Žuti dvaput dvoznamenkastu prednost ali nisu izdržali do kraja

Zadar ide u finale prvenstva Hrvatske nakon pobjede 84:77 protiv Splita na Gripama, u odličnoj utakmici pred najvećim brojem gledatelja ove sezone. Odigrali su Zadrani odličnu obranu u završnici utakmice, preokrenuli velikih minus 11 koliko je Split vodio u 34. minuti (70:59). Potom je tri važne trice ubacio Drežnjak, igru gostiju odlično je vodio Mavra pa su serijom 21:5 došli u poziciju da s linije slobodnih bacanja zaključe pobjedu i uđu u finale protiv Cibone.

Sjajna je atmosfera bila na Gripama, desetak minuta prije početka s razglasa je krenula pjesma „Ja ne mogu drugo nego da ga volin“, čestitali su Žuti Hajduku osvajanje Kupa, a pljeskom su im se pridružili i navijači Zadra. Barem 1500 navijača došlo je na Gripe, najviše ove sezone, kao i priliči utakmici koja je odlučivala o finalistu prvenstva.

Zadar je od početka bio vrlo čvrst u obrani, nije dozvolio domaćima da dođu blizu koša pa su prva četiri šuta Splita bili pokušaji za tricu, samo jednu je pogodio Čampara. Gosti su napade rješavali individualnom kvalitetom Cartera i Mavre pa su nakon pet minuta vodili 6:10 uz po pet koševa spomenutog dvojca. Energiju Žutih podigao je Shawn Jones s dvije efektne blokade, ali napad je i dalje bio jalov. Nisu ni Zadrani bili puno bolji u realizaciji, ali su došli do 8:14 na isteku osme minute. Pozvao je Subotić minutu odmora i očito detektirao problem, Žuti su preko Amerikanaca Shortera i Jonesa napravili seriju 8:0 i nakratko poveli. Ostalo je Zadru desetak sekundi do kraja prve četvrtine, Junaković je uzeo loptu, dotrčao do trice i pogodio za 16:17.

Roko Ukić je na otvaranju druge četvrtine s pet koševa u nizu donio vodstvo Žutima (23:20), ali brzo je Zadar okrenuo na 23:25 nakon druge trice kapetana Mavre. Igralo se potom nekoliko minuta koš za koš sve dok Maj Kovačević nije pogodio tricu za 31:27 za Split pa je trener Zadra Helbich pozvao drugu minutu odmora u drugoj četvrtini. Kad su se momčadi vratile na parket Zadar je za manje od minute izjednačio pa je Subotić pozvao minutu odmora, trenerima je bilo važno prekinuti svaku mini-seriju protivnika. Do kraja četvrtine ostala je minuta i pol, u igru je ušao raspoloženi Ukić i pred kraj napada pogodio tricu za 34:31. Idući napad gostiju rješavao je Thompson, nije pogodio horok pa su Žuti imali zadnji napad u drugoj četvrtini. Odlučio ga je riješiti Shorter, probio je čuvara da bi ga blokirao Thompson, a loptu uhvatio Žganec i sa zvukom sirene pogodio za 36:31, najveće vodstvo Splita u prvih 20 minuta.

Na početku treće četvrtine Žutima se otvorio vanjski šut, Shorter, Vuko i Perković pogađali su trice pa je u 23. minuti bilo 45:37. Nakon minute odmora gostiju Perković je iz prodora pogodio za 47:37, prvi put da je jedna momčad imala dvoznamenkastu prednost. Nije dugo potrajalo, u 25. minuti sviran je namjeran prekršaj Žganeca pa tehnička pogreška klupi Splita. Mavra je ubacio tri bacanja, a napad koji je nastavio zakucavanjem je zaključio Thompson pa je učas bilo 47:44. Nisu gosti stali na tome, Drežnjak i Mavra su pogađali trice pa je Zadar nakratko poveo u 27. minuti (52:53). Sljedeća minuta pripala je Tonku Vuki, ubacio je tricu pa težak prodor pod koš za 57:53, dvije minute prije kraja treće četvrtine. Zadar je napadao preko Thompsona, Split tražio Vuku koji je uskoro pogodio treću treicu u trećoj četvrtini, a potom je Jones na asistenciju Ukića odveo Splitna 62:55. Imao je Zadar zadnji napad, Mavra je dugo čuvao loptu pa pronašao Thompsona za 62:57 nakon 30 minuta igre.

Pod dva napada u zadnjoj četvrtini propustili su jedni i drugi, Carter je nakon dobrog prodora izgubio korak pa mu je ispala lopta, a Mavra je dobio tehničku pogrešku zbog prigovora jer je tražio prekršaj. Shorter je pogodio slobodno bacanje, potom je Jones lako položio pored Jordana, a nakon poklonjene lopte Junakovića Shorter je u kontri položio za velikih 67:57 u 33. minuti. Tricom Čampare bilo je i 70:59, ali potom je Zadar odgovorio s dvije trice Drežnjaka pa ja 4.38 prije kraja Subotić morao pozvati minutu odmora kod rezultata 70:65.

Promašili su Žuti potom dva napada lošim pokušajima za tricu, Thompson je na drugoj strani zakucao pa je Jordano pogodio tešku tricu, a Carter zabio iz prodora za vodstvo Zadra 72:74 na nešto više od dvije minute do kraja. Našao je u idućem napadu Shorter rješenje za dobru obranu Zadra, zaradio prekršaj na šutu za tricu pa pogodio sva tri slobodna bacanja za novi preokret. Međutim, odmah je na drugoj strani tricom uzvratio Carter za 75:77, minutu i 45 do kraja. Split svoj sljedeći napad nije iskoristio, Shorter je promašio tešku tricu, a Jukić pod košem nije uspio sačuvati loptu. Zadrani su dobili šansu da se odvoje što su i učinili, Mavra je odličnom asistencijom vidio Drežnjaka koji iz kuta pogađa tricu za 75:80, točno minutu prije kraja. Brzi pokušaj Splita bio je neprecizan, ali ni Jordano nije pogodio tricu za rješenje utakmice pa je Shorter pola minute prije kraja iz prodora pogodio za 77:80. Odmah je Split napravio prekršaj na Mavri koji je ubacio oba slobodan bacanja, morao je split žuriti po tricu koju nije pogodio Čampara, skok je uhvatio Thompson i pogodio prvo bacanje. drugo je promašio, ali lopta mu se odbila u ruke, došla nekako do Cartera koji nakon prekršaja Ukića pogađa jedno bacanje za 77:84. Nije Split više mogao ništa napraviti, Zadar je ušao u finale prvenstva u kojem će igrati protiv Cibone.

PH ½ FINALE 3. utakmica

Split – Zadar 77:84  (16:17, 20:14, 26:26, 15:27)

Gripe. Gledatelja: 1500

Suci: Jovović, Hadžić, Kruljac

Split: Perković 8, Kedžo, Runjić, Žganec 5, Ukić 12, Vuko 13, Čampara 6, Jukić, Bajo, Kovačević 3, Jones 10, Shorter 14

Zadar: Carter 13, Marčinković, Paponja, Jordano 3, Brala, Bursać 4, Junaković 9, Buljan, Drežnjak 14, Mavra 18 , Thompson 23

hr Fri May 27 2022 20:14:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Sjajna Petra Martić sredila Pegulu i ušla u osminu finala Wimbledona

Hrvatska tenisačica igrat će u drugom tjednu velikog turnira
Još jedan odličan meč odigrala je Petra Martić na Wimbledonu, 31-godišnjaka Dućanka prošla je u osminu finala pobjedom nad osmom nositeljicom Jessicom Pegulom iz SAD-a 6:2, 7:6 (5) za sat i pol igre.

Martić je fantastično ušla u meč, dvaput uzela servis devetoj igračici svijeta i odjurila do 4:0. Rutinski je sačuvala prednost u prvom setu, a s dobrom igrom nastavila je do 3:1 u drugom setu. Amerikanka se tada probudila, povezala tri gema i imala set loptu na servis Martić kod rezultata 4:5. Petra se spasila i osigurala tie-break u kojem je povela 5:2. Pegula je uspjela izjednačiti, ali iduća dva poena pripala su Martić koja će tako igrati u drugom tjednu Wimbledona.

Protivnica u osmini finala joj je Elena Ribakina, Ruskinja iz Kazahstana, 23. igračica svijeta. Kako Martić igra, sve je moguće u tom meču, mada je osmina finala već veliki uspjeh, a nije naodmet ni novčana nagrada od 190 tisuća funti koja pripada svima u osmini finala Wimledona.
hr Sat Jul 02 2022 19:03:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NBA zvijezda u posjetu košarkaškom kampu Splita na Braču

Caris LeVert polaznicima je poklonio majice i održao pokazni trening
Bilo je to pomno skrivano iznenađenje, u posjet polaznicima kampa "Izrasti u legendu 5" što ga u Supetru na Braču organiziraju KK Split i KK Brač stigao je Caris LeVert, NBA zvijezda iz Cleveland Cavaliersa, koji je u karijeri još igrao za Brooklyn Netse i Indiana Pacerse. LeVert i njegova obitelj obožavaju Hrvatsku, odmor će provesti na našoj obali, a skromni mladić rado se odazvao pozivu da se na nekoliko sati pridruži kampu. Svim polaznicima poklonio je majice, održao pokazni trening i potom se vratio u Split iz kojeg će dalje na krstarenje Dalmacijom.
hr Sat Jul 02 2022 18:34:56 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pavić i Mektić nakon dva sata borbe ušli u osminu finala Wimbledona

Drugi nositelji slavili su protiv američkog para
Mate Pavić i Nikola Mektić ostvarili su drugu pobjedu na ovogodišnjem Wimbledonu, u meču 1/16 finala pobijedili su Amerikance Monroea i Paula s 3:1 u setovima. Bilo je 6:2, 3:6, 6:3, 6:2 za dva sata i dvije minute igre na travi All England Cluba. Bila je to 10. uzastopna pobjeda Pavića i Mektića na travnatoj podlozi, čak 21. u posljednja 22 meča odigrana od početka svibnja.

U osmini finala drugi nositelji će igrati protiv poznatih im suparnika, Britanca Glasspoolea i Finca Heliovaare. Posljednji put susreli su se prije dva tjedna u finalu turnira u Queen'su, Pavić i Mektić slavili su s 2:1 u setovima.

hr Sat Jul 02 2022 15:23:32 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Zadar izabrao sportskog direktora, u klub se vratio Denis Pleslić

Nekadašnji igrač i trener u mlađim kategorijama preuzeo je zahtjevnu funkciju u klubu s Višnjika

Denis Pleslić je novi sportski direktor Zadra, potvrdio je klub s Višnjika. Nekadašnji igrač i trener u mlađim kategorijama Zadra vraća se u klub na zahtjevnu funkciju koju do sada nije obavljao, stariji ljubitelji košarka sjećaju ga se kao razigravača Zadra i reprezentativca u mlađim kategorijama bivše države. Pleslić je 55-godišnjak, nedvojbeno košarkaški potkovan, tamo 2009. godine kratko je bio trener prve momčadi Zadra nakon odlaska Aleksandra Petrovića, a prije ustoličenja Zmage Sagadina.

Jako sam sretan što se vraćam u KK Zadar nakon dugo godina. Želim se zahvaliti Nadzornom odboru što su mi dali povjerenje, dat ću sve od sebe da to opravdam. Fokus će biti na omladinskom pogonu, zadarski igrači bi trebali imati svoje mjesto u momčadi Zadra. Biti u ovom klubu je veliko zadovoljstvo i čast. Znam koja su očekivanja publike i što oni žele - poručio je Pleslić koji će idućeg tjedna biti službeno predstavljen na konferenciji za medije u legendarnim Jazinama.

hr Sat Jul 02 2022 11:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.