Filip Zavadlav je u izolaciji: Njegov odvjetnik ne može k njemu do ponedjeljka

Piše:

Osumnjičenik za trostruko ubojstvo Filip Zavadlav je u zatvorskoj bolnici u zagrebačkoj Svetošimunskoj ulici od utorka navečer.

Nalazi se u izolaciji, a to znači da nema kontakt s drugim pritvorenicima i zatvorenicima. 

Jutros je Index razgovarao sa Zavadlavovim odvjetnikom Brankom Šerićem, koji je objasnio o čemu je riječ.

– To je zasigurno točno. To tako mora biti i zbog njegovog psihičkog stanja i zbog sigurnosti. Takva je procedura. – rekao je Indexu Šerić. 

Kazao je kako je svog branjenika želio odmah posjetiti, no da to ipak može učiniti najranije tek u ponedjeljak. 

– Nažalost je tako. Posjete su u ponedjeljak i srijedu i ja ga ne mogu posjetiti prije ponedjeljka, iako sam to htio odmah učiniti. To je trebalo i meni i njemu. – rekao je Šerić dodajući da će svakako Zavadlava posjetiti u ponedjeljak. 

Prosvjed podrške ubojici je misterij

Šerić je upitan i o najavljenom prosvjedu za Filipa. Nije upoznat s detaljima, čuo je da su se spominjale splitska Riva i Pjaca, po društvenim su mrežama navođeni i različiti termini, ali u organizaciju nije uključen.

– Slobodno me možete citirati: za taj dio akcije nisam zainteresiran. Ja sam isključivo pravni servis, da tako kažem, osumnjičenika Filipa Zavadlava. Ne želim politiku u svoju butigu. Podržavam prosvjed i nisam ni za kakve zabrane, ni na Facebooku, ali za taj dio nisam zainteresiran. – izjavio je Šerić za Index.