Split slavio u Metkoviću, Zagora razbila OSK

Odigrane su tri utakmice 17. kola 3. HNL jug
Split je imao start iz snova u Metkoviću gdje su rano poveli. Momci Ivana Radeljića su odlučno ušli u utakmicu i postigli pogodak nakon prekida. S lijeve strane je iz slobodnoga udarca ubacio Alvarez, a najviši u skoku bio je Primorac koji je pogodio mrežu glavom za slavlje Crvenih. Dugo se ekipa iz Parka mladeži pripremala za ovo, tako da im je rani pogodak bio vjetar u leđa. Malo nakon toga imao je Hugo udarac iz daljine, ali je lopta otišla preko vrata. Domaći su u početku pokušavali iz kontranapada, a u 30. minuti imali su dva kornera nakon kojih nije bilo opasnosti. Zato je netom nakon toga Split poveo sa 2:0 kada je pobjegao Alvarez i odlično dodao do Gale koji je prisebno zatresao mrežu sa 15 metara. Razigrani su bili Splitovci, a dva razlike im je već u prvom dijelu dalo krila, ali su se domaći trgnuli.

Pokušali su ubrzo domaći do smanjenja rezultata, ali je Zovko pucao nedovoljno opasno. No zato su domaći bili opasni u 37. kada je u kazenom prostoru lopta došla do Okića koji je s 12 metara pucao neobranjivo za 1:2. Nevjerojatno je kako je Neretva ušla u drugi dio. Najprije je prijetio Jelavić, a onda su domaći došli do izjednačenja pogotkom Radoša koji se najbolje snašao za radost domaćih. Minutu nakon toga veliku prigodu imao je i Zovko, ali je pucao preko gola. U 76. su domaći bili blizu vodstva, no udarac Marića obranio je Jelić. Odlično je Rodić odvukao obranu Neretve, a Tomičić sam izbio pred vrata i pogodio za 2:3 u pravo vrijeme nakon što su domaći imali prije tog još dvije prigode. U nadoknadi je još vodstvo mogao povisiti Rodić, no pucao je pokraj gola.

METKOVIĆ – Igralište iza Vage. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg).

STRIJELCI: 0:1 Primorac (4), 0:2 Gale (31), 1:2 Okić (37) 2:2 (76) 3:2 Tomičić (86)

NERETVA: Kozina, Blažević, Radoš, Sršen, Prskalo, Jelavić (od 60. Roglić), Okić, Marić (od 83. Tomas), D. Zovko, Raguž, A. B. Zovko.
TRENER: Armando Marenzi.

SPLIT: Jelić, Mrković, Barać, Mornar, Kukoč, Hugo (od 77. Tomičić), Gale, Alvarez, Kapetanović (od 73. Luetić), Rodić, Primorac (od 71. Ožegović)
TRENER: Ivan Radeljić

U ostalim utakmicama Zagora je bila raspoložena protiv OSK-a kojeg su s Borovišta ispratili sa šest komada u mreži. Pogađali su Barada, Lukić, Petranić, Gabrić, Mihanović autogol te Rodić, dok su poraz gostiju ublažili Kuliš i Barać. Vodice i GOŠK su podijelili bodove 2:2, iako su gosti do 90. minute imali prednost od dva pogotka. Onda su Nikola Marić iz kaznenog udarca smanjili na 1:2, a Matić je autogolom postavio konačan rezultat 2:2.
hr Sat Mar 13 2021 19:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

TREĆA LIGA Poraz vodećeg Jadrana, Split zaustavljen u Klisu

Odigrano je šest utakmica 24. kola 3. HNL jug
Split je poražen u derbiju kod Uskoka po vjetrovitom vremenu, a iako su gosti imali više boljih prigoda i inicijativu, završilo je 1:0 pogotkom Teklića iz 71 minute nakon što su Crveni propustili dosta prigoda, a ovaj poraz došao im je neplanirano, premda su na kraju imali izgleda makara za poravnanje rezultata.

Dojam je da je Split bio bolji u prvom poluvremenu premda su oba sastava imala po dvije velike prilike. Na startu su probali najprije Rodić, pa Alvarez, da bi na drugoj strani u 18. minuti Cikojević iskosa sam pucao pokraj vrata. U napad se odlično uključio kapetan Splita Frane Barać koji je iskosa s desne strane pogodio mrežu s gornje strane. Minutu nakon toga je pucao Rodić, obranio je Milaković, a Duvnjak koji je bio dobro postavljen nije uspio odbijenu loptu sprovesti u mrežu. U 26. minuti viđen je krasan potez iz slobodnoga udarca koji je izveo stoper Ivan Primorac. S 25 metara je pogodio mjesto gdje se spajaju greda i vratnica. Uzvratili su potom domaći udarcem Božinovića koji je bio neopasan. No, zato je u nekoliko trenutaka nakon toga Cikojević s 12 metara iskosa pogodio gredu, a prethodno obranio Jelić.

U nastavak je Split krenuo odlučno, već u 49. je imao prigodu kad je pokraj gola pucao Kukoč, na ubačaj Alvareza koji je propustio Žužul. Dvije minute nakon i Žužul jei mao veliku prigodu, ali su domaći nekako izbili u korner. Potom je Alvarez probao iz daljine, ali prelagano za Milakovića. Na drugoj strani je probao Gilić Kuko, ali bez promjene rezultata, a slobodni udarac Kurtovića lako je uhvatio Jelić. Domaći su do vodstva došlli uz dodir sreće jer je udarac Teklića u 71.minuti dirnuo nekoga u bloku i pretvorio se u savršeni lob koji je prevario Jelića za 1:0. Veliku prigodu za izjednačenje je imao Tomičić, ali je njegov volej u 77. obranio Milaković. Gosti su dali sve karte u napad pa je tako prigodu u 85.minuti imao Vukasovića. Split je do poravnanja mogao doći u nadoknadi, ali je Rodićev šut obranio junak Milaković.

USKOK - SPLIT 1:0

KLIS - Igralište Iza Grada. Bez gledatelja. Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice)

STRIJELAC: 1:0 Teklić (71).

USKOK: Milaković, Vuknić, Kurtović, Katuša (od 67. Vukasović), Cikojević (od 90. Radovniković), Šošić (od 90. Pandža), Teklić, Gilić-Kuko, Božinović, Ćubelić, Vučemilović-Grgić. TRENER: Slavko Radić.
SPLIT: Jelić, Barać, Mornar, Primorac, Kukoč, Gale, Hugo (od 75. Luetić), Alvarez (od 75. Ožegović), Rodić, Žužul (od 64. Tomičić), Duvnjak (od 59. Kapetanović. TRENER: Ivan Radeljić. dk

Lider 3. HNL jug zaustavljen je u Vodicama, istoimeni domaćin je s 2:0 porazio Plave s ušća Neretve i nanio im prvi poraz nakon šest utakmica. Zagora je golovima Božića u Biogradu imala tri boda do 89. minute, ali iskusni Lazarevski pogađa za podjelu bodova. Sve je manje nade za Zmaj iz Blata koji je danas upisao poraz na domaćem terenu od Kamena.

GOŠK je na Lapadu došao do tri boda protiv OSK-a pogotkom u posljednjim sekundama, što mu je treća uzastopna pobjeda.

Ostali rezultati:

Vodice – Jadran LP 2:0 (Munega 44′, Sarić 54′)

GOŠK – OSK 3:2 (Smrdelj 15′, L. Matić 32′, Ivanišević 90’+3 // Kuliš 5′, 58′)

BŠK Zmaj – Kamen 1:2 (Etienne 81′-11m // Lučić 23′, Petričević 27′)

Hrvatski vitez – Neretva 0:0

Primorac Biograd – Zagora 2:2 (Brkić 19′, Lazarevski 89′ // Božić 32′, 37′)

hr Sat Apr 17 2021 19:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni đavoli obilježili 109. rođendan Splita

Crveni đavoli nadaju da će napredovati do idućeg okruglog 110. rođendana te da će tada moći na tribinama proslaviti jubilej kluba osnovanog davnog 16. travnja 1912. godine.

U povodu 109. rođendana RNK Split, okupila se na Sustipanu i navijačka skupina kluba iz Parka mladeži. Kako su još na snazi epidemiološke mjere zbog pandemije, nogomet se igra bez navijača, nisu mogli na tribine izvesti perfomans, pa su se tako našli ususret rođendana na Sustipanu gdje su razvili transparent čestitavši svom klubu 109. rođendan.

Ipak, trenutna situacija ne sprječava ih da prate Splita na gostovanjima, snalaze se uz ogradu izvan Parka mladeži, a uspiju vidjeti i domaće utakmice kako bi bodrili momčad trenera Ivana Radeljića. Tako su se četvorica najvatrenijih fotografirala na lokaciji u kojoj je pozadina središta Splita, grada po kojemu nose ime.

Transparent su razvili, kako bi dokazali da ih još ima, a na okupljanju su bili organizator i predsjednik Crvenih đavola Ernest Justinberg, tajnik Joško Tomić te članovi Upravnog odbora Marin Dulčić i Jerko Jurin

Okupljanja na sami dan rođendana neće biti zbog trenutne situacije, ali korak u odnosu na prošlu godinu je napravljen, jer u ovo doba prošle sezone nije bilo utakmica, a Split je zbog prekida bio spriječen nastaviti borbu za viši rang. Stoga se Crveni đavoli nadaju da će napredovati do idućeg okruglog 110. rođendana te da će tada moći na tribinama proslaviti jubilej kluba osnovanog davnog 16. travnja 1912. godine.

-  Malo nas je, ali smo htjeli dati do znanja da smo i dalje aktivni bez obzira na ograničavajući faktor zbog koronavirusa. Ovo okupljanje smo realizirali da se ne prekine tradicija, te da ćemo se uskoro vratiti na tribine, a za okrugli rođendan prirediti veću feštu samo da ovo prođe. Nadamo se dobrim rezultatima, pobjeda protiv Zmaja nas je razveselila, samo tako i dalje treba nastaviti. Neka momci igraju, a mi ćemo ih podržavati – poručio je predsjednik Justinberg.

hr Fri Apr 16 2021 19:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

TREĆA LIGA Kiks Splita, vodeći trojac upisao pobjede!

Odigrano je osam utakmica 21. kola 3. HNL jug
Sloga je preokretom u drugom dijelu iznenadila Split u Parku mladeži i na kraju slavila s 2:1. Neplaniran je to rezultat za Splitove ambicije premda do kraja ima još puno kola u Trećoj HNL Jug. Činjenica je da je ovo Splitovo najslabije rezultatsko izdanje u nastavku prvenstva i prvi poraz, ujedno i prvi gubitak sva tri boda trenera Ivana Radeljića koji je u završnici bacio sve karte u napad, a itekako se osjetio izostanak ozlijeđenoga Ivana Tomičića. Sa Splitove strane je kriv black-out od pet minuta kada su gosti preokrenuli, pogocima Romića i Marovića nakon individualnih grešaka  iskusnih domaćih igrača u neprepoznatljivom drugom dijelu u kojemu je gost bio puno odlučniji i agresivniji.

Ipak, Split je imao više od igre u prvom dijelu, počelo je udarcem Kapetanovića koji je obranio Šolić, a onda je u velikoj prigodi bio Rodić, ali je pogodio u blok. Potom su gosti imali veliku šansu, ali je Katić s deset metara neometan pucao pokraj vrata. Malo nakon toga tukao je ponovno Kapetanović nakon ubačaja Luetića, pa je isti igrač pokušao iz daljine. Ubrzo je Luetić s distance pucao pravo u Šolića, pa je u mogućnosti za gol bio opet Kapetanović, ali je pucao preko vrata iz jako izgledne situacije. Minutu kasnije udarac sa 16 metara je oprobao Marović na drugoj strani. U 40.minuti je Split došao do zasluženoga vodstva kada je Luetić iz slobodnoga udarca iskosa s desne strane pogodio Primorca koji je zabio glavom kao pravi centarfor iako je u ovom susretu počeo kao stoper. Do kraja prvoga dijela šutirao je i Romić, ali neopasno po gol Jelića.

U nastavku se slika skroz promijenila, premda je prvu priliku imao Rodić. Potom su gosti tražili penal, ali je sutkinja Pejković samo odmahnula rukom. U 54. minuti i je sjajno iz slobodnoga udarca pucao Vuković, ali je Jelić efektno obranio. No, uskoro, na naizgled lagan ubačaj iz velike daljine iz prekida koji je izveo Romić, lopta je prevarila domaćega čuvara mreže Jelića i završila iza crte za – 1:1. Potom je Luetić probao sa 20 metara,  onda je uslijedio preokret. Start Gale na rubu kaznenoga prostora sutkinja je Pejković je okarakterizirala kao najstrožu kaznu koju je  u 1:2 pretvorio rutiner Marović. Split je igrao nakon toga „va banque“,  s četiri napadača i dvojicom ofenzivnih veznih, ali to nije dalo ploda, tek je u 75. minuti Barać bio u prigodi, ali je Šabić njegov udarac  obranio. Tri minute prija kraja Romić je probao s 25 metara, a posljednji pokušaj Split je imao u nadoknadi kada je Mornar iz teške pozicije pucao pokraj vrata.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti uvjerljive 4:0 pobjede Hrvaca protiv Zmaja iz Blata i OSK-a protiv Vodica

SPLIT – SLOGA 1:2 (1:0)

SPLIT – Stadion Park mladeži. Bez gledatelja. Sutkinja: Jelena Pejković  (Split).

STRIJELCI:  1:0 Primorac (6), 1:1 Romić (58), 1:2 Marović (62).

SPLIT:  Jelić, Mrković, Barać, Primorac, Kukoč (od 72. Duvnjak), Luetić (od 62. Mornar), Gale (od 76. Mamić), Kapetanović, Alvarez, Rodić, Yun (od 46. Ožegović). TRENER: Ivan Radeljić.

SLOGA: Šolić, Boko, Vuković, Copić (od 78. Pezo), Gusić,  Boljat, Ninčević (od 90. Gotovac), Romić (od 90. Pranjić), Bratim, Katić, Marović. TRENER: Boris Pavić.

Rezultati:

Zmaj (M) – Zagora 1:1 (Omerović 84′ // Gabrić 13′)

Hrvace – BŠK Zmaj 4:0 (Visković 39′, Udovičić 49′, Andrić 64′, Banić 82′-11m)

Jadran LP – Primorac 2:1 (Musulin 25′-11m, Raič 64′ // Vodopija 58′)

Kamen – Hrvatski vitez 3:1 (Bilić 10′, M. Jonjić 22′, Lučić 56′ // J. Jurjević 16′)

Urania – GOŠK 1:0 (Vekić 74′)

Neretvanac – Uskok 1:0 (Lukić 90’+3)

OSK – Vodice 4:0 (Tadić 38′, Barać 43′, 45′, Kuliš 90’+3)

Split – Sloga 1:2 (Primorac 40′ // Romić 58′, Marović 67′-11m)
hr Sat Apr 03 2021 20:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Južnokorejac iz Parka mladeži: 'Split je jako lijep grad, a s klubom želim napredovati'

19-godišnjeg Yuna, Split je oduševio pa mu se tako nije bilo problem prilagoditi

Južnokorejanac  Kyeong-won Yun (19), posljednji je igrač koji se u zimskoj pauzi priključio momčadi Splita, nekadašnjeg prvoligaša koji je u nastavku prvenstva vrlo dobro krenuo podigavši se na ljestvici s ciljem napredovanja u Drugu ligu. Zanimljiva je priča mladoga korejskoga ljevokrilnog napadača koji obožava Hrvatsku, a bio je član mlađih selekcija svoje države. U Splitu mu je dobro, stan dijeli s Hugom i Alvarezom, a mjesec dana koliko je u Splitu uspio je upoznati grad.

U pobjedi 3:0 u gostima kod Hrvatskoga viteza mladi Yun upisao je svoj prvi službeni nastup za Crvene. U prvom nastupu po teškom terenu bio je dosta solidan, svidio se igrom i pristupom, a o debiju kaže:

- Najprije hvala svima u klubu na pruženoj prilici u tako važnoj utakmici, zahvaljujem našem stručnom stožeru, upravi i navijačima što su vjerovali u mene i što sam započeo susret. Jako sam sretan i zadovoljan što sam dio momčadi koja je upisala tako važna tri boda. Nadam se uistinu da mogu dati još i više u narednim utakmicama na putu prema našem cilju koji svi tako jako zajednički želimo. Tu sam već mjesec, i iz dana u dan osjećam sve veću podršku koja me tjera da uložim još više napora te da mi je iskustvo treniranja i igranja za prvu momčad od neprocjenjive važnosti, pogotovo što sam za prvi put bio solidan - poručio je Yun nakon pobjede.

Hrvatsku su mu preporučili bivši suigrači iz Koreje koji su sad u Slaven Belupu Hyun-woo Kim i Kyu-hyeong Kim koji su nahvalili Prvu HT ligu.

-  Njih dvojica su stariji dvije godine od mene, na posudbi su iz Dinama, a igrali smo u istom klubu. Kada sam s njima razgovarao, rekao sam sebi da jednog dana želim doći u Hrvatsku i igrati nogomet u toj zemlji. Stoga sam zahvalan Splitovim vodećim ljudima na prilici koju mi pružaju. Uvjeti su odlični, imamo sve, a Split je jako lijep grad – nastavlja Yun.

Za Hrvatsku i RNK Split znao je i ranije, jer nije prvi Južnokorejac u crvenom dresu...

- Woon je igrao za Split 2012. godine, tako da sam znao za klub. Ne znam njega osobno, samo znam da je bio ovdje. Također, u sinjskom Junaku igra još jedan Južnokorejac Seo s kojim se povremeno vidim i koji živi u Splitu, tako da mi je on dao puno informacija o gradu, kako se živi i kako je općenito ovdje.

Koje su Vam ambicije, osobne i klupske?

-  Najprije želim dati sve od sebe kako bih pomogao klubu da uđe u veći rang, a potom bi se htio okušati i u prvoj ligi. Moj cilj je prva liga, to je moj san.

Imate djevojku u Južnoj Koreji,  nedostaju li vam ona i domovina.?

-  Tako je, ona je na fakultetu, ali je plan da ona i moji roditelji dođu jednoga dana. Pričao sam im o gradu, Rivi, ima i nekoliko shopping centara u koje idem. Životni stil je skroz drugačiji nego u Južnoj Koreji. U Hrvatskoj nema žurbe, a u Južnoj Koreji je sve nekako više ubrzano, svi su zaposleni. Južna Koreja mi malo nedostaje, no često odlazimo u jedan restoran koji vode ljudi iz Kine, a upoznao sam i poslovne ljude iz Južne Koreje koji žive u Splitu koji su nam također pomogli u prilagodbi.

Znamo je u Južnoj Koreji zakon da se mora odslužiti vojni rok...

- Tako je, ali ukoliko se osvoji zlatna medalja na Azijskim igrama ili najmanje bronca na Olimpijskim igrama, onda ne trebate. Imam vremena do 27. godine. Bio sam ranije u reprezentaciji, nadam se pozivu opet, sljedeće godine su Azijske igre.

hr Fri Apr 02 2021 14:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.