Mijo Caktaš na pragu velikog transfera?

Prema pisanju medija, Mijo Caktaš odlazi u Tursku
Početkom veljače, Mijo Caktaš prebačen je u drugu momčad Hajduka, a čini se kako je sada na odlasku.

Iako se očekivalo da ljeto donosi kraj, ako je vjerovati turskim medijima, mogao bi potpisati za Galatasaray. Čelni ljudi turskog velikana primjetili su ga na utakmici u Istanbulu, a mogao bi doći kao zamjena za Marokanca Younesa Belhandu koji je u svađi sa šefovima kluba.

Podsjetimo, bivši kapetan i donedavno najbolji igrač Hajduka prebačen je u drugu momčad jer nije htio prihvatiti smanjenje plaće.
hr Tue Mar 16 2021 18:35:06 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tramezzani i Jurić najavili utakmicu protiv Osijeka

Utakmica je na rasporedu u petak od 20.30 sati
Nogometaši Hajduka u petak s početkom od 20.30 sati igraju protiv Osijeka na Poljudu u okviru 29. kola HT Prve lige.

Utakmicu su najavili trener Bijelih Paolo Tramezzani i dokapetan Stanko Jurić.

- Smatram da je Osijek dobra momčad, imaju odličnu sezonu i po meni najboljeg trenera u ligi u ovom trenutku. Pokazao je mnogo i čestitam mu na tome. Čestitam i svojim igračima na onome što rade u posljednjim utakmicama. Za mene je ovo jedna u nizu važnih utakmica koje svi takvima i doživljavamo. Moramo se suprotstaviti jakom suparniku, stoga moramo biti vrlo oprezni i znati odgovoriti na njihov sustav i način igre. Istovremeno moramo nastojati igrati svoju igru i pokazati svoju kvalitetu – istaknuo je trener Tramezzani uoči sutrašnjeg dvoboja.

- Znamo koliko je Osijek dobar, koliko su agresivni u sredini, koje napadače imaju, ali znamo i njihove mane te se nadam da ćemo ih znati iskoristiti. Utakmicu će odlučiti nijanse, ovisno o tome koja momčad će biti koncentriranija i konkretnija. Naš cilj je pobjeda i ništa osim toga – dodao je Stanko Jurić.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Robi Kezele iz Rijeke, a četvrti sudac je Dario Kulušić iz Šibenika. VAR sudac je Mario Zebec iz Cestice, a asistent VAR suca je Borut Križarić iz Čakovca.
hr Thu Apr 15 2021 16:03:55 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u petak igra protiv Osijeka

Utakmica 29. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka u petak s početkom u 20.30 sati igraju protiv Osijeka na Poljudu u okviru 29. kola HT Prve lige.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s osvojena 43 boda u 27 odigranih susreta. Osijek trenutno zauzima drugu poziciju uz osvojena 62 boda u 28 odigranih utakmica.

U posljednjem kolu momčad trenera Paola Tramezzanija slavila je s 1:0 na gostovanju kod Istre 1961 na Aldo Drosini, a pobjednički pogodak postigao je Stefan Simić. Osijek je u zadnjoj utakmici odigrao 2:2 na gostovanju kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Tri međusobne utakmice odigrale su ove dvije momčadi u aktualnoj sezoni. U prvom susretu odigranom u kolovozu u Gradskom vrtu Hajduk je pobijedio rezultatom 2:1, zatim je u studenom na Poljudu rezultat bio 1:1, a posljednjem dvoboju Osijek je u veljači na svom terenu pobijedio s 2:0.
hr Tue Apr 13 2021 11:04:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk prošlu godinu završio u minusu preko 20 milijuna kuna

Donosimo cijeli financijski izvještaj

Uoči predstojeće Skupštine dioničara, zakazane za 17. travnja, Hajduk je objavio financijsko izvješće za 2020. godinu, sukladno pravilniku Hrvatskog nogometnog saveza o licenciranju klubova

Prema objavljenim podacima, Hajduk je prošlu godinu završio s minusom od 21.766.410 kuna.

Ove brojke zapravo i nisu toliko loše. Naime, minus za prvih šest mjeseci prošle godine iznosio je 20 milijuna kuna, objavio je tada bivši predsjednik Marin Brbić

Financijski izvještaj u cijelosti pročitajte OVDJE.

hr Mon Apr 12 2021 17:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Simić donio Hajduku tri boda u Puli

Bijeli su se vratili u igru za Europu
Hajduk je u 28. kolu HT Prve lige pobijedio Istru u Puli golom Stefana Simića u 69. minuti utakmice. Ovom pobjedom Hajduk se opet uključio u borbu za treće mjesto jer sad imaju šest bodova manje od Gorice, ali i utakmicu manje.

U 18. minuti Kačaniklić je dobro ubacio iz slobodnog udarca, ali Dimitrov nije dobro zahvatio loptu glavom. Livaja je u 25. minuti proigrao Kačaniklića koji je mogao pucati s 15 metara, ali odlučio se za dodavanje Umutu koji pokriven svojim čuvarem nije uspio uputiti najbolji udarac. Pucao je Fossati u 34. minuti s 18 metara, otišlo je to malo pored vrata.

Pucao je Stanko Jurić u 55. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta, išlo je to pod gredu, ali vratar Lučić je odbio u korner. Vušković je pucao nakon novog ubačaja iz kuta, tukao je glavom u desni kut, ali vratar Lučić je nogom spasio s gol crte. U 69. minuti Hajduk je poveo. Kačaniklić je ubacio iz kuta, Vušković je najviše skočio i spustio za Umuta koji puca iz gužve te pogađa Simića koji iz velike blizine ubacuje loptu u mrežu. Blagojević je u 90. minuti dobio crveni karton, a Umut je u 93. minuti zatresao mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

ISTRA – HAJDUK 0:1

Strijelac: 0:1 Simić (69′)

Pula, stadion Aldo Drosina. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Istra: Lučić, Bosančić, Gržan, Galilea (od 87′ Šipoš), Hara, Navarro, Bande (od 83′ Špoljarić), Vuk, Halilović (od 54’Levitt), Šutalo, Blagojević

Hajduk: Kalinić, Fossati, Dimitrov, Kačaniklić, Simić, Livaja, Umut Nayir, Jurić, Čolina, Vušković, Todorović
hr Sun Apr 11 2021 19:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.