Capello: Mi smo igrali bolje, ali su oni zabili

Piše:

Nakon 1-0 poraza od Belgije ruski nogometni izbornik Fabio Capello bio je razumljivo razočaran. Bila je to tijesna utakmica koju je presudio kasni gol iz 88. minute.

– Imali smo dva puta sjajnu priliku za zabiti, ali nogomet je takav. Igrali smo bolje od Belgije, ali oni su zabili gol. Moja je momčad igrala energično i podigla je ritam u usporedbi s posljednjom utakmicom, pa sam razočaran kako je na kraju završilo – rekao je Capello.

Belgija je tako osigurala prolaz u osminu finala iz skupine H, dok Rusija ima tek jedan bod iz dvije utakmice (u prvoj su odigrali 1-1 protiv Južne Koreje) i predstoji joj ogled protiv Alžira.

– Sada moramo igrati protiv Alžira i onda vidjeti gdje smo – zaključio je talijanski strateg.

– Misija je obavljena, ali bilo je zaista teško – priznao je belgijski izbornik Marc Wilmots.

– Bio je to vrlo taktičan susret i zamjene su odigrale razliku. Bio je to težak ispit, ali zaslužili smo bodove.

Nije Wilmots propustio pohvaliti strijelca jedinog gola.

Origi ima samo 19 godina i fantastično je da je postigao taj gol. Bio je malo iznenađenje budući je bio nepoznat prije nego li sam ga izabrao, ali sada svi znaju tko je.

Zanimljivo je da su sva tri gola za belgijsku reprezentaciju u dosadašnjem dijelu turnira postigli igrači koji su ušli s klupe za pričuve. Origi je u igru ušao u 57., a zabio je u 88. minuti.