OD LJUBAVI SE ŽIVI Mlada Splićanka životnu strast usmjerila u posao iz snova
“Pronađi posao koji voliš i nećeš morati raditi ni jednog dana svog života…“
Lea Radanović se plesom počela baviti još kao dijete, a kako kaže, želja joj je bila stvarati nešto kreativno, plesati i smišljati, a svoju ljubav potom prenijeti i na druge.
S 18 godina pružila joj se prilika te je stekla licence za zumba fitness i zumba kids instruktoricu. Kao i svaki početnik, radila je za druge, ali nedugo se odlučila pokrenuti vlastiti posao. Vjetar u leđa su joj bili upravo zadovoljni klijenti koji su od prvog dana s njom u plesnoj dvorani.
– Htjela sam otvoriti nešto pozitivno za djecu, a i za odrasle. Htjela sam da to bude mjesto pozitivne energije i veselja gdje će se djeca dolaziti družiti, zabavljati, plesati i opustiti se, a isto tako i odrasli.“
Oduvijek je priželjkivala postati trenerica kakvu je i sama željela imati – neopterećena, vesela, zabavna i društvena. U poslu s najmlađima prije svega uživa, a često posjete i natjecanja. Nagrade i priznanja uvijek laskaju, ali oni se prije svega idu dobro zabaviti.
– Cilj mi je da svojim polaznicima prenesem ljubav prema plesu, da ih naučim da uživaju u tome što rade, da rade na sebi i svom samopouzdanju, da se oslobode straha javnog nastupa, da nauče pravila grupe, da se nauče biti tim i važnost prijateljstva, da se rasterete od svakodnevnih briga i da se zabavljaju, lijepo ponašaju, a isto tako da na taj trening idu s guštom i veseljem.“
Na treninzima nikad nije dosadno. Organiziraju izbor plesača mjeseca, plesne dvoboje, supertalent,… a od plesa nisu odustali čak ni za vrijeme epidemije koronavirusa. Virtualnim putem učili su, stvarali, plesali i što je najvažnije, ostali zajedno. Kako kažu, ništa ih nije spriječilo da plešu.
Nije lako biti mlada poduzetnica, a Lea se na taj pothvat odlučila bez puno razmišljanja. Koliko god je lijepo biti sam svoj gazda, toliko nosi i brige i odgovornosti.
– Toliko uživam u svom poslu da ga ni ne nazivam poslom. To je jednostavno moj poziv ne mogu zamisliti da radim bilo što drugo.“
Vodi ples za djecu vrtićke i školske dobi te plesni fitness za odrasle. Uz to radi i u teretani My Look Fitness centar za žene gdje već dvije godine vodi vlastitu grupu zumba fitnessa. Kako kaže, veliki vjetar u leđa bio joj je šef Petar Donjerković koji joj je pružio priliku i vjerovao u nju. Danas joj je upravo na tom mjestu veliko zadovoljstvo raditi.
Za sebe kaže da nikada nema mira i da mora biti u pokretu. Ljeti u Istri radi i kao animatorica, a ističe kako taj posao obuhvaća dosta toga. Potrebno je prije svega biti uvijek nasmijan, motiviran i veseo.
Njen dan je uglavnom trčanje s jednog mjesta na drugo. Ako nije u dvorani, onda smišlja koreografije i programe, bira glazbu i planira zanimljive satove sa željom da njeni polaznici uvijek imaju nešto novo. Prije dvije godine organizirala je i humanitarni projekt Heart Of Dance, humanitarni plesni koncert.
Rad Leonis plesnog studija možete pratiti i na društvenim mrežama, a svi su uvijek dobrodošli da zaplešu i u dvorani.
– Kako se kaže postoje razne prečice do radosti, a ples je jedna od njih.“


