Hajduk se konačno počeo rezultatski dizati

Tijekom cijele trenutne sezone, navijači Hajduka čekaju da se njihov klub probudi i počne pokazivati rezultate kakvi se očekuju. Iako smo već duboko u sezoni, a Hajduk je odigrao već 23 utakmice, čini se da konačno možemo reći da splitski klub počinje pronalaziti svoju formu. U domaćem je prvenstvu neporažen u zadnje četiri utakmice, od čega je upisao tri pobjede. Slijede mu dvije utakmice protiv ekipa s dna tablice, a u kupu ima važnu utakmicu četvrtfinala protiv Gorice.

Dobar niz

Kao što smo rekli, u zadnje četiri utakmice Hajduk ne zna za poraz, a upisao je čak tri pobjede. Pobjede su došle protiv dvaput protiv Rijeke u gostima identičnim rezultatom od 0-1 te protiv Varaždina s 2-0 na Poljudu. U zadnjem kolu je Hajduk remizirao s odličnom Goricom u gostima koja mu je doista bila neugodni protivnik u zadnje vrijeme i koja je slavila u tri prethodna susreta s Hajdukom. Vrlo je dobar posao odrađen u te zadnje četiri utakmice u kojima je upisano dobrih 10 bodova, a pogled na nadolazeće utakmice daje dodatnu motivaciju.

Raspored u HNL-u obećava

U svoje iduće tri utakmice, Hajduk ima realnu šansu osvojiti maksimalnih devet bodova. Slažu se u tome i kladionice poput Bet365 koje kažu da je Hajduk favorit u sva ta tri susreta. Prvi na rasporedu je na Poljudu protiv Šibenika koji se nalazi na šestoj poziciji i ne zna za pobjedu u posljednjih šest utakmica. U njima je upisao čak četiri poraza i dva remija. Zatim slijede dva gostovanja od kojih je prvo kod Lokomotive koja je zadnja na tablici i isto tako ne zna za pobjedu u zadnjih pet utakmica. Na kraju bi Hajduk trebao još igrati kod Istre koja drži osmu poziciju. Ovaj će se na papiru laki raspored završiti kada na Poljud dođe kandidat za titulu – Osijek.

Sva pažnja zasad je usmjerena na kup

U Hajduku i medijima je upravo hrvatski kup označen kao posljednja šansa da se Hajduk domogne Europe. Podsjetimo, pobjednik kupa države ostvaruje pravo igranja u Europi, a Hajduk trenutno vrlo dobro stoji u tom natjecanju. Trenutno se nalazi u četvrtfinalu, a za protivnika će imati upravo Goricu s kojom je igrao svoj zadnji susret prvenstva. Ždrijeb je odlučio da će domaćin biti Gorica, a dvoboj se igra na samo jednu utakmicu što garantira izuzetno neizvjesnu utakmicu i veliku borbu.

Nakon zadnje utakmice s Goricom, trener Paolo Tramezzani i sam je bio svjestan da je ovaj susret bio odlično zagrijavanje i upoznavanje protivnika pred puno važniji ogled u kupu. Netom nakon posljednjeg sučevog zvižduka, Talijan je ostavio kratku izjavu za novinare:
“Utakmica je bila vrlo teška u prvom poluvremenu i tražili smo način da ostanemo u igri. Gol u završnici prvog dijela donio je ravnotežu na terenu, a nama mirnoću da pripremimo drugo poluvrijeme. Zadovoljan sam kako su igrači odigrali ovih 90 minuta protiv momčadi koja nekoliko godina igra zajedno. Ovo danas je bio dobar test. Čeka nas kup za tri dana protiv istog protivnika i moramo se mentalno i fizički pripremiti za tu utakmicu.”

hr Mon Mar 15 2021 14:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u petak igra protiv Osijeka

Utakmica 29. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka u petak s početkom u 20.30 sati igraju protiv Osijeka na Poljudu u okviru 29. kola HT Prve lige.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s osvojena 43 boda u 27 odigranih susreta. Osijek trenutno zauzima drugu poziciju uz osvojena 62 boda u 28 odigranih utakmica.

U posljednjem kolu momčad trenera Paola Tramezzanija slavila je s 1:0 na gostovanju kod Istre 1961 na Aldo Drosini, a pobjednički pogodak postigao je Stefan Simić. Osijek je u zadnjoj utakmici odigrao 2:2 na gostovanju kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Tri međusobne utakmice odigrale su ove dvije momčadi u aktualnoj sezoni. U prvom susretu odigranom u kolovozu u Gradskom vrtu Hajduk je pobijedio rezultatom 2:1, zatim je u studenom na Poljudu rezultat bio 1:1, a posljednjem dvoboju Osijek je u veljači na svom terenu pobijedio s 2:0.
hr Tue Apr 13 2021 11:04:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk prošlu godinu završio u minusu preko 20 milijuna kuna

Donosimo cijeli financijski izvještaj

Uoči predstojeće Skupštine dioničara, zakazane za 17. travnja, Hajduk je objavio financijsko izvješće za 2020. godinu, sukladno pravilniku Hrvatskog nogometnog saveza o licenciranju klubova

Prema objavljenim podacima, Hajduk je prošlu godinu završio s minusom od 21.766.410 kuna.

Ove brojke zapravo i nisu toliko loše. Naime, minus za prvih šest mjeseci prošle godine iznosio je 20 milijuna kuna, objavio je tada bivši predsjednik Marin Brbić

Financijski izvještaj u cijelosti pročitajte OVDJE.

hr Mon Apr 12 2021 17:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Simić donio Hajduku tri boda u Puli

Bijeli su se vratili u igru za Europu
Hajduk je u 28. kolu HT Prve lige pobijedio Istru u Puli golom Stefana Simića u 69. minuti utakmice. Ovom pobjedom Hajduk se opet uključio u borbu za treće mjesto jer sad imaju šest bodova manje od Gorice, ali i utakmicu manje.

U 18. minuti Kačaniklić je dobro ubacio iz slobodnog udarca, ali Dimitrov nije dobro zahvatio loptu glavom. Livaja je u 25. minuti proigrao Kačaniklića koji je mogao pucati s 15 metara, ali odlučio se za dodavanje Umutu koji pokriven svojim čuvarem nije uspio uputiti najbolji udarac. Pucao je Fossati u 34. minuti s 18 metara, otišlo je to malo pored vrata.

Pucao je Stanko Jurić u 55. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta, išlo je to pod gredu, ali vratar Lučić je odbio u korner. Vušković je pucao nakon novog ubačaja iz kuta, tukao je glavom u desni kut, ali vratar Lučić je nogom spasio s gol crte. U 69. minuti Hajduk je poveo. Kačaniklić je ubacio iz kuta, Vušković je najviše skočio i spustio za Umuta koji puca iz gužve te pogađa Simića koji iz velike blizine ubacuje loptu u mrežu. Blagojević je u 90. minuti dobio crveni karton, a Umut je u 93. minuti zatresao mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

ISTRA – HAJDUK 0:1

Strijelac: 0:1 Simić (69′)

Pula, stadion Aldo Drosina. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Istra: Lučić, Bosančić, Gržan, Galilea (od 87′ Šipoš), Hara, Navarro, Bande (od 83′ Špoljarić), Vuk, Halilović (od 54’Levitt), Šutalo, Blagojević

Hajduk: Kalinić, Fossati, Dimitrov, Kačaniklić, Simić, Livaja, Umut Nayir, Jurić, Čolina, Vušković, Todorović
hr Sun Apr 11 2021 19:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas igra protiv Istre na Aldo Drosini

Utakmica 28. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas s početkom u 17.05 sati igra protiv Istre 1961 na Aldo Drosini u okviru 28. kola HT Prve lige.

- Moramo se dobro pripremiti za utakmicu i detaljno analizirati protivnika, s njima smo igrali prije dva mjeseca i sigurno ih nećemo podcijeniti. Moji igrači su koncentrirani, dobro treniraju i puni su želje za igrom – istaknuo je Hajdukov trener Paolo Tramezzani uoči sutrašnjeg dvoboja u Puli.

Uoči ove utakmice Bijeli zauzimaju peto mjesto na tablici s 40 osvojenih bodova u 26 odigranih susreta, dok se Istra 1961 nalazi na osmoj poziciji s 24 boda u 27 odigranih utakmica. Hajduk je u posljednjoj utakmici odigrao 2:2 sa Slaven Belupom na Poljudu, a Istra 1961 poražena je na svom terenu s 2:0 od Osijeka.

Trener Bijelih Paolo Tramezzani na gostovanju u Puli sigurno neće moći računati na Nihada Mujakića koji je protiv Slaven Belupa dobio izravni crveni karton, a u konkurenciju se vraća Stanko Jurić koji je prethodnu utakmicu morao preskočiti zbog tri žuta kartona.

Tri utakmice odigrali su Hajduk i Istra 1961 u aktualnoj sezoni, Bijeli su u prvom kolu na Poljudu slavili s 1:0, zatim je u Puli Istra 1961 pobijedila istim rezultatom, a posljednji ogled u Split završio je Hajdukovom pobjedom od 2:0.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića, pomagat će mu Vedran Đurak iz Stupnog i Željko Bučar iz Duge Rese, a četvrti sudac je Tino Krečak iz Velike Gorice.

VAR sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, a asistent VAR suca je Robi Kezele iz Rijeke.
hr Sun Apr 11 2021 11:10:46 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.