Pavić i Mektić nakon divovske borbe u finalu Wimbledona

Splićaninu je ovo sedmo finale na Grand Slam turnirima u igri parova, triput je bio pobjednik, dok je Mektiću ovo treće finale, jednom je bio pobjednik.
Mate Pavić i Nikola Mektić su nakon divovske borbe, nakon više od četiri sata igre (4:22) pobijedili Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 6:7(2), 7:6(0), 4:6, 6:2, 7:6(10:4) i plasirali se u finale Wimbledona. Dakle, branitelji naslova udaljeni su još jednu pobjedu od druge zajedničke Grand Slam titule, druge u Wimbledonu. Pavić i Mektić su spasili meč-loptu kod 4:5 u petom setu, te kroz tie-break do deset poena prvi put u trećem međusobnom susretu svladali Kolumbijce.

Ovo je, inače, hrvatskom tandemu bila 23. uzastopna pobjeda na travi i taj niz traje od prošle godine (Eastbourne, Wimbledon), dok su u ovoj bili najbolji u Queen's Clubu i Eastbourneu.

Uz spašenu meč-loptu, pamtit će se da je Pavić u tie-breaku prvog seta nezgodno pao nakon što se okliznuo i ozlijedio zglob na desnoj ruci. Sreća da je ljevak, ali morao je bekhend igrati jednoručno, a desna ruka mu je služila samo za bacanje loptice na servisu.

U trećem setu, pak, Pavić je slučajno, u pokušaju da dođe do loptice, pogodio Mektića reketom u gornju usnu i raskrvario je. Zagrepčaninu je trebala medicinska pomoć, no bio je dobre volje, „opalio“ selfie s Pavićem. Čak je taj poen Mektić dobio nakon udarca u usnu.

hr Thu Jul 07 2022 23:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Livaja dobiva konkurenciju: I Mili Poljičak zaigrao balun na kultnom igralištu Skalini

Prvi hrvatski juniorski osvajač Wimbledona Mili Poljičak predah između teniskih obaveza pronašao je igrajući balun na kultnom igralištu Skalini iza bazena Jadrana na Zvončacu ispod Sustipana.

Mladi Splićanin je nakon trijumfa u Wimbledonu imao i odličan debi na ATP Touru gdje je iskusnog Marca Cecchinata u Umagu namučio u meču od tri seta, a malo je nedostajalo za pobjedu.

Svjedoci kažu da je Mili i na Skalini pokazao da je izvanredan sportski talent, mi bismo se mogli našaliti i reći da je bacio rukavicu izazova Marku Livaji, koji je već izrastao u legendu na tom igralištu. Kao što priča kruži, upravo na Skalini prije dvije godine krenula je priča o njegovom povratku u Hajduk. Što se i dogodilo u siječnju 2021. godine. Ono što je uslijedilo nakon toga sa Hajdukom i Livajom teško je i prepričati.

Livaja vrlo često navrati na Skalinu, nitko u Hajduku mu to ne brani. Marko se tamo hrani energijom za nastupe u bijelom dresu, a Poljičku možda pomogne u njegovom uzletu u teniskoj hijerarhiji.
hr Mon Aug 15 2022 14:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Veliki uspjeh: Matea Parlov Koštro osvojila je srebro u maratonu!

Ovo je apsolutno najbolji rezultat u karijeri 30-godišnje maratonke, koja je prošle godine na Olimpijskim igrama u Tokiju zauzela 21. mjesto
Nevjerojatan uspjeh ostvarila je hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro na Europskom atletskom prvenstvu u Munchenu osvojivši srebrnu medalju s rezultatom 2:28,42.

Europska prvakinja je postala Poljakinja Aleksandra Lisowska sa 2:28,36, dok je brončana bila Nizozemka Nienke Brinkman s 2:28,52.

Ovo je apsolutno najbolji rezultat u karijeri 30-godišnje maratonke, koja je prošle godine na Olimpijskim igrama u Tokiju zauzela 21. mjesto. Parlov Koštro je u Munchenu stazu od 42.195 metara istrčala samo tri sekunde sporije od svoga najboljeg rezultata.
hr Mon Aug 15 2022 13:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Judašica Katarina Krišto osvojila 5. mjesto na Svjetskom prvenstvu

Od 10. - 14. 08. u Guayaqilu u Ekvadoru održava se Svjetsko prvenstvo za juniore na kojem sudjeluje 373 natjecatelja iz 63 zemlje
Među njim je nasupila i judašica judo kluba Dalmacijacement Katarina Krišto pod vodstvom trenera Josipa Barića i osvojila odlično 5. mjesto.

U prvoj borbi sa dva wazaria pobjedila je Afyonlu Habibe (TUR), u drugoj iponom Novitzki Adelina, a u četvrtfinalu iponom je pobijedila Auchecorne Melkia (FRA) . U polufinalnoj borbi u kojoj je polugom izgubila od Van Lieshout Joanne (NED) zadobila je ozljedu nadlaktice.

U borbi za 3. mjesto zbog toga nije uspjela pokazati sve što zna i može, te wazarijem gubi od Zucco Agnese (ITA) i osvaja na kraju 5. mjesto.

Nakon što je prošle godine osvojila brončanu medalju, Katarina već dvije godine za redom na svjetskim prvenstvima ulazi u borbu za medalju, što je ogroman uspjeh kako za nju i njen klub tako i za hrvatski judo.

hr Mon Aug 15 2022 13:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Češka u trećoj četvrtini okrenula utakmicu i slavila protiv Hrvatske

Nakon utakmice izbornik Damir Mulaomerović je prokomentirao turnir
Nakon izjednačenih devet i pol minuta igre Hrvatska tricom Jaleena Smitha bježi na osjetniju prednost 27-21. U drugoj četvrtinu Hrvati su održavali vodstvo između 4 i 8 poena viška, a pri rezultatu 32-28 Bojan Bogdanović pogađa tricu, Dominik Mavra dva bacanja, a Ivica Zubac krade loptu i zabija za velikih +11 (39-28).

David Jelinek (3) i Tomaš Satoransky (2) zaustavljaju hrvatski nalet, da bi ovaj prvi novom tricom, (trećom iz tri pokušaja) u završnici poluvremena vratio utakmicu u potpuni egal (43-39).

Nakon dva izjednačenja (45-45 i 47-47) tricom Jaromira Bohačika Česi prelaze u vodstvo 49-50, a potom preko istog igrača podižu prednost na 49-52. Kada već nije prolazila unutarnja igra Mario Hezonja je tricom vratio stvari na početak (52-52). Uzvratili su Satoransky dvicom i Martin Peterka tricom za ozbiljnije vodstvo domaćina (52-57).  Bile su to minute razigranog Hezonje koji tricom, krađom i zakucavanjem još jednom poravnava rezultat (57-57), ali do kraja treće četvrtine, u svega 140 sekundi, Česi kapitaliziraju činjenicu da na parketu imaju više raspoloženih igrača i prave veliki korak prema pobjedi (59-68).

Nakon što je Šarić tricom smanjio na 62-68, sve je otišlo na stranu domaćina. Posebno raspoloženi bili su Patrik Auda i Peterka (koji je tricama zasuo hrvatski koš) pa su Česi dosegnuli i 18 poena viška (72-90), a Hrvati tek uspjeli popraviti rezultat na završnih 83-95.

Čehe je do pobjede predvodio Peterka s 18 poena, odnosno šest trica iz osam pokušaja. Bohačik je postigao 15, Auda i Jelinek po 11, a Satoransky i Hruban po 10 poena. Kod Hrvatske Smith je zabio 21, Hezonja 15, Matković 14,  a Bogdanović 10 poena.

Hrvatska je tako turnir završila s jednom pobjedom (protiv Bugarske 98-68) i jednim porazom. Slijedi povratak u Hrvatsku i nastavak priprema za pretkvalifikacijske susrete za Eurobasket 2025 protiv Poljske i Švicarske i nastup na Eurobasketu 2022.

Nakon utakmice izbornik Damir Mulaomerović je prokomentirao turnir.

- U današnjoj utakmici prvo poluvrijeme smo odigrali dosta dobro. U drugom je do izražaja došao umor, jer su Česi imali dan odmora, a mi smo igrali dan za danom. Posljedično, pala je i koncentracije, primili smo puno trica… Što je tu je. Dobili smo protiv jake Češke sliku gdje smo. To su sve pripremne utakmice, idemo dalje, idemo popraviti ono što nije dobro i pripremiti se za Mađarsku.