Može li Hajduk do 16. uzastopne pobjede protiv Istre 1961 na Poljudu?

Piše:

Nogometaši Hajduka danas od 19.05 sati igraju protiv Istre 1961 na Poljudu u okviru 10. kola SuperSport HNL. Bijeli su protiv kluba iz Pule ostvarili 15 pobjeda u nizu na Poljudu, od srpnja 2014. godine Istra 1961 ne pamti da je odnijela bod iz Splita. Najbliže tomu bili su 2018. godine kad je vratar Karlo Letica pohitao u napad i u sudačkoj nadoknadi zabio za 3:2.


Istra 1961 je sigurno dobra momčad, sviđa nam se što trener radi.
Posljednja linija, vratar i dva vezna igrača su već dva mjeseca u
procesu s trenerom i ja mislim da je njima ta prva faza igre najbolja u
ligi. U ovom trenutku to najbolje rade. Mi smo na dva treninga radili oporavak
kroz taktiku i taktički trening. Ujutro ćemo
odraditi prekide, jer smo limitirani vremenom i moramo izvući maksimum
iz toga. U ovoj utakmici moramo izvršiti zadata i otići na odmor puno
pametniji – kazao je trener Bijelih Mislav Karoglan u najavi današnjeg susreta.

Hajduk
je u srijedu odigrao zaostalu utakmicu 2. kola SuperSport HNL u kojoj
je pobijedio Rijeku s 2:0, a bio je to debi trenera Karoglana na mjestu
glavnog trenera prve momčadi. 

Istra
1961 do sada je odigrala devet utakmica te pri tom osvojila 11 bodova
što ih trenutno svrstava na šestu poziciju prvenstvene tablice. Momčad
trenera Gonzala Garcije u posljednjem je kolu s uvjerljivih 3:0 slavila na gostovanju kod Slaven Belupa u Koprivnici. Prije toga su u gostima svladali Goricu 2:0 i odigrali 0:0 na Šubićevcu protiv Šibenika.

Trener Karoglan u ovom dvoboju sigurno neće moći računati na Chidozieja Awaziema i Dina Mikanovića koji imaju tri žuta kartona. 

U prvom kolu ove sezone Hajduk je gostovao u Puli, a Bijeli su tada slavili s 2:0 golovima Darija Melnjaka i Marka Livaje

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca, pomagat će mu Marjan Tomas iz Osijeka i Kristijan Novosel iz Valpova, a četvrti sudac je Antonio Škobić iz Osijeka. VAR sudac je Zdenko Lovrić iz Đakova, a asistent VAR suca Goran Pataki, također iz Đakova.