Bogata ragbi subota na Starom placu

Piše:

Danas u popodnevnim satima igralište RK Nada će biti popunjeno različitim ragbi sadržajima. Ragbijaško popodne otvaraju seniori, nakon njih ragbi škola i vrtić te na kraju djevojke.  

Seniori Nade dočekuju momčad Sinja u 5. kolu PH-a. Početak utakmice zakazan je za 15 sati na Starom Placu. Dosadašnja 4 odigrana kola najavljuju da će ovo biti interesantan Dalmatinski derbi. Obje momčadi od početka prvenstva zabilježile su samo pobjede, a zajedničko im je i to da su pod novim vodstvom. Sinj ove sezone nastupa pod trenerskom palicom Christiana Žagara koji je momčadi Sinja dao neku novu dimenziju i u Split dolaze pokazati svoje novo lice.

Domaća Nada pauzirala je prošlog vikenda zbog odgode utakmice s Makarskom Rivijerom pa su momci svježi i željni igranja. Pogotovo jer je u redovima Nade osim trenera pomlađena i većina momčadi.

Nakon seniorske utakmice u 16.30. bit će održana manifestacija ragbi škole i vrtiće pod nazivom “Upoznaj ragbi”. Dok polaznici Nadine ragbi škole i vrtića budu igrali mini utakmice, na terenu će se sva nova djeca od 4 do 14 godina, zainteresirana za ragbi, moći okušati u pucanju nogom preko branke, obaranju vreće ili u dodavanju ragbi loptom. Svi su pozvani!

I na kraju ragbijaške subote, ženska ekipa Nade, odigrat će prijateljsku utakmicu  “tač” ragbija sa ženskom ekipom ragbi kluba Sinj.

Dođite na Stari plac i provedite sunčano poslijepodne na zraku uživajući u jednom od najboljih ekipnih sportova, pozivaju iz RK Nada.