Krenula biciklistička karavana Mostar-Vukovar
Iz Mostara je u četvrtak prema Vukovaru krenula biciklistička karavana “Mostar – Vukovar 2016”, u znak prijateljstva i povezanosti ova dva grada, a u kojoj sudjeluje 20-tak biciklista iz Hrvatske i BiH.
Na put dug više od 400 kilometara krenulo je 20-tak biciklista iz Mostara, Rame, Metkovića, Trogira, Pule i Vukovara, a putem će im se tijekom pet dana pridružiti biciklisti iz središnje Bosne, Žepča i Županje.
Sudionici karavane, koja se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog narodnog sabora BiH, položili su vijence te zapalili svijeće kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u središtu Mostara.
Predsjednik Udruge za promociju biciklizma ”Hercegovina Bike” Toni Zorić kazao je kako se biciklističkom karavanom žele unaprijediti prijateljski odnosi između BiH i Hrvatske, kao i gradova Mostara i Vukovara, te se želi odati počast svim stradalima u BiH i Hrvatskoj, posebice u Vukovaru.
Bicisklist Robert Rapan, koji je iz Vukovara stigao u Mostar kako bi sudjelovao u ovogodišnjoj karavani, izrazio je zadovoljstvo što je manifestacija postala tradicionalna te što aktivno sudjeluje u njoj.
– Iznimna mi je čast što sudjelujem u ovoj karavani koja je istinski primjer iskrenog prijateljstva između Mostara i Vukovara – rekao je Rapan koji je izrazio uvjerenje kako će se ova manifestacija organizirati još mnogo godina.
Ovu karavanu zajednički su organizirali Udruga za promociju biciklizma “Hercegovina Bike” i Biciklistički klub Mostar.


