Jedna Lokomotiva ipak slavila u Splitu, iz Osijeka stigao bod na Gripe
Dok je nogometna Lokomotiva porazom ispraćena s Poljuda ona rukometna ipak je bila bolje sreće na Gripama. Zagrebačke rukometašice opravdale su status favorita u dvoboju protiv ŽARK Splita, trenutno slabijeg od dva splitska rukometna prvoligaša.
U tijesnoj, izjednačenoj utakmici gošće su slavile s 26:24, najviše zahvaljujući boljoj igri u završnici dvoboja odigranog pred oko 200 gledatelja. Splićanke su pružile odličan otpor u većem dijelu utakmice, čak su u 52. minuti imale vodstvo 23:21 nakon što je dva gola u nizu zabila Miljenka Macan. Međutim, “lokosice” su odgovorile serijom 5:0 u koju je Marija Ljubičić ugradila tri pogotka te uspješno privele utakmicu kraju. Po sedam golova za ŽARK Split postigle su Marina Glavan te reprezentativka Kristina Elez dok je gošće predvodila Ljubičić s šest golova.
Izjednačenu utakmicu odigrale su rukometašice Splita 2010 u gostima kod Osijeka, završilo je 26:26 s tim da su uporne Splićanke u zadnjih deset minuta stigle prednost domaćih od četiri gola. Opet su Splićanke pokazale da se ne predaju, borbenom igrom došle su do boda te su nakon šest kola i dalje neporažene u prvenstvu.
Gol za 26:26 u posljednjoj je minuti postigla Venera Surjan, bio joj je to peti na utakmici, a najbolja od Splićanki bila je Tea Lisica s osam golova od čega četiri u završnih 10 minuta. Učinkovita je bila i Renata Kežić s šest pogodaka dok su vratarke Stilinović i Ečimović sakupile ukupno devet obrana. Kod Osječanki daleko najraspoloženija bila je Jelena Crnov s čak 13 golova od čega pet iz sedmerca.


