Klubu će pripasti odšteta od 500 do 600 tisuća eura

Laszlo Kleinheisler (na fotografiji s brojem 5) postigao je u ponedjeljak u kasnim večernjim satima dogovor s Panathinaikosom nakon što su prethodno Bijelo-plavi prihvatili na ponuđenu odštetu trofejne grčke momčadi! Preostalo je tek da Osijek i grčki velikan službeno potvrde posao, a što će se u dogovoru dva kluba napraviti istovremeno, vjerojatno nakon što Mađar odradi i posljednju formalnost prije potpisa, odnosno liječnički pregled, pišu Sportske novosti.

Kleinheisler, naime, još nije ni otputovao u Atenu. Mađarski reprezentativac s financijske strane je dobio koliko je i tražio u pregovorima oko novog ugovora s klubom iz Gradskog vrta - otprilike trećinu veća primanja u odnosu na ono što mu je bilo ponuđeno - a što mu u Osijeku nisu mogli priuštiti kako ne bi narušili hijerarhiju plaća u svlačionici.

Ni Osijek u konačnici nije loše prošao, doduše puno slabije u odnosu na tri milijuna eura na koliko je ljetos glasila ponuda Puškaš akademije koju je klub iz Gradskog vrta i prihvatio, ali ne i mađarski veznjak koji je taj transfer vidio kao korak natrag u karijeri. Bijelo-plavima će, kako doznajemo, na ime transfera pripasti između 500 i 600 tisuća eura što je sasvim solidna zarada za igrača koji je u posljednjoj godini ugovora i koji je na ljeto mogao napustiti Gradski vrt bez eura odštete.

Prema grčkim izvorima, Osijeku bi na taj iznos trebali pripasti i izvjesni bonusi. Kleinheisler će, pak, sa Panathinaikosom potpisati troipolgodišnji ugovor, odnosno obvezat će se do ljeta 2026., a njegov potpis iz perspektive grčkog kluba došao je u pravom trenutku. Taman da s prvim pojačanjem u zimskom prijelaznom roku navijačima skinu fokus s poraza koji im je teško pao, u derbiju protiv AEK-a, a što je bio i prvi prvenstveni poraz PAO-a ove sezone. Nakon 17 odigranih kola Panathinaikos, inače, drži vrh ljestvice s četiri boda više od AEK-a i sedam u odnosu na lanjskog prvaka Olympiacosa.

Četverogodišnji boravak mađarskog veznjaka u Gradskom vrtu došao je, dakle, kraju. Njegov očekivani dolazak u Umag, gdje Bijelo-plavi odrađuju finiš zimskih priprema, najavljen za utorak, na koncu se nije dogodio. Mađarski veznjak u Gradski vrt je stigao u veljači 2019. nakon što je prethodno raskinuo ugovor s kazahstanskom Astanom zbog neisplate plaća. Partije u dresu bijelo-plavih vratile su ga i u reprezentaciju Mađarske za koju je dosad odigrao 44 utakmice.

Dres bijelo-plavih nosio je u 131 utakmici i postao jedan od ljubimaca tribina. Uostalom, samo su dvojica stranih nogometaša za Osijek odigrala više utakmica od Lacike - Bakir Beširević (327) i Dumitru Mitu (196). Mađarski veznjak posebno impresivan je bio u prvom dijelu aktualne sezone u kojoj je zabio čak osam golova (čitave prošle sezone u strijelce se upisao tek triput!), a što ga je vjerojatno i preporučilo grčkom velikanu u kojem nisu željeli čekati ljeto i potpisati ga besplatno, nego su za njega isplatili odštetu kako bi im odmah mogao pomoći u nastojanjima da nakon 13 godina čekanja vrate šampionsku titulu.

hr Tue Jan 10 2023 14:00:47 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Osijek golovima Miereza i Špoljarića svladao Goricu

U Gradskom vrtu bilo je uvjerljivih 2:0 za domaćina
Osijek je nadigrao Goricu s 2:0 zgodicima Ramona Miereza u 15. i Josipa Špoljarića u 63. minuti za učvršćivanje na 3. mjestu tablice Supersport HNL-a.

Argentinac je sjajno iskoristio centaršut Gržana i glavom svladao Banića, potom je pogodio vratnicu, dok je Gorica imala samo jednu priliku preko Petkovića, koji je s 5 metara promašio zicer.

Kod drugog gola Banić je obranio udarce i Jugovića, no na Špoljarićev nije imao odgovor. Do kraja više nije bilo promjene na semaforu, Osijeku je ovo šesta pobjeda kod kuće uz četiri remija.
hr Sun Jan 29 2023 17:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dinamo jedva sačuvao 2:1 protiv Lokomotive

Modri su od 83. minute imali igrača manje
Dinamo je izbjegao novi kiks, uspjeli su pobijediti Lokomotivu s 2:1 u završnici u kojoj su od 83. minute igrali bez isključenog Mišića.

Do 35. minute Dinamo je pogodio čak tri vratnice (Špikić, Ljubičić, De Haas -  što bi bio autogol), onda i četvrtu, Ristovski glavom, ali lopta mu se vratila i u drugom pokušaju je doveo Modre u prednost.

U nastavku je Milićević kod Lokomotive uzdrmao vratnicu, prije toga je Livaković skinuo veliku priliku Stojkoviću, a kad je Baturina u 58. minuti zabio za 2:0 činilo se da je utakmica gotova. Pet minuta kasnije Pivarić je iz voleja doslovno rasparao mrežu iza Livakovića. U prvi trenutak su svi bili malo zbunjeni, čak i sudac Čulina nije bio svjestan da je to gol, lopta je prošla kroz mrežu. Ipak, smanjila je Lokomotiva, a u 71. minuti je Cipetić u nogama imao izjednačenje, no promašio je.

U 83. je po drugi put požutio Mišić, ali Lokomotiva nije do kraja iskoristila tu prednost, pa Dinamo može malo odahnuti na vrhu ljestvice sa 45 bodova, 7 više od Hajduka.
hr Sat Jan 28 2023 19:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Obregon petom potopio Šibenik na Šubićevcu

U prvih 12 minuta dva pogotka i crveni karton
Uzbudljivu utakmicu odigrali su Šibenik i Rijeka na Šubićevcu, a gosti su odnijeli pobjedu 2:1 zgoditkom Obregona u 87. minuti i to – petom. Zanimljivo je da je Obregon jedini pogodak u dosadašnjem dijelu sezone postigao na istom mjestu prije 18 kola. Također za pobjedu Riječana.

Vatren je bio početak, već u 4. minuti na asistenciju Ampema strijelac je bio Frigan, a u 7. minuti izjednačio je Delić. Prethodno je rukom igrao Dilaver, Delićev udarac s bijele točke obranio je Labrović, a u drugom pokušaju Delić je ipak donio poravnanje. Samo pet minuta kasnije Šibenik je ostao na deset igrača, jer je isključen Knežević.

Najprije je dobio žuti karton zbog prekršaja na Ampemu, ali VAR je sucu Lovriću sugerirao težu kaznu.
I s igračem manje Šibenik je imao prilika za pobjedu, Labrović je u 85. minuti fantastično obranio šut Araija, a onda je na scenu stupio Obregon.
hr Sat Jan 28 2023 18:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Petar Bašić Bosi preuzeo županijskog ligaša

Početkom sezone vodio je Tekstilac
Petar Bašić Bosi (38) novi je trener Orkana iz Dugog Rata. Bašić će na mjestu trenera zamijeniti dosadašnjeg trenera Roberta Zemunika, a čeka ga borba za ostanak.

Orkan je nakon prvog dijela sezone u 1. ŽNL Splitsko – dalmatinskoj na posljednjem mjestu, sa samo 8 bodova i jednom pobjedom u 13 utakmica. Nije sve crno jer konkurencija nije odmaknula, trojac Tekstilac, Vinjani i Jadran Tučepi imaju po 10 bodova, a ni Imotski i Primorac s 13 nisu daleko. Čudi loš rezultat Orkana kad u kadru imaju Bartulovića, Marčića, Šarić, Klarića, Mandurića

Bosi je u studenom 2021. godine dao ostavku u OSK-u nakon što je duži niz godina igrao i uspješno trenirao klub iz Otoka, a ljetos je preuzeo Tekstilac. Međutim, kratko se zadržao u županijskom ligašu iz Sinja, tek četiri utakmice.

Županijska liga nastavlja se 26. veljače, a Orkan gostuje u Tučepima kod Jadrana.

hr Sat Jan 28 2023 12:29:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.