Mindaugas Nikoličius novi je sportski direktor Hajduka!

- Gospodinu Nikoličiusu želimo dobrodošlicu i puno uspjeha u radu! - poručili su iz Hajduka.

Mindaugas Nikoličius novi je sportski direktor Hajduka. Rođen je 5. listopada 1983. godine u Neringi u Litvi, ima 16-godišnje iskustvo rada u nogometu, a s Bijelima je potpisao ugovor do ljeta 2024. godine.

Prvi posao u nogometu započeo je radeći u nogometnom savezu Litve 2005. godine, a već 2006. godine škotski Heart of Midlothian angažirao ga je kao sportskog direktora te je na tom mjestu ostao do 2008. godine. Zatim je 2010. godine prihvatio poziv litavskog Žalgirisa u kojem je sedam godina obnašao funkciju sportskog direktora i člana Uprave.

Posljednje tri godine proveo je na mjestu sportskog direktora i člana Uprave HNK Gorica s kojom je raskinuo ugovor i prihvatio poziv Hajduka.

Tijekom karijere sportskog direktora u navedenim klubovima osvojio je ukupno 17 različitih trofeja. Po zanimanju je pravnik, a tečno govori litavski, engleski, njemački i ruski jezik. Služi se i poznaje osnove hrvatskog jezika.

hr Mon Jan 04 2021 09:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Teklić pogodio za tri boda na Šubićevcu!

Sjajan debi novog trenera
Hajduk je pobijedio Šibenik 1:0 na Šubićevcu u 17. kolu HT Prve lige. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Tonio Teklić u 62. minuti utakmice. Na klupi Hajduka debi je imao talijanski trener Paolo Tramezzani i može biti zadovoljan s tri gostujuća boda. Hajduk je u sudačkoj nadoknadi mogao do još jednog pogotka, ali je Labrović obranio Caktašu udarac s bijele točke

Pucao je Atanasov u 8. minuti sa 17 metara, gađao je gornji desni kut, ali nije pogodio okvir gola. Malo nakon toga, Ćurić je pokušao udarcem s 20 metara, nije to išlo u okvir gola pa nije bilo ni potrebe za intervencijom Lovre Kalinića. Brzo su hajdukovci u 13. minuti otvorili napad po desnoj strani, lopta je došla na bok do Gyurcsa koji je odmah pokušao proslijediti pred vrata do Diamantakosa, međutim napadač Bijelih nije uspio doći do prilike za udarac. Pucao je Vušković u 22. minuti glavom iz blizine nakon ubačaja iz kuta, ali nije uspio pogoditi okvir vrata. U 29. minuti vratnicu je pogodio Caktaš iz slobodnjaka s gotovo 30 metara. Nakon toga vidjeli smo jako dobar udarac Gyurcsa iz teške pozicije s ruba šesnaesterca, ali prošlo je to malo pokraj vrata. Caktaš je u 45. minuti sjajno proigrao Diamantakosa koji je snažno potegao s 18 metara iskosa, odbio je to Labrović samo do Teklića čiji udarac s 7,8 metara odlazi preko vrata.

Ampem je u 52. minuti ubacio, a Sahiti atraktivno, "škaricama" pucao s 12 metara u lijevi vratarev kut. Kalinić je sjajnom reakcijom spriječio pogodak domaće momčadi. Poveo je Hajduk u 62. minuti. Atanasov je sjajno pucao iz slobodnjaka s ruba šesnaesterca, Labrović je to nekako izvukao ispod grede, a nakon odbijanca Teklić je stigao do lopte prije vratara Šibenika i pogodio u bliži kut. Postigao je Jakoliš u 68. minuti pogodak, ali je poništen zbog zaleđa. Kvesić je u 74. minuti mogao poravnati rezultat, ušao je iza Hajdukove obrane na sjajnu dubinsku loptu, ali pucao je pored vrata. Atanasov se u 80. minuti sjurio kroz sredinu prema šesnaestercu Šibenika, uputio je vrlo dobar udarac u lijevi vratarev kut, ali obranio je to Labrović. Pucao je Rak u 85. minuti s 18 metara nakon odbijanca, ali otišlo je to preko vrata. Kazneni udarac za Hajduk u 92. minuti dosudio je sudac Batinić, Alimi je povukao i srušio Umuta u kaznenom prostoru. Labrović je obranio udarac Mije Caktaša s bijele točke pa je rezultat ostao 0:1.

ŠIBENIK - HAJDUK 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Teklić (62')

Šibenik, Stadion Šubićevac. Sudac: Damir Batinić (Osijek).

Šibenik: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Ćurić (od 69' Ćurić), Kvesić (od 84' Todoroski), Pajić (od 81' Martin), Bilić, Bulat, Sahiti (od 69' Rak), Ampem (od 84' Laća), Jurić

Hajduk: Kalinić - Todorović, Simić, Vušković, Čolina - Atanasov, Jurić, Caktaš - Teklić (od 83' Umut), Diamantakos (od 66' Jakoliš), Gyurcso (od 74' Jairo)
hr Fri Jan 22 2021 20:09:04 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas protiv Šibenika na Šubićevcu!

Susret počinje u 18:05 sati.
Nogometaši Hajduka danas od 18.05 sati igraju protiv Šibenika na Šubićevcu u okviru 17. kola HT Prve lige. Prva je to utakmica nastavka sezone za Bijele, ujedno i prvi susret kojeg će voditi novi trener Paolo Tramezzani koji je u ponedjeljak od Bore Primorca preuzeo vođenje momčadi.

- Prvi dojmovi su pozitivni, u ovim igračima vidim prave profesionalce, odrađuju sve što tražim od njih. Pred nama je prva utakmica, igramo protiv dobre i organizirane momčadi, ali sada sam koncentriran isključivo na ono što mi moramo napraviti. Promijenit ćemo neke stvari, nije samo stvar sustava igre i taktike, treba nam puno više samopouzdanja i moramo pokušati igrati nogomet koji preferiramo - kazao je mister Tramezzani za hajduk.hr u najavi današnjeg dvoboja.

Strateg Bijelih danas sigurno neće na raspolaganju imati Kristiana Dimitrova koji mora odraditi suspenziju zbog tri žuta kartona, Leona Krekovića koji pauzira zbog lakše ozljede te Božu Mikulića koji je još uvijek u procesu rehabilitacije.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice sa 17 osvojenih bodova iz 14 odigranih utakmica, dok Šibenik trenutno zauzima sedmu poziciju s 13 osvojenih bodova iz 14 odigranih utakmica. U prvom međusobnom dvoboju ove sezone Šibenik je na Poljudu pobijedio rezultatom 1:0.
hr Fri Jan 22 2021 10:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Talijanski mediji pišu da Hajduk dovodi Fedatu, novi trener najavio ogled sa Šibenikom!

Dodao je kako je Šibenik dobra momčad i kako sigurno neće biti lako, ali kako je momčad spremna.

Talijanski mediji pišu da Hajduk želi 28-godišnjeg Talijana Francesca Fedata.

Fedato je lijevo krilo koje može igrati i na desnoj strani. Igrao je za mladu talijansku reprezentaciju i karijeru uglavnom gradio u drugoj talijanskoj ligi. Ovog igrača dobro poznaje novi Hajdukov trener Paolo Tramezzani.

Novi strateg na Poljudu u jutarnjim je satima najavio nova nogometna uzbuđenja koja za Bijele kreću ovog petka. Hajduk je gost Šibeniku na Šubićevcu.

- Uživam biti u Hajduku. Prvi dojam je pozitivan. Momci su pokazali dobar duh i to mi je jako važno - kazao je Tramezzani.

Istaknuo je kako je vidio želju za napredak te kako je svaki od igrača svjestan da ovo nije prava slika Hajduka.

- Moramo biti ujedinjeni. Važno je kako ćemo reagirati i na svaki loš trenutak jer svakako će ih biti - dodao je Talijan.

- Ako želimo napredovati onda moramo i iskoristiti ostatak sezone. Ovaj klub znači puno ljudi i ovo nije normalan i običan klub pa mi baš zato čast biti ovdje. Važan je rezultat, ali i način na koji igraš. Imamo 22 utakmice do kraja. Ja u ovom trenutku samo ne znam koji je naš maksimum, ali želim ga vidjeti na terenu - jasan je bio novi trener.

hr Thu Jan 21 2021 15:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u petak protiv Šibenika na Šubićevcu!

Utakmica 17. kola HT Prve lige.
Nogometaši Hajduka u petak otvaraju drugi dio sezone HT Prve lige. Bijeli u okviru 17. kola gostuju kod Šibenika na Šubićevcu, a početak utakmice je u 18.05 sati.

Bit će to ujedno i premijerna utakmica u kojoj će Bijele voditi novi trener Paolo Tramezzani koji je funkciju službeno preuzeo u ponedjeljak. Talijanski stručnjak zajedno sa svojim stručnim stožerom odmah je počeo pripremati momčad za prvi ogled na Šubićevcu, a na raspolaganju će imati većinu igrača. Sigurno neće moći računati tek na Kristiana Dimitrova koji mora odraditi suspenziju zbog tri žuta kartona.

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka, pomagat će mu Marjan Tomas iz Osijeka i Kruno Šarić iz Županje, a četvrti sudac je Andrej Burilo iz Osijeka. VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistent VAR suca je Goran Pataki iz Đakova.
hr Tue Jan 19 2021 16:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.