SKIPER KAŽNJEN

[VIDEO] Opasna vožnja među kupačima kod Dubrovnika: Gliser projurio tik uz turiste i djecu

Piše:
Screenshot: Glas Grada

Kod otočića Grebeni ispred dubrovačkog Lapada prošlu subotu 7. lipnja zabilježen je incident u kojem je gliser velikom brzinom prošao između hridi, u neposrednoj blizini turista i djece. Snimku događaja zabilježili su turisti.

Kako prenosi portal Morski.hr, riječ je o lokaciji na kojoj su slični incidenti već zabilježeni, a nadležne službe, uključujući Lučku kapetaniju Dubrovnik i pomorsku policiju, ranije su izdavale upozorenja na rizičnu i nepropisnu plovidbu na tom području.

Ministarstvo mora potvrdilo je za Morski.hr da je dojava o incidentu zaprimljena istoga dana, nakon čega su službenici Lučke kapetanije odmah postupili. Utvrdili su vlasništvo nad turističkom brodicom hrvatske zastave, identificirali voditelja plovila, državljanina Hrvatske, te mu izdali prekršajni nalog i naplatili novčanu kaznu.

Ministarstvo nije navelo iznos kazne niti je odgovorilo na pitanje je li plovilo oduzeto. Prema neslužbenim informacijama kojima raspolaže Morski.hr, skiper je kažnjen s 6000 eura, dok će tvrtka koja upravlja plovilom moći nastaviti s radom.