Tek su u sedam organizacija HDZ-ovci i birali u Splitsko-dalmatinskoj županiji, evo rezultata…
U HDZ-u ništa novo ni nakon 30 i kusur godina demokracije i novog sustava glasanja. Na listi za unutarstranačke izbore tako je većina kandidata, poglavito za predsjednika ogranka, usamljena. Tek je u sedam organizacija odabirao pao na dva kandidata.
Igor Vidalina novi je predsjednik sinjskog HDZ-a, a Ivan Laco pobijedio je u utrci u susjednoj općini Otok. Sanja Kuzmanić Komadina na čelu je HDZ-a u Okrugu Gornjem dok je u Trogiru pobjedu slavila Ivana Viljac protiv Romea Palade za točno 9 glasova.
Hvarski HDZ-ovci birali su Šimu Ravlića umjesto dosadašnjeg Jurice Miličića, Ćiril Kalebić novi je predsjednik HDZ-a na Šolti dok je na Jelsi pobijedio Vinko Marijan.
Ante Sanader i dalje je, dodajmo, na čelu županijskog ogranka, Vice Mihanović vodit će i u naredne četiri godine splitski HDZ.


