SLOVAČKA PRIREDILA IZNENAĐENJE

VAR poništio dva gola Lukakua, Schranz je heroj Slovaka!

Slučaj Lukaku – kad ne promaši, onda je zaleđe, mogao bi biti naslov teksta o susretu u skupini E koji je kao pobjednika iznjedrio reprezentaciju Slovačke. U utakmici Slovačke i Belgije napromašivao se spomenuti Romelu Menama Lukaku Bolingoli, a onda kada je pogodio, u dva navrata se aktivirao VAR i presudio prvo nedozvoljenu poziciju zbog zaleđa, potom i ruku u začetku akcije. Bilo je to u 56. i 86. minuti.

Da stvar bude još gora, Belgijci su doslovno poklonili gol Slovacima! Schranz je zabio iz blizine, nakon što je Doku suparnicima predao loptu u vlastitom šesnaestercu. Udarac Kucke je obranio Casteels, ali se lopta odbila do Schranza koji je odlično reagirao iz ne baš idealne situacije. Od sedme minute do kraja semafor nije mijenjao brojke.

I u 62. minuti hvatali su se belgijski navijači za glavu. Doku je prošao i ubacio, Dubravka je loptu odbio na nogu Bakayoka koji je pucao u praznu mrežu, ali Hancko je to blokirao pa se glavom zabio u suigračevo koljeno! Odmah je utrčala medicinska služba.

Ranije u ponedjeljak u ovoj je skupini E Rumunjska s uvjerljivih 3:0 nadigrala Ukrajinu.

U drugom kolu će igrati Slovačka i Ukrajina u petak 21. lipnja, dok je dan kasnije na rasporedu ogled Belgije i Rumunjske.