Boban zagonetan oko pokušaja sastavljanja Skupštine u petak, komu će u krilo uskočiti Domovinski pokret?

Piše:

U petak u 14 sati zakazan je drugi pokušaj konstituiranja Skupštine Splitsko-dalmatinske županije. Tko će ponijeti slavodobitnički plamenac nakon tog petka, i dalje je neizvjesno. Dojučerašnja oporba složila se da predsjednik županijskog Parlamenta bude Ivica Kukavica, a HDZ iz prvog pokušaja nije imao svog kandidata -. presudan je bio glas Domovinskog pokreta koji je metaforički rekao da neće u krilo SDP-a ni HGS-a.

– Razgovara se i priča, pregovori traju – zagonetan je Blaženko Boban, izabrani župan na pitanje oko sastavljanja većine. 

– Bio bih sretan i zadovoljan i nadam se da će se Skupština konstituirati u petak. Konstituiranje skupštine otvaraju se prostori za nove aktivnosti, planove i pripreme za proračun za 2022. godinu i to je ono zbog čega nam je ovog trenutka potrebno što prije konstituirati Skupštinu – dodao je Boban.

Domovinski pokret pri prvom pokušaju sastavljanja većine složio se dizanjem “suzdržane” ruke s HDZ-om za prijedlog da novi čelnik Skupštine bude Ivica Kukavica, a baš je Domovinski pokret ključan faktor sa svoja tri vijećnika. Boban ipak ne misli tako, u Skupštinu je izabrano, veli, 47 vijećnika iz raznih političkih opcija.

– Svaki vijećnik je svojim imenom i prezimenom član Skupštine – kaže pa nastavlja.

– Potrebno je izglasati predsjednika Skupštine, time je sastavljena Skupština, a time bi se pravovaljano donosile odluke za izvršni dio vlasti – kazao je Boban.

– Ima li HDZ većinu? – nastavili smo s pitanjima.

– Vidjet ćete u petak u 14 sati – odgovorio je župan.