RNK Split pobjedom krenuo u sezonu, rapsodija Jadrana u Imotskom

Piše:

Sa šest današnjih utakmica počela je još jedna sezona Treće lige. U derbiju kola, RNK Split je s 2:1 bio bolji od aktualnog prvaka Croatie. Drago Gabrić s dva pogotka u prvom dijelu presudio je Zmijavčanima. Poraz gostiju ublažio je Gudelj

Kao brzi vlak kroz Gospin dolac prošao je pločanski Jadran. Teniski rezultat od 6:1 jasno pokazuje odnos snaga na terenu. Posebno raspoložen bio je Marijan Šuto s četiri pogotka. Bez pogodaka u Metkoviću su odigrali Neretva i Kamen. 


Na Lapadu gledatelji su vidjeli odličnu utakmicu s pregršt lijepih pogodaka i poteza, na kraju pobjeda Primorca iz Biograda 3:2. Nikola Marić doveo je Primorac u vodstvo, brzo je za GOŠK izjednačio Cicijelj. Zelić je krajem prvog dijela osigurao prednost gostima a odmah početkom drugog dijela izjednačio je Caput. Pobjedu Primorcu donio je Colić pogotkom u 85. minuti s udaljenosti od 30 metara. 


Junak je s visokih 4:0 porazio goste s Korčule. Tragičar susreta s čak dva autogola bio je Šeparović


Zagora je pogotkom iskusnog lisca Sablića (65′) minimalno slavila protiv Uranie. Vrijedi spomenuti da u 72. minuti Pejković iz Uranie nije realizirao najstrožu kaznu. 


Rezultati:

RNK Split – Croatia 2:1 (Gabrić 17′, 29′ // Gudelj 55′) 
Junak – BŠK Zmaj 4:0 (Puljić 17′, Bašič-Šiško 62′, Šeparović ag 83′, Šeparović ag 90′) 
GOŠK ‘ Primorac B. 2:3 (Cicijelj 34′, Caput 46’// Marić 15′, Zelić 41′, Colić 85’) 
Imotski – Jadran LP 1:6 (Varea 11′ // Šuto 5′, 6′, 71′, 74′,  Mark.Musulin 55′, Šutalo 83′)
Neretva – Kamen 0:0
Zagora – Urania 1:0 (Sablić 65′)