Bijeli stigli u Tursku: Slijedi 15 dana priprema!

Nogometaši Hajduka stigli su u petak predvečer u svoju tradicionalnu zimsku bazu za pripreme u turskom Beleku. Krenuli su Bijeli avionom jučer iza 9 sati iz Zagreba preko Istanbula do zračne luke u Antalyji pa dalje autobusom do Beleka gdje su stigli oko 18 sati po hrvatskom vremenu (20 sati po lokalnom).

Hajdukovci su ove godine smješteni u Titanic Deluxe Golf Belek kompleksu koji će biti njihova pripremna baza sve do 25. siječnja kada je planiran povratak u Split. Trener Igor Tudor na središnji dio priprema poveo je ukupno 28 igrača , a s treninzima se počinje odmah u subotu ujutro.

Bijele su po dolasku dočekali njihov bivši suigrač i kapetan Zoran Nižić koji se sa svojim Akhmatom iz Groznog također nalazi u istom hotelu, baš kao i nekadašnji trener Hajduka II Marko Lozo koji trenutno obnaša funkciju pomoćnog trenera azerbajdžanskog Sabaha te njegov bliski suradnik i naš donedavni kondicijski trener juniorske momčadi Ivan Čuković

Prvi pripremni susret Hajduk prema planiranom programu igra 14. siječnja protiv švicarskog Grasshoppera, zatim će 17. siječnja odmjeriti snage s mađarskim Honvedom, 20. siječnja s makedonskim Vardarom te za kraj 24. siječnja s ukrajinskim Dinamom iz Kijeva.
hr Sat Jan 11 2020 12:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Najava najvećeg hrvatskog derbija 'Dinamo - Hajduk'

U srijedu se igra derbi 27. kola Prve hrvatske nogometne lige

U srijedu 27. siječnja na rasporedu Prve hrvatske nogometne lige nalazi se najveći derbi hrvatskog sporta, utakmica između vodećeg Dinama i Hajduka. Iako posljednjih godina, možemo to slobodno reći, ovaj derbi ne igra neku značajniju utakmicu u utrci za prvaka države, ovo bi definitivno trebala biti izuzetno važna utakmica za splitsku momčad i njihovog novog trenera Tramezzanija, piše HR Sport.

Talijan startao pobjedom

Prva utakmica novog trenera Hajduka bila je protiv Šibenika i možemo reći da je taj zadatak odradio uspješno. Ono što ohrabruje igrače i navijače jest prizeman pristup koji je Tramezzani imao čak i nakon upisana tri boda. Svaki oblik zanosa i euforije odmah je smirio izjavom nakon utakmice:
"Ne smijemo misliti da smo napravili nešto. Već nas za nekoliko dana čeka najvažnija utakmica. Znam koliko to znači našim navijačima. Moramo glavu držati nisko, moramo pronaći kontinuitet. To se ne može pronaći u par dana.”

Utakmica s Dinamom je za par dana, a vidjet ćemo koliko će njegov pristup uroditi plodom. Iako prognoza kladionica nije baš na strani Hajduka, ne možemo još biti sigurni što će Tramezzani pripremiti i kako će pokušati iznenaditi Mamića te hoće li to uspjeti.

Dinamo kiksao protiv Rijeke

U svojoj zadnjoj utakmici Dinamo nije uspio uzeti niti boda protiv Rijeke, a izgubio ju je rezultatom 0-2. Riječani su odigrali sjajno i disciplinirano, a njihovi kontranapadi djelovali su izuzetno ubojito. Možda se i tu kriju odgovori na pitanja s kakvom taktikom istrčati u srijedu protiv Dinama. Sasvim je izvjesno da će i Dinamovci pokušati poraditi na svojim propustima iz te utakmice, ali samo par dana nije dovoljno vremena da se isprave sve greške.

Pobjedi Hajduka nada se i Osijek

Osijek je pak u zadnjem kolu uvjerljivo svladao Lokomotivu i nanio poraz Jerku Leki u njegovom debiju na klupi zagrebačke momčadi. Rezultat od 0-3 bio je i više nego solidan i gurnuo je Osječane na sami vrh ljestvice s tri boda i dvije utakmice više od Dinama. Zbog njihovih ambicija da postanu prvaci po prvi put u svojoj povijesti, sasvim sigurno će i svi navijači Osijeka, kao i njihovi igrači navijati da Hajduk može uzeti tri boda, pa čak i odigrati neriješeno u utakmici s Dinamom.

Dobar rezultat mogao bi pokrenuti lavinu

Budući da je Hajduk igrao dobro protiv Šibenika, ako isto ponovi i protiv Dinama mogla bi se stvoriti jedna serija dobrih rezultata, a to je nešto što u Hajduku čekaju već jako dugo. Nakon utakmice s Dinamom u gostima, Hajduk će na svom travnjaku igrati dvije utakmice zaredom i to će biti utakmice koje bi mogle vratiti Hajduk u pobjednički niz. Prvo će im 30. siječnja doći ove sezone poprilično loša Lokomotiva, a zatim 3. veljače igraju protiv Istre. Iako zasad Hajduk nije baš blizu zone koja vodi u Europu iduće sezone, baš će ova tri naredna susreta dati pravu sliku što možemo očekivati od nastavka sezone i novog trenera Tramezzanija. Doduše, ono što je u sportu uvijek bilo jako bitno jest ići utakmicu po utakmicu, a iduća na rasporedu je najveća koju u ovom trenutku Hajduk može odigrati.

hr Sun Jan 24 2021 15:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nadzorni odbor Hajduka: Denis Alajbeg i Nino Martinić podnijeli ostavke

Zamijenik predsjednika će biti Sergije Popović
Službeni Hajduk izdao je priopćenje u kojem navode da su ostavke u Nadzornom odboru podnijeli Denis Alajbeg i Nino Martinić.

- Obavještavamo hajdučku javnost da su danas Denis Alajbeg i Nino Martinić podnijeli ostavku na mjesto članova Nadzornog odbora HNK Hajduk Split. S obzirom na različitost pogleda i stavova o strateškim pitanjima, gospodin Alajbeg i gospodin Martinić osjećaju da ne mogu više doprinositi na način kako su to do sada činili. U takvim okolnostima, zbog osjećaja odgovornosti prema cjelokupnom članstvu i ljudima koji su ih izabrali, smatraju da je najprimjerenije izaći iz Nadzornog odbora i nastaviti dalje podržavati klub kao navijači. Mi se zahvaljujemo kolegama na dosadašnjem velikom trudu i doprinosu u radu Nadzornog odbora.

Nadzorni odbor nastavlja sa svojim radom kao i do sada, s četiri aktualna člana, a zamjenik predsjednika će biti gospodin Sergije Popović. - stoji u priopćenju.

hr Sat Jan 23 2021 15:42:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Teklić pogodio za tri boda na Šubićevcu!

Sjajan debi novog trenera
Hajduk je pobijedio Šibenik 1:0 na Šubićevcu u 17. kolu HT Prve lige. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Tonio Teklić u 62. minuti utakmice. Na klupi Hajduka debi je imao talijanski trener Paolo Tramezzani i može biti zadovoljan s tri gostujuća boda. Hajduk je u sudačkoj nadoknadi mogao do još jednog pogotka, ali je Labrović obranio Caktašu udarac s bijele točke

Pucao je Atanasov u 8. minuti sa 17 metara, gađao je gornji desni kut, ali nije pogodio okvir gola. Malo nakon toga, Ćurić je pokušao udarcem s 20 metara, nije to išlo u okvir gola pa nije bilo ni potrebe za intervencijom Lovre Kalinića. Brzo su hajdukovci u 13. minuti otvorili napad po desnoj strani, lopta je došla na bok do Gyurcsa koji je odmah pokušao proslijediti pred vrata do Diamantakosa, međutim napadač Bijelih nije uspio doći do prilike za udarac. Pucao je Vušković u 22. minuti glavom iz blizine nakon ubačaja iz kuta, ali nije uspio pogoditi okvir vrata. U 29. minuti vratnicu je pogodio Caktaš iz slobodnjaka s gotovo 30 metara. Nakon toga vidjeli smo jako dobar udarac Gyurcsa iz teške pozicije s ruba šesnaesterca, ali prošlo je to malo pokraj vrata. Caktaš je u 45. minuti sjajno proigrao Diamantakosa koji je snažno potegao s 18 metara iskosa, odbio je to Labrović samo do Teklića čiji udarac s 7,8 metara odlazi preko vrata.

Ampem je u 52. minuti ubacio, a Sahiti atraktivno, "škaricama" pucao s 12 metara u lijevi vratarev kut. Kalinić je sjajnom reakcijom spriječio pogodak domaće momčadi. Poveo je Hajduk u 62. minuti. Atanasov je sjajno pucao iz slobodnjaka s ruba šesnaesterca, Labrović je to nekako izvukao ispod grede, a nakon odbijanca Teklić je stigao do lopte prije vratara Šibenika i pogodio u bliži kut. Postigao je Jakoliš u 68. minuti pogodak, ali je poništen zbog zaleđa. Kvesić je u 74. minuti mogao poravnati rezultat, ušao je iza Hajdukove obrane na sjajnu dubinsku loptu, ali pucao je pored vrata. Atanasov se u 80. minuti sjurio kroz sredinu prema šesnaestercu Šibenika, uputio je vrlo dobar udarac u lijevi vratarev kut, ali obranio je to Labrović. Pucao je Rak u 85. minuti s 18 metara nakon odbijanca, ali otišlo je to preko vrata. Kazneni udarac za Hajduk u 92. minuti dosudio je sudac Batinić, Alimi je povukao i srušio Umuta u kaznenom prostoru. Labrović je obranio udarac Mije Caktaša s bijele točke pa je rezultat ostao 0:1.

ŠIBENIK - HAJDUK 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Teklić (62')

Šibenik, Stadion Šubićevac. Sudac: Damir Batinić (Osijek).

Šibenik: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Ćurić (od 69' Ćurić), Kvesić (od 84' Todoroski), Pajić (od 81' Martin), Bilić, Bulat, Sahiti (od 69' Rak), Ampem (od 84' Laća), Jurić

Hajduk: Kalinić - Todorović, Simić, Vušković, Čolina - Atanasov, Jurić, Caktaš - Teklić (od 83' Umut), Diamantakos (od 66' Jakoliš), Gyurcso (od 74' Jairo)
hr Fri Jan 22 2021 20:09:04 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas protiv Šibenika na Šubićevcu!

Susret počinje u 18:05 sati.
Nogometaši Hajduka danas od 18.05 sati igraju protiv Šibenika na Šubićevcu u okviru 17. kola HT Prve lige. Prva je to utakmica nastavka sezone za Bijele, ujedno i prvi susret kojeg će voditi novi trener Paolo Tramezzani koji je u ponedjeljak od Bore Primorca preuzeo vođenje momčadi.

- Prvi dojmovi su pozitivni, u ovim igračima vidim prave profesionalce, odrađuju sve što tražim od njih. Pred nama je prva utakmica, igramo protiv dobre i organizirane momčadi, ali sada sam koncentriran isključivo na ono što mi moramo napraviti. Promijenit ćemo neke stvari, nije samo stvar sustava igre i taktike, treba nam puno više samopouzdanja i moramo pokušati igrati nogomet koji preferiramo - kazao je mister Tramezzani za hajduk.hr u najavi današnjeg dvoboja.

Strateg Bijelih danas sigurno neće na raspolaganju imati Kristiana Dimitrova koji mora odraditi suspenziju zbog tri žuta kartona, Leona Krekovića koji pauzira zbog lakše ozljede te Božu Mikulića koji je još uvijek u procesu rehabilitacije.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice sa 17 osvojenih bodova iz 14 odigranih utakmica, dok Šibenik trenutno zauzima sedmu poziciju s 13 osvojenih bodova iz 14 odigranih utakmica. U prvom međusobnom dvoboju ove sezone Šibenik je na Poljudu pobijedio rezultatom 1:0.
hr Fri Jan 22 2021 10:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.