Svečana večera u čast slavodobitnika Ante Zorice

Piše:

U čast slavodobitnika Svečane Sinjske alke u Vukovaru Ante Zorice u dvorcu Eltz upriličena je svečana večera. – piše Ferata

Tom prigodom gradonačelnik Vukovara Ivan Penava slavodobitniku je uručio posebno izrađeni zlatni dukat, na kojm su simboli Vukovara i Sinja.

Dukat je dobio i njegov alkarski momak Ivica Marić, a po jedna replika slavodobitničkog dukata ostaju u Muzejima Grada Vukovara i Sinjske alke.

Prigodnim pozdravima okupljenima gostima i uzvanicima, među kojima su bili predsjednica RH Kolinda Grabar Kitarović, predsjednik Sabora Gordan Jandroković, predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, obratili su se vukovarski gradonačelnik Ivan Penava, povjerenik Vlade za Grad Sinj Igor Vidalina, predsjednik VAD-a Stipe Jukić.

U glazbenom dijelu programa nastupili su Najbolji hrvatski tamburaši, a na Trgu Republike Hrvatske u čast slavodobitnika koncert j održao Miroslav Škoro, a organiziran je i vatromet. – piše Ferata