Bulj jedno misli drugo radi?: Ruku za vraćanje “gazdinih” dugova – ipak je digao!

Piše:

– Pravna nesigurnost u Hrvatskoj je ogromna, baka koja prodaje luk na tržnici koji je proizvela svojim mukom i trudom, može biti zatvorena zbog inspekcijskog nadzora, a nad Todorićevom sudbinom, čiji su uspon omogućile politike lijevih i desnih, sada neki plaču. – govorio je zastupnik Mosta Miro Bulj prije samo dvadesetak dana no ipak je jučer digao ruku za Lex Todorić. – piše Index.

“Moju ruku za vraćanje gazdinih dugova imati ne_će_te”

Naime, Bulj je naglašavao u svojim govorima kako “Todorić i Tedeschi drže Hrvatsku za gušu”. 

– Ne smijemo plakati nad sudbinom Todorića. – rekao je Bulj u saborskoj raspravi. Na društvenim mrežama Bulj je po običaju bio puno ratoborniji. 

“Ruku za vraćanje gazdinih dugova imati nećete”, u kojem je naglasio ono “NE-ĆE-TE”.

– Koji je to Ustav, zakon, pravo, pravda po Bogu ili čovjeku da se tajkunima zakonski omogući iz državnog proračuna plaćanje dugova iznad milijarde eura. Umjesto da im se oduzme kompletna imovina te ih se procesuira zajedno političkim elitama koje su im dopustile da drže cijeli narod i državu za vrat. – poručio je Bulj. 

No, kada je jučer došao red na glasanje Bulj je bio manje rezolutan. Doduše spominjao je potencijalni kriminal u Agrokoru, HNB-u, Hanfi, no na kraju je ipak glasao za zakon.

– Podržavamo zakon, no inzistiramo na odgovornosti onih iz Hanfe i HNB-a koji su radili suprotno interesima Hrvatske, a u korist gazda. – rekao je zastupnik Bulj i – digao ruku za lex Todorić. Cijeli članak pogledajte ovdje.