Hrvatska ima ukupno 206 oboljelih, Beroš: ‘Poželjno je boraviti vani, ali ne i biti u socijalnom kontaktu!’

Piše:

Nakon što je jutros objavljeno kako je Hrvatska imala 29 novozaraženih nove poražavajuće brojke stigle su i u poslijepodnevnim satima. Nacionalni stožer objavio je kako je na području Hrvatske još 49 oboljelih pa je broj zaraženih porastao na 206.

Ministar Vili Beroš iznio je najnovije informacije.
– U Hrvatskoj imamo u 24 sata 76 novih oboljelih. 2100 bolesnika smo testirali, uvodno je kazao Beroš te dodao kako smo ušli u razdoblje stalnog velikog rasta broja oboljelih.

– Ovo znači da ono što je Civilni stožer govorio, ali i svatko od nas pojedinačno je stiglo. Ušli smo u fazu velikog povećanja broja oboljelih u kratkom vremenu. To se može zaustaviti jedino poštivanjem naših preporuka, kazao je ministar te nastavio kako i dalje ima onih koji krše samoizolaciju, ali i odredbe zabrane okupljanja na javnim mjestima.

– To nije dobro i to neće spriječiti u širenju epidemije, ustvrdio je Beroš te je još jednom ponovio da ljudi ostanu u kućama.

– Poželjno je boraviti vani, ali nije poželjno biti u socijalnom kontaktu. Dva metra treba biti distanca, to je sad od najveće važnosti, zaključio je Vili Beroš svoje obraćanje.