[FOTO] Žuti deklasirali Škrljevo, Zadar i Cibona rutinski, Gorica slavila u Zagrebu

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske

Košarkaški Splita su uvjerljivo slavili u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja protiv Adria Oil Škrljeva, pred oko 400 gledatelja na Gripama bilo je 98:54. Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu, Žuti su iz čvrste i agresivne obrane dolazili do lakih koševa i potpuno dominirali na Gripama.

Splićani su se od prve minute nametnuli agresivnom obranom, stalno su pritiskali igrača s loptom, natjerali goste na brojne pogreške. Igrali su Žuti momčadsku obranu, Perković pa kasnije Runjić potpuno su zaustavili najboljeg strijelca Škrljeva Josipa Barnjaka koji je ostao bez koša u prvom poluvremenu. Iz oduzetih lopti Split je odlazio u čiste kontre, neke je brzopleto promašivao, ali utakmica je išla samo u jednom smjeru. Nakon prve četvrtine bilo je 26:12, a na poluvremenu već 54:21. Svaki igrač Splita odlično je odradio svoju ulogu, vidjeli smo nekoliko dobrih akcija, a prvih 20 minuta zaključeno je odličnom asistencijom Ukića i još boljim zakucavanjem Runjića.

U trećoj četvrtini Split je igrao malo ležernije, dopustio gostima da malo uhvate ritam u napadu, ali i dalje povećavao prednost na preko 40 koševa razlike. Do kraja utakmice samo je bilo pitanje kakvim će rezultatom završiti prvi dvoboj četvrtfinala. Priču je na Gripama zaključio Lovre Runjić još jednim zakucavanjem u čistoj kontri za 98:54.

Prvi strijelac Splita bio je Perković s 17 koševa, Kovačević je ubacio 15, Jones 14, a Runjić je imao 10 koševa i čak 12 skokova.

Kod gostiju je Barnjak u drugom poluvremenu došao do svog prosjeka od 15 koševa, Jelenković je ubacio 14.

- Nema se što puno reći, svaka čast momcima na načinu na koji su odigrali ovu utakmicu. Playoff je, tek je 1:0, nova je utakmica u subotu. Odmah smo pokazali da ćemo diktirati utakmicom, dobro smo kontrolirali njihove najbolje pojedince i to je dalo rezultat. Očekujemo prolazak dalje u drugoj utakmici, ali znamo da će biti teško, nema opuštanja – rekao je trener Splita Srđan Subotić.

U drugim utakmicama četvrtfinala Gorica je u gostima pobijedila Cedevitu Junior s 95:92 i tako došla do značajne prednosti uoči druge utakmice na svom parketu.

Zadar je na Višnjiku pobijedio Zabok s 88:63, uz po 13 koševa Marčinkovića i Mavre te 11 Jordana i Junakovića.

Cibona je očekivano slavila u gradskog dvoboju protiv Furnira s 98:76 uz 14 koševa Matea Drežnjaka te 12 Brankovića.

hr Wed May 11 2022 20:47:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Borna Gojo na korak do plasmana u Roland Garros, Ajduković ispao

Splićanin je bez problema slavio na crvenoj zemlji Pariza protiv Argentinca Mene u 2. kolu kvalifikacija

Borna Gojo je došao na korak od plasmana u glavni ždrijeb Roland Garrosa, Splićanin je u drugom kolu kvalifikacija s 6:3, 6:3 pobijedio iskusnog Argentinca Facunda Menu, 167. igrača svijeta. Meč je potrajao sat i 17 minuta, hrvatski Davis Cup reprezentativac je dobro servirao i četiri puta uzimao servis protivniku.

Imao je više izravnih poena i manje neforsiranih pogrešaka, zapravo ostavio protivnika bez ozbiljne šanse. U posljednjem trećem kolu kvalifikacija za drugi Grand Slam sezone Gojo će igrati protiv pobjednika dvoboja Švicarca Strickera i Argentinca Londera.

hr Wed May 18 2022 14:25:15 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ivica Tucak pozvao sedam jadranaša na širi popis za Svjetsko i Europsko prvenstvo

Domaćin kontinentalne smotre je Split od 27. kolovoza do 7. rujna

Izbornik vaterpolske reprezentacije Hrvatske Ivica Tucak obznanio je širi spisak igrača s kojima računa tijekom ljetnih priprema za Svjetsko prvenstvo.

- Tokom vremena ćemo prema pravilima Fine suziti taj spisak te po završetku priprema odrediti konačnih 13 koji će otputovati na Svjetsko prvenstvo u Mađarsku. Kao što znamo, očekuju nas nikada kraće pripreme i manje vremena za rad  sa sasvim pomlađenom reprezentacijom. Ipak, bez obzira na to, mi ćemo i dalje biti reprezentacija koja će imati najveće ambicije. Te pripreme uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u trajanju od svega desetak dana, kao i završetak klupske sezone u kojoj nam igrači dolaze maksimalno iscrpljeni ne idu nam u prilog, no kako nama, tako i drugim reprezentacijama. Mi pak okupljamo pomlađenu reprezentaciju pa se nadam da ćemo u tom iznimno kratkom vremenu uspjeti ispraviti pogreške koje smo uočili na turniru Svjetske lige u Podgorici i spremni dočekati početak Svjetskog prvenstva – najavio je Ivica Tucak.

Ipak, glavni fokus Hrvatske vaterpolske reprezentacije ovo ljeto biti će Europsko prvenstvo u Splitu (27. kolovoz – 10. rujan) te ih ovo ljeto očekuje prilično zgusnut raspored.

Širi popis Barakuda s kojima Tucak započinje pripreme tako glasi:

VRATARI

1. Marko Bijač (Olympiacos)

2. Ivan Marcelić (Jadran)

3. Toni Popadić (Jug Adriatic osiguranje)

BRANIČI

10. Hrvoje Benić (Jug Adriatic osiguranje)

11. Marko Žuvela (Jug Adriatic osiguranje)

12. Kristijan Milaković (Szolnok)

13. Matias Biljaka (Mladost)

NAPADAČI

14. Luka Bukić (Jadran)

15. Loren Fatović (Jug Adriatic osiguranje)

24. Zvonimir Butić (Jadran)

25. Filip Kržić (Jug Adriatic osiguranje)

26. Dario Rakovac (Mladost)

Svjetsko prvenstvo održat će se u Mađarskoj od 18. lipnja do 3. srpnja 2022., s time da će Barakude prvi dio natjecanja odigrati u Debrecenu, gdje će se nadmetati reprezentacije skupine B.  U skupini najbolju trinaestorku očekuju: Grčka - Hrvatska (21. lipnja - 19.30 sati), Hrvatska - Njemačke (23. lipnja - 18.00), Japan – Hrvatska (25. lipnja - 18.00 sati).
hr Wed May 18 2022 12:46:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

"Ultra trail Dinarides": Najspremniji trče od Knina do Sinja, a prijave su otvorene i za nekoliko kraćih utrka

Svi imamo različiti tempo, ali isti cilj - pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija! - poručuju organizatori
U organizaciji udruge “Dinaridi trails”, od 3. do 5 . lipnja održat će se atraktivne utrke pod zajedničkim nazivom "Ultra trail Dinarides". Preciznije, radi se o šest utrka različitih dužina, od one najkraće za najmlađe do one za najhrabrije i najneustrašivije dužine od čak 171 kilometar. Riječ je o međunarodnoj trail utrci koja prolazi cijelom dužinom planina Dinare i Kamešnice te obuhvaća područje Splitsko-dalmatinske i Šibensko-kninske županije.

- Najduža kategorija će biti 171 kilometara i 8800 metara akumulativnog uspona i njezin start je na Kninskoj tvrđavi, a kategorija 120 kilometara s oko 6000 metara akumulativnog uspona starta s izvora Cetine. Iz Voštana starta maraton od 42 kilometara s 1500 m akumulativnog uspona, a dvije kategorije od 10 i 20 kilometara su kružne utrke za gušt svih natjecatelja, a kojima će start i cilj biti u Sinju. Također, imat ćemo i dječju utrku... - rekao je prilikom predstavljanja ovog vrlo atraktivnog sportsko-turističkog projekta Ivan Marušić iz udruge “Dinaridi trails”.

Humanitarna utrka Family race u dužini od 10 kilometara starta u nedjelju 5. lipnja u 8.30 sati sa središnjeg trga u Sinju (Pijaca), a tu je ujedno i cilj. Staza vodi preko “Starog grada” - srednjovjekovne tvrđave, a prolazi i novouređenom šetnicom Pavića nebesa čiji vrh je nepunih 200 metara viši od središta Sinja.

Humanitarna utrka Initiaton race u dužini od 20 kilometara starta u subotu 4. lipnja u 9 sati u Sinju (Pijaca). Staza je kružna i prolazi putem Alkarskih dvora, povijesne Fontane Petrovac koja se nalazi ispred Muzeja Sinjske alke i vodi sve do vrha Visoke (892 m).

- I ne zaboravite, svi imamo različiti tempo, ali isti cilj - pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija! - poručuju organizatori koji navode i da sve finišere očekuje majica i medalja te prigodna okrjepa, a da će se tijekom ovog višednevnog događaja vršiti upis u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica.

- Dvije utrke, jedan cilj! Trči, hodaj i učini dobro djelo, jer dio prihoda ide za Zakladu Ana Rukavina - dodaju organizatori.

Kids race - dječja utrka na 1 kilometar starta u nedjelju 5. lipnja u 12 sati sa sinjske Pijace. Ova utrka je besplatna, a organizatori su svakom djetetu osigurali majicu i medalju sa logom  utrke. Broj djece je ograničen.

Za sada su prijavljeni natjecatelji iz Hrvatske, BiH, Češke, Francuske, Crne Gore, Norveške, Poljske, Slovenije, Srbije, Švicarske, ali i SAD-a i Kostarike. Registracije su otvorene do 20. svibnja a možete se prijaviti i više informacija dobiti na ultratraildinarides.com .
hr Tue May 17 2022 23:02:09 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Uzbudljivo u Omišu: Novo Vrijeme ide u finale, domaći Olmissum se oprostio od naslova!

Makarani su slavili na punom Ribnjaku te izborili dvoboj s Futsal Pulom
Novo Vrijeme je drugi finalist doigravanja za prvaka Hrvatske, Makarani su u trećoj utakmici polufinala pobijedili Olmissum s 2:1 u Omišu. Bila je to vrlo uzbudljiva utakmica, odigrana pred punim tribinama dvorane na Ribnjaku, u sjajnoj atmosferi koju su stvorili navijači obiju momčadi.

Olmissum se tako oprostio od obrane naslova dok će Novo Vrijeme za titulu prvaka igrati protiv Futsal Pule. Prva utakmica igra se u petak u Puli, finale se igra na tri pobjede, Puljani imaju prednost domaćeg terena.

Domaći su u uvodnim minutama imali posjed lopte i pokušaj Dicksona špicom u trećoj minuti kojeg je vratar Bašković skrenuo u korner. Mladi omiški Brazilac je u 10. minuti imao prvu veliku priliku na utakmici, uzeo je loptu na sredini i iskosa išao sam prema vrataru. Odlučio se na udarac kojeg je obranio Bašković, možda je mogao dodati Paviću koji je utrčavao prema drugoj stativi. U 14. minuti Novo Vrijeme dolazi do dobre prilike, Pulinho je prošao po liniji i vratio u sredinu za Sutona čiji pokušaj pravovremeno blokira Perišić. Odmah na suprotnoj strani domaći dolaze do vodstva, Duje Kustura je prebacio loptu na lijevu nogu i s 12 metara iskosa pogodio suprotni kut pored Baškovića.

U 17. minuti vratari su na visini zadatka, najprije Bilandžić brani pokušaj Gašpara, a potom dva udarca Sekulića odbija Bašković. Makarani su se vratili u utakmicu u 20. minuti, raspoloženi Blago Gašpar je uz lijevu stranu povukao loptu i odigrao dijagonalu kroz sredinu, Suton je propustio loptu, a Pulinho ostao sam te zarolao vratara i pogodio praznu mrežu. Do odmora su ostale 22 sekunde, imalo je Novo Vrijeme još jedan pokušaj nakon prekida, ali Jelavić je iz voleja poslao loptu pored vrata.

U drugom dijelu gosti ubrzo dolaze do vodstva, u 24. minuti Luka Suton dobro prima loptu iz obrane pored posrnulog Perišića te s osam metara iz okreta pogađa mrežu. Mogli su Makarani otići na dva gola prednosti u 28. minuti, Jelavić je iz drugog plana izašao sam na vratara i pogodio gredu. Uzeli su loptu domaći, ali samo nakratko jer je Pulinho pročitao dodavanje i opet uposlio Jelavića koji iz blizine nije mogao progurati loptu pored Bilandžića.

U odličnoj atmosferi i domaći su morali nešto pokazati, gurali su lopte prema pivotima i stvarali pritisak. U 32. minuti dva je pokušaja imao Kustura, oba puta je Bašković skratio kut. Dvije minute kasnije sreća je bila na strani gostiju, Nikola Pavić je iz voleja s devet metara zatresao vratnicu.

Točno pet minuta prije kraja žestoko su prosvjedovali domaći, klupa i gledatelji, sporan je bio duel Musinova i snažnog Sekulića unutar šest metara, suci su pokazali da nema prekršaja.

U posljednje tri minute Olmissum je morao zaigrati s igračem-vratarom, tu je ulogu imao Jurlina. Dojam je bio da je lopta domaćih prespora mada su minutu prije kraja imali prigodu kada je Jurić s šest metara poslao loptu visoko preko vrata. Nekoliko slabih pokušaja zaustavio je vratar Bašković, nije Olmissum imao pravu šansu na kraju utakmice.

Ivan Božović, trener Novog Vremena:
- Možda je Olmissum imao veći pritisak, možda smo mi bili psihički rastrećeni u ovom polufinalu. Presudile su nijanse, neki trenutak inspiracije, mi smo dali sve što smo mogli, možda smo trebali zabiti za 3:1 i biti mirniji. Svakako je bilo napeto i izjednačeno u svim utakmicama, sve je bilo u detaljima i iskorištavanju pogrešaka.

Duje Maretić, trener Olmissuma:
- Svaka čast Makaranima, bili su fantastični u kažnjavanju naših pogrešaka u sve tri utakmice. Napravili smo neke taktičke individulane pogreške koje ne smijemo, radili smo neke stvari koje nisu dobre. Nemam što reći osim čestitati Novom Vremenu, dobili su nas u dvije od tri utakmice, to sve govori.

hr Tue May 17 2022 21:41:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.