Ljubičić s dva pogotka srušio Tobol

Utakmica 2. pretkola Konferencijske lige
Nogometaši Hajduka pobijedili su 2:0 kazahstanski Tobol u 2. pretkolu Konferencijske lige. Dvostruki strijelac za Bijele bio je mladi Marin Ljubičić. Uzvrat u Kazahstanu je sljedeći četvrtak.

Prvi je zaprijetio Mlakar u 13. minuti, ali njegov udarac je blokiran. U 21. minuti Hajduk je došao do prednosti. Ljubičić je oduzeo loptu na sredini terena, sjajno dao Sahitiju u prostor, ovaj mu je vratio u sredinu, a Ljubičić pogađa mrežu s 10 metara za oduševljenje na tribinama. Pucao je Sahiti u 28. minuti iskosa, blokirao je Amanović. Livaja je u 37. minuti lijepo okrenuo svog čuvara na 18 metara, zatim je uputio dobar udarac u donji desni kut, ali uspio je to nekako odbiti vratar Abilgazy. Pucao je Sahiti u 40. minuti s ruba šesnaesterca, otišlo je to preko vrata.

Drugi dio otvorio je Krovinović udarcem s 22 metra, ali prošlo je to pored vrata. Krovinović je u 49. minuti izveo prekid sa strane kojeg je prethodno izborio Sahiti. Odigrao je kombinaciju s Livajom koji je pucao iz prve s 14 metara, ali otišlo je to preko vrata. Povisio je Hajduk u 53. minuti vodstvo, sjajno se po desnoj strani sjurio Lovrencsics i zatim još bolje ubačajem pronašao Ljubičića na drugoj stativi, a mladi napadač Bijelih to sjajno prati te iz blizine pogađa mrežu gostiju. Jairo je u 69. minuti srušen na rubu šesnaesterca, a Krovinović je iz slobodnog pucao preko gola. Jairo je u 71. minuti petom odigrao za Livaju koji silovito puca iskosa, međutim otišla je lopta malo iznad vrata. Odlično je pucao Mlakar s 18 metara u 78. minuti, lopta je dotaknula nekoga na putu i prošla tik uz vratnicu. Livaja je u 80. minuti uputio sjajan udarac s nekih 17 metara, nekako je to vratar gostiju odbio u korner.

HAJDUK – TOBOL 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ljubičić (21′), 2:0 Ljubičić (53′)

Split, stadion Poljud. Gledatelja: 11 141. Sudac: Christian Dingert (Njemačka)

Hajduk: Kalinić, Lovrencsics, Simić, Elez, Čolina, Vuković, Krovinović (od 75′ Atanasov), Sahiti (od 75′ Diamantakos), Livaja (od 92′ Čuić), Mlakar (od 92′ Dolček), Ljubičić (od 63′ Jairo)

Tobol: Mokin, Maliy, Marochkin, Amanović, Valiulin, Kairov, Zharinbetov (od 56′ Jovančić), Tagybergen (od 82′ Muzhikov), Nurgaliyev (od 56′ Tošić), Toni Silva (od 75′ Brigido), Nikolić (od 56′ Sergeev)
hr Thu Jul 22 2021 23:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u četvrtak igra protiv Tobola u Kazahstanu

Bijeli na put kreću u srijedu
Nogometaši Hajduka u četvrtak s počekom u 17 sati po srednjoeuropskom vremenu (21 sat po lokalnom) igraju uzvratnu utakmicu 2. pretkola Europa Konferencijske lige protiv Tobola u Kostanayu u Kazahstanu.

U prvom susretu odigranom na Poljudu momčad Jensa Gustafssona slavila je rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Marin Ljubičić nakon asistencija Emira Sahitija i Gergőa Lovrencsicsa.

Hajdukovci na put za daleki Kostanay kreću u srijedu poslijepodne, a prije samog polaska na Poljudu će odraditi trening.

Između prve i uzvratne utakmice oba kluba su odigrala susrete u domaćim natjecanjima. Hajduk je u prvenstvu poražen od Osijeka na Poljudu rezultatom 2:1, a Tobol je u kazahstanskom kupu također poražen od Maqtaaral rezultatom 4:3.

Utakmicu će suditi četvorka iz Rusije: Vladimi Moskalev, Dmitri Mosyakin, Roman Usachev i Evgeni Kukuliak.
hr Mon Jul 26 2021 13:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Trener Hajduka nezadovoljan: "Zaslužili smo malo više!", Bjelica: "Pobijediti ovako odličnog Hajduka nije lako!"

Hajduk je nakon dva prvenstvena kola bez pobjede. Na Poljudu je sinoć bolji bio Osijek.
- Nakon što je Marko zabio, utakmica se otvorila. Osijek nas je iznenadio kontranapadima i ubačajima. Nismo imali sreće. Rastemo kao momčad, napravili smo puno dobrih stvari na terenu i mislim da smo zaslužili malo više - rekao je strateg domaćih Jens Gustafsson.

Zadovoljan svojom momčadi bio je trener Osijeka Nenad Bjelica.

- Nakon dvije utakmice imamo 6 bodova, a pobijediti Hajduka u Splitu nije nimalo lako, pogotovo ovakvog odličnog Hajduka koji ima ofenzivnu kvalitetu i može te ugroziti u bilo kojem trenutku. Sada se okrećemo drugoj europskoj utakmici.

Hajduk u čevtrtak igra uzvrat protiv Tobola. Iz prve utakmice Bijeli imaju prednost od 2:0. Oba gola dao je mladi Ljubičić.

Osijek će istog dana protiv Pogona u Gradskom vrtu. U prvom susretu nije bilo pogodaka.
hr Mon Jul 26 2021 08:12:59 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Osijek slavio na Poljudu

Bijeli bez pobjede u prva dva kola
Hajduk je u derbiju 2. kola HT Prve lige poražen 2:1 na Poljudu od Osijeka. Poveli su Bijeli u 63. minuti, sjajno je iz mrtvog kuta pogodio Livaja. Nije puno trebalo Osijeku da se vrati, u 66. minuti izjednačio je Jurčević. Konačni rezultat postavio je Pilj u 87. minuti.

Fantastičnu utakmicu odigrali su nogometaši Hajduka i Osijeka, Bijeli su većinu utakmice bili napadački orijentirani, uz dominaciju i veliku dozu agresije.

Oduzeli su Bijeli u 3. minuti loptu na 30 metara od Osijekovog gola, Krovinović se sjurio do šesnaesterca i pucao, prošlo je to malo pored vrata. Pucao je u 7. minuti Sahiti sa 17 metara, od bloka se lopta odbila prema vratima, Mlakar je pokušao stići, ali ispred njega je to pokupio vratar Ivušić. Livaja je u 10. minuti pucao s 18 metara, ali obranio mu je Ivušić. Krovinović je u 12. minuti ubacio iz prekida, Simić je najviše skočio i pucao glavom u suprotni kut, a Ivušić je fantastičnom intervencijom spasio svoju mrežu. Pucao je u 15. minuti Livaja iskosa, ali branio je Ivušić. Pokušao je Sahiti u 27. minuti s ruba šesnaesterca, ali otišlo je preko gola. Veliku priliku imao je Osijek u 40. minuti. Pucao je Žaper glavom iz velike blizine nakon ubačaja Bohara, ali kapetan Bijelih sjajno skida taj udarac. Livaja se u 42. minuti nakon polukontre Hajduka sjurio prema vratima i silovito potegao s ruba šesnaesterca, ali odbio je to Ivušić u korner. Sjajnu šansu imao je Mlakar u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, lopta mu je došla na nekih osam metara nakon Lovrencsicsevog ubačaja s desne strane, malo je lopta odskočila ispred njega, ali uspio je uputiti udarac, odbilo se od travnjaka, malo preko vrata.

Sahiti se u 57. minuti izborio za loptu na 25 metara, sjurio se prema šesnaestercu i pokušao pogoditi suprotni kut, ali pročitao je to vratar Ivušić i obranio njegov udarac. Livaja je u 63. minuti doveo Hajduk u vodstvo. Oduzeo je Livaja loptu uz aut liniju na 25 metara, sjurio se prema vratima i onda praktički iz “mrtvog kuta” silovitim udarcem matirao Ivušića. Brzo je izjednačio Osijek. Nakon ubačaj s desne strane ostao je sam Mierez koji je pucao glavom, Kalinić je odbio njegov udarac, ali samo do Jurčevića koji pogađa mrežu iz blizine. Pucao je u 78. minuti Kleinheisler, obranio je Kalinić. Pucao je Vušković u 82. minuti nakon ubačaja iz kornera, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno snažan da bi ugrozio vratara Osijeka. Poveo je Osijek s 2:1 u 87. minuti, Pilj je pogodio iz blizine nakon odbijanca. Livaja je u 93. minuti pucao glavom nakon ubačaja iz prekida, ali nije pogodio okvir gola.

Hajduk u nedjelju dočekuje Šibenik, ali prije toga moga odraditi uzvratni susret 2. pretkola Konferencijske lige.

HAJDUK – OSIJEK 1:2 (0:0)

Strijelci: 1:0 Livaja (63′), 1:1 Jurčević (66′), 1:2 Pilj (87′)

Split, stadion Poljud. Gledatelja: 9 486. Sudac: Igor Pajač (Sv.Ivan Zelina)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics (od 71′ Dellova), Simić, Vušković (od 89′ Dimitrov), Čolina, Vuković, Krovinović, Sahiti (od 71′ Diamantakos), Mlakar (od 79′ Atanasov), Livaja, Ljubičić (od 46′ Jairo).

OSIJEK: Ivušić, Jurčević, Škorić, Lončar, Miloš, Kleinheisler, Nejašmić (od 71′ Hiroš), Žaper (od 46′ Jugović), Gržan (od 71′ Bočkaj), Bohar (od 71′ Pilj), Mierez (od 85′ Mance)
hr Sun Jul 25 2021 23:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk od 21 sat igra s Osijekom na Poljudu, pravdu na terenu dijeli Igor Pajač

Hajduk i Osijek posljednji put su odmjerili snage u travnju ove godine na Poljudu, a gosti iz Osijeka tada su pobijedili rezultatom 1:0.
Nogometaši Hajduka večeras u 21 sat na Poljudu igraju protiv Osijeka u okviru 2. kola HT Prve lige.

Momčad Jensa Gustafssona u ovaj dvoboj ulazi nakon pobjede protiv kazahstanskog Tobola koju je ostvarila u četvrtak u prvoj utakmici 2. pretkola Europa Konferencijske lige. I Osijek je u četvrtak nastupio u istom natjecanju te je na gostovanju kod poljskog Pogona odigrao bez pogodaka.

Nakon odigranog prvog kola HT Prve lige Osijek se nalazi na vrhu tablice budući da je u prvoj utakmici na domaćem terenu svladao Šibenik rezultatom 3:0. Hajduk je na gostovanju kod Lokomotive odigrao 2:2, oba pogotka u toj utakmici postigao je Jan Mlakar, a Bijeli se nakon prvog kola trenutno nalaze na petom mjestu.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, pomagat će mu Vedran Đurak iz Stupnog i Luka Pušić iz Zagreba, a četvrti sudac je Dario Kulušić iz Šibenika.

VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a asistent VAR suca je Robi Kezele iz Rijeke.
hr Sun Jul 25 2021 08:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.