Pepeljuga iz Šibenika nije uspjela osvojiti Kup u futsalu

Futsal priča o Pepeljugi došla je svome kraju, malonogometaši Šibenika 1983 zapeli su na posljednjem koraku fantastične avanture izgubivši finale Kupa od Futsal Pule s 2:5.
Drugoligaš iz Šibenika je prethodne četiri utakmice (Gorica, Vrgorac, Futsal Dinamo i Novo Vrijeme) prošao boljim izvođenjem šesteraca, ali sada nisu došli u tu fazu u kojoj su definitivno majstori. Pogotovo su impresivne bile pobjede na završnom turniru u Zagrebu, prva nad domaćinom Dinamom i zatim braniteljem naslova i aktualnom prvakom iz Makarske.

Futsal Pula je povela u 19. minuti preko Bernarda Difonza, a utakmica je riješena sredinom drugog poluvremena kad su preko Davida Mataje i Igora Osredkara otišla na 3:0. Niko Vukmir je povisio na 4:0, Mikhael Almeida smanjio na 4:1, a u posljednje dvije minute pao je po još jedan pogodak na obje strane. Osredkara za Pulu i Marija Dujmovića za Šibenik 1983.

Futsal Puli je ovo drugi trofej, početkom sezone su pobijedili u Superkupu.