Vatreni danas gostuju u Moskvi

4. kolo kvalifikacija...
Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 20:45 u Moskvi protiv Rusije igra prvu od triju rujanskih kvalifikacijskih utakmica za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Ispred Vatrenih su bitne utakmice i to bez najboljeg igrača i kapetana Luke Modrića, koji će zbog ozljede aduktora preskočiti gostovanja protiv Rusije (1. rujna) i Slovačke (4.rujna).

- Novi izbornik Karpin donio je novu energiju i drukčiji sustav igre, to je pokazao i njegov popis igrača za rujanske akcije. Njegova će momčad biti agresivna, pokušati raditi visoki presing i igrati nogomet. Za obje reprezentacije utakmica će biti vrlo zahtjevna, naš će protivnik biti agresivan i kompaktan, pun energije, rekao je Zlatko Dalić na početku presice uoči utakmice te nastavio.

- Nama je najveći problem činjenica da smo prije utakmice imali samo jedan zajednički trening, ali vjerujem u naše igrače, jer svi igraju u svojim klubovima i u formi su. Ove tri utakmice su najteži dio ovog ciklusa, najprije smo usmjereni na Rusiju, a poslije ćemo razmišljati o Slovačkoj i Sloveniji. iskreno, Rusija nam je najveći konkurent za prvo mjesto u skupini. Sutrašnja utakmica neće biti presudna, ali treba skupljati bodove i za to imamo priliku već sutra. U mom stožeru su ljudi koji su vezani uz Rusiju, Ćorluka, Olić i Pletikosa, puno smo proučavali igru Rusije i uvjeren sam da smo spremni. Očekuje nas posebna utakmica, kolegi Karpinu prva kao izborniku, siguran sam da će motivirati momčad i da će nam biti teško. Objema reprezentacijama trebaju bodovi, znamo da nemamo pravo na kalkulacije.

Očekuje se da od prve minute krenu Livaković, Juranović, Lovren, Ćaleta-Car, Gvardiol, Kovačić, Brozović, Vlašić, Pašalić, Perišić i Kramarić.

U subotu Hrvatska gostuje u Bratislavi kod Slovačke, a sljedećeg utorka na Poljudu dočekuje Sloveniju. Prijenos utakmice je na Novoj TV od 20:45.
hr Wed Sep 01 2021 11:35:45 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nogometni savez SDŽ organizira tečaj za futsal suce

Komisija nogometnih sudaca Nogometnog saveza Županije Splitsko-dalmatinske organizira tečaj za zvanje futsal suca.
Pozivamo sve zainteresirane bivše i aktivne nogometašice i nogometaše, futsal igračice i igrače te ostale kandidatkinje i kandidate da se prijave na tečaj za stjecanje zvanja FUTSAL SUDAC.

Prijavu je potrebno poslati na e-mail: [email protected]

Ispit za nogometnog suca može polagati osoba koja u vrijeme prijavljivanja za ispit nije mlađa od 16 godina niti starija od 35 godina.

Planirani početak tečaja je u krajem listopada, a održavat će se u popodnevnim ili večernjim satima. Rok za prijavu je 20. listopad 2021. godine.

Za sve dodatne informacije kandidati mogu kontaktirati Komisiju nogometnih sudaca putem e-maila [email protected] ili [email protected]
hr Fri Sep 24 2021 12:26:24 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dugopolje završilo svoj put u Kupu u utakmici punoj sudačkih upitnika i ruleta jedanaesteraca

Dugopolje je završilo svoj put u Hrvatskom nogometnom kupu. Nakon 120 minuta igre i izvođenja jedanaesteraca u osminu finala Kupa plasirala se Lokomotiva. Gostujući vratar Nevistić u osmoj seriji obranio je udarac Kuliša i donio svojoj momčadi prolaz u sljedeću rundu.

Lokomotiva je do prednosti došla u 12. minuti, pogodio je Kulenović iz slobodnog udarca sa 17 metara nakon što je Kurtović prethodno igrao rukom.

Odmah na početku drugog dijela u kaznenom prostoru srušen je Maganjić za najstrožu kaznu koji je sam realizirao za 1:1. Taj pogodak je dao krila Dugopolju pa je odmah u 57. minuti Glavović bio u odličnoj prilici, ali loše je pucao. U 87. minuti gosti su postigli pogodak, ali je pomoćni sudac s malom zadrškom signalizirao zaleđe što je izazvalo negodovanje gostiju.

Sporna situacija i u produžetku, točnije u 112.  minuti, sudac je svirao kazneni udarac za Dugopolje, ali ubrzo poništava svoju odluku.

Nakon što u 120 minuta nije bilo pobjednika, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, svi igrači su bili precizni do osme serije kad Kuliš udarac brani Nevistić.
hr Tue Sep 21 2021 18:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u Biogradu, Dugopolje sanja iznenađenje, Split kod Rudara, Šibenik mora potegnuti do Čakovca

Ovaj tjedan (utorak i srijeda) igra se 14 preostalih utakmica 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa.
Praznik nogometa ili kako su domaćini to nazvali Biograjska fešta od baluna na rasporedu je u utorak od 17 sati u Biogradu.

Na gradskom stadion “Kazimir i Silvijo” domaći trećeligaš Primorac ugostit će Hajduk. Primorac je u dosadašnjih pet odigranih utakmica osvojio sedam bodova. Posljednji susret Primorac Biograd na Moru odigrao je u petak, a u njemu su preokretnom došli do 3:2 pobjede protiv Zagore iz Unešića.

Domaća momčad u svojim redovima ima nekoliko zanimljivih igrača, pažnja Bijelih bit će na mladom Francuzu Kloppu koji je svojim igrama privukao interes nekih klubova iz višeg ranga. Trener domaćih Krešimir Sunara u kadru još ima Nigerijce Musu i Okechukwua koji su igrali u Šibeniku, Nikolu Marića koji je nosio dres Lokomotiva iz Plovdiva i Cibalije, Matu Bajića koji je bio u Rijeci i Cibaliji, a tu su još Vice Birkić, bivši junior Hajduka, Frane Bitunjac, bivši igrač Fiorentine te kapetan Lazarevski koji uvijek ide 100% i za kojeg nema izgubljene lopte.

Posljednju utakmicu Hajduk je odigrao 12. rujna kada je u gostima svladao Istru 1961 rezultatom 3:1. Susret 9. kola HT Prve lige, najveći derbi hrvatskog nogometa, odgođen je na zahtjev GNK Dinamo.

U međuvremenu je trener Jens Gustafsson zajedno sa svojim stručnim stožerom nastojao iskoristiti ovaj period za dodatno uigravanje. Momčad je trenirala na Klisu i Poljudu te se intenzivno pripremala za utakmicu Hrvatskog kupa, ali i za nastavak prvenstvenih obaveza koje Bijele čekaju u sljedećem vikendu.

- Imali smo devet dana za pripremiti se. Znamo da u kupu moraš pobijediti ovakve utakmice kako bi došao do trofeja. Moramo biti maksimalno fokusirani bez obzira na protivnika. Imamo vrlo dobru situaciju u momčadi. Igrači koji su bili ozlijeđeni se polagano vraćaju. Dvojice igrača sigurno nema. To su Posavec i Eduok – istaknuo je strateg Bijelih.

Utakmicu sudi Fran Jović iz Zagreba, a pomagat će mu Luka Pušić i Anto Marić, također iz Zagreba. Prijenos utakmice ja na HNTV-u.

Povijesna utakmica je pred nogometašima Dugopolja, nakon što su po prvi put u povijesti osvojili Županijski kup te uspješno prošli pretkolo, na SC Hrvatski vitezovi ugostit će prvoligaša Lokomotivu. Nakon lošijeg starta u drugoligašku sezonu, budi se momčad Harija Vukasa i u odličnom raspoloženju spremaju se za utakmicu svjesni da su u Kupu moguća iznenađenja .

Prije 13 godina Hari Vukas je sa Zagorom radio čuda u Kupu i došao do četvrtfinala, ostalo je to kao jedna od najljepših stranica u povijesti Zagore, a nešto slično priželjkuju i simpatizeri Dugopolja.

Utakmica Dugopolje – Lokomotiva na rasporedu je u utorak od 15,30 sati, a za glavnog suca utakmice određen je Dario Kulušić iz Šibenika. Pomagat će mu Goran Perica iz Šibenika i Ivica Radošević iz Gospića.

U srijedu RNK Split gostuje u Labinu kod Rudara, a Šibenik u Čakovcu kod Međimurja.
hr Mon Sep 20 2021 21:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Mario Carević više nije trener Varaždina

Vodio ih je na samo šest drugoligaških utakmica
Mario Carević nije se dugo zadržao na klupi drugoligaša Varaždina. Nakon domaćeg remija s drugom momčadi Dinama, Uprava Varaždina i makarski trener dogovorili su prekid suradnje.

Trener Mario Carević i NK Varaždin sporazumno su dogovorili prekid suradnje. Gospodinu Careviću zahvaljujemo na svemu učinjenom za klub i želimo mu puno sreće u nastavku karijere, objavio je NK Varaždin.

Carević je na klupu Varaždina sjeo uoči ljetnih priprema, a nakon šest kola u Drugoj HNL Varaždin ima tek jednu pobjedu, iako je uoči sezone označen kao jedan od glavnih kandidata za promociju u HT Prvu ligu.

hr Mon Sep 20 2021 20:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.