Jeste li Vi prva trenerica RNK Split u povijesti, jeste saznali taj podatak?
– Da, ja sam prva trenerica u RNK Split i mislim da je prvenstveno djeci (naročito ovim mlađim kategorijama) bilo neobično da ih kao mlade nogometaše trenira ženska osoba, „teta“ kako su me u početku i zvali.
Koliko Vam je nogomet kao sport bio blizak do ovog angažmana?
– Ja sam iz sportske obitelji (otac i braća su igrali nogomet, mama u mladim danima rukomet, a ja sam igrala profesionalno odbojku) pa je nogomet jedna od glavnih tema u mojoj kući. Tata je k tome već duže vrijeme i trener u RNK Split . Na televizoru se uvijek gleda i komentira neka nogometna utakmica, tako da je neizbježno sudjelovanje u toj temi. Kao završena magistra kineziologije, na fakultetu sam imala i obvezni predmet nogomet te sam morala položiti praktični i usmeni dio.
Koji dio treninga Vi obuhvaćate sa svojim programom?
– Svojim programom obuhvaćam cjelokupnu koordinaciju tijela u ritmu i fleksibilnost. Većina aerobik pokreta jako su slični pokretima i elementima u nogometu gdje je moj konačni cilj, rekla bih, mekoća i jednostavnost izvođenja određenog pokreta, odnosno ples s loptom na terenu. Većinom su nogometaši jako kruti u svojim kretnjama, posebno s gornjim dijelom tijela, i zato mislim da je uz opuštenije i fleksibilnije djelovanje koordinacije tijela i bolja sama izvedba i efikasnost sportaša.
Primjećujete li već neki napredak među mladim nogometašima?
– Sigurno da je napredak primijećen jer smo počeli od samog početka, s najjednostavnijim koracima i vježbama. S obzirom na to da je svima to bio prvi susret s takvim tipom treninga, osmijeh je uvijek na licu dok “plešemo”, kako oni to nazivaju.
Kakve su bile reakcije kada su Vas ugledali na prvom treningu?
– Prve reakcije su bile pozitivne jer su im njihovi treneri već neke stvari objasnili i naglasili samu važnost takvog tipa treninga. Dakako da su se smijali jedni drugima prilikom izvođenja nekog pokreta jer uskladit ruke i noge, i to još uz neki ritam, nije bilo lako.
Jeste li na počecima vidjeli sumnjičave poglede roditelja?
– Zbog odlične organizacije u klubu te uvjeta i same pozicije gdje vodim trenutno aerobik (Zapadna Obala), roditelji se moraju brinuti samo za školu i zdravlje njihove djece, a i za odnose s roditeljima u klubu postoje ljudi koji odrađuju taj dio. Mi treneri moramo samo raditi svoj posao. Ujedno ih sa Splitova igrališta svaki dan dovodi mini bus i vraća nazad, tako da ja osobno nisam ni imala kontakt s njima. Njihovoj djeci se pruža širi spektar rada, imaju bolje uvjete i veći prostor gdje mogu napredovati, pogotovo je dobro što se ovakvim dodatnim treninzima ima dobra opcija i za treninge kada je kiša i ružno vrijeme, roditeljima je vjerojatno drago.
Jesu li glavni treneri svjesni prednosti što Vas imaju u klubu?
– Za trenere mislim da im je jako drago da se počelo intenzivnije raditi na tom dijelu pripreme sportaša, a sama uprava je to već dugo imala u planu samo zbog uvjeta nije mogla prije ostvariti.
Odlazite li na utakmice RNK Split?
– Na utakmice RNK Split sam dolazila i ranije kad su mi braća igrali, a sad dođem malo s ocem poviriti i prokomentirat igrače s obzirom na to da kao dio tima moramo svi skupa komunicirati i tako bolje djelovati.
Za koga inače navijate?
– Volim pratit Ligu prvaka i moj favorit uvijek bude Barcelona, a što se tiče hrvatske lige naravno da je to Split! Uživam u radu s djecom, posebno sad kad sam dobila priliku s mladim nogometašima, a kako sam u struci radila i sa ženama na aerobiku, mogu reći da su djeca i to još sportaši uvijek bolji izbor.