Neredi prije utakmice Šibenika i Hajduka: Priveden pijani Torcidaš s marihuanom, kod jednog od osam uhićenih Funcuta pronađene bombe, streljivo, puška...

19-godišnjak je, maskiran fantomkom, pomoću metalne teleskopske palice lakše ozlijedio jednog policajca.

U Policijskoj postaji Šibenik dovršeno je kriminalističko istraživanje nad devet osoba. Osam osoba je iz navijačke skupine 'Funcuti' koji su pokušali ući na stadion koji je, odlukom Nacionalnog stožera, trebao biti prazan na utakmici između Šibenika i Hajduka.

Prvotno su, vele iz šibenske policije, narušavali javni red i mir paljenjem pirotehnike da bi onda nasilno pokušali probiti policijski kordon. 19-godišnjak je, maskiran fantomkom, pomoću metalne teleskopske palice lakše ozlijedio jednog policajca.

Drugi je policajac dobio lakše tjelesne ozljede prilikom postupanja sredstvima prisile.

- Kriminalističkim istraživanjem nad pripadnicima domaće navijačke skupine starosti 19, 23, 25, 26, 26, 27 i 35 godina utvrđeno je kako su počinili prekršaje iz čl. 13. i 23. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira kao i prekršaj iz čl. 4. Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima - kažu iz policije.

Po nalogu Županijskog suda u Šibeniku obavljene su i pretrage domova privedenih osoba. U kući 25-godišnjaka pronađeno je i oduzeto ukupno 10 ručnih bombi, 665 komada različitog streljiva, dva spremnika za pištolj, zračna puška te 250 grama baruta, vlasništvo njegovog oca o čemu se provodi posebno kriminalističko istraživanje.

Prije početka utakmice uhićen je i 23-godišnjak iz redova 'Torcide'. Kod sebe je imao marihuanu, 1,8 grama. Bio je u alkoholiziranom stanju.
- Osumnjičeni je uz Optužni prijedlog, zbog počinjenih prekršaja iz čl. 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira kao i čl. 3. Zakona o suzbijanju zlouporabe droga, priveden Prekršajnom odjelu Općinskog suda u Šibeniku te mu je određeno zadržavanje u zatvoru u trajanju od deset dana - zaključuju iz policije.
hr Sun Jan 24 2021 11:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Održan ždrijeb polufinala Hrvatskog nogometnog kupa

Hajduk će ako prođe Goricu opet u goste
Nakon dva odigrana četvrtfinala, danas je održan ždrijeb polufinalnih parova Hrvatskog kupa.

Branitelj naslova, momčad Rijeke, osigurala je mjesto u ovosezonskom polufinalu Kupa gostujućom pobjedom kod Osijeka, dok je Dinamo u četvrtfinalu na svom terenu nadjačao Slaven Belupo.

Gorica i Hajduk sastaju se 16. ožujka, dok će dan kasnije četvrtfinale zaključiti Oriolik i Istra 1961.

Ždrijeb polufinala spojio je pobjednika dvoboja Oriolika i Istre 1961 s Rijekom, odnosno Dinamo s pobjednikom dvoboja Gorice i Hajduka.

Zanimljivo da je Hajduk posljednju domaću Kup utakmicu odigrao u ožujku 2016. godine, a nakon toga je nanizano 14 gostujućih dvoboja.

Termini za odigravanje polufinalnih dvoboja su 7., 14. i 18. travnja, a točna satnica bit će određena poslije odigravanja preostalih četvrtfinalnih susreta.

Hrvatski kup, polufinale:

Dinamo – Gorica/Hajduk
Oriolik/Istra 1961 – Rijeka

hr Mon Mar 08 2021 14:04:57 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dalić odabrao igrače za početak kvalifikacija za SP

Izbornik hrvatske A reprezentacije, Zlatko Dalić, objavio je popis igrača za početak Europskih kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo koje će krajem 2022. godine biti održano u Kataru
Svjetski doprvaci pokušat će izboriti plasman u Katar kroz skupinu H Europskih kvalifikacija u kojoj su kao nositelji smješteni sa Slovačkom, Rusijom, Slovenijom, Ciprom i Maltom. Izravni plasman u Katar izborit će samo pobjednici deset kvalifikacijskih skupina, dok će drugoplasirane reprezentacije – s još dvije reprezentacije prema plasmanu u Ligi nacija – igrati doigravanje.

Hrvatska reprezentacija kvalifikacije otvara gostovanjem u Ljubljani kod Slovenije 24. ožujka, a potom je čeka dvostruki program u Rijeci – 27. ožujka protiv Cipra i tri dana kasnije protiv Malte.

Izbornik Dalić pozvao je 24 igrača te je uputio pretpozive Ivi Grbiću, Mili Škoriću, Marinu Pongračiću, Tomi Bašiću i Kristijanu Lovriću.

- Na popisu nema iznenađenja, ovo je momčad koju smo gradili kroz kvalifikacije za EURO i prošlogodišnju Ligu nacija. Iako nas čeka zahtjevna skupina, imam puno vjere u ovu ekipu i s velikim optimizmom krećemo u novi ciklus jer sam duboko uvjeren da imamo kvalitetu za izboriti Svjetsko prvenstvo – a to je, naravno, naš osnovni cilj u ovim kvalifikacijama, izjavio je izbornik Dalić.

Dalić je poželio sreću mladoj reprezentaciji na Europskom prvenstvu:

- U dogovoru s izbornikom U-21, Igorom Bišćanom, u ovom će terminu Domagoj Bradarić biti član mlade reprezentacije, koja ne može računati na suspendiranog Sosu na toj poziciji. Domagoj tu sigurno može dati značajan doprinos tijekom Europskog prvenstva, koje je kao natjecanje jako vrijedno iskustvo za mladog igrača. Igoru i njegovoj momčadi želim puno sportske sreće u Sloveniji!

- Raduje me što u ovom trenutku nemamo ozbiljnijih problema s ozljedama, a nadam se da će tako ostati i do okupljanja. Želimo dobar start i zbog samih kvalifikacija, ali i kao uvod u EURO, a za to ćemo uz kvalitetu morati pokazati maksimalan pristup, koncentraciju i zajedništvo. Raspored je zgusnut, nećemo imati vremena za ozbiljne treninge, pa će fokus biti na dobroj mentalnoj i taktičkoj pripremi kako bismo bili na najboljoj mogućoj razini s obzirom na te okolnosti. Optimist sam i jako se veselim okupljanju, kao i naši reprezentativci, zaključio je izbornik.
Vatreni će se okupiti 22. ožujka u Zagrebu, odakle dan kasnije kreću u Ljubljanu. Odmah nakon utakmice sa Slovenijom, reprezentacija će otputovati u Opatiju gdje će boraviti do završetka okupljanja.

Lista pozvanih igrača za utakmice protiv Slovenije, Cipra i Malte:

Vratari: Lovre Kalinić, Dominik Livaković, Simon Sluga

Braniči: Domagoj Vida, Dejan Lovren, Šime Vrsaljko, Borna Barišić, Duje Ćaleta-Car, Dario Melnjak, Filip Uremović, Josip Juranović

Vezni: Luka Modrić, Mateo Kovačić, Marcelo Brozović, Milan Badelj, Mario Pašalić, Nikola Vlašić

Napadači: Ivan Perišić, Andrej Kramarić, Ante Rebić, Josip Brekalo, Bruno Petković, Mislav Oršić, Ante Budimir

Pretpozivi: Mile Škorić, Toma Bašić, Marin Pongračić, Ivo Grbić, Kristijan Lovrić

hr Mon Mar 08 2021 13:59:33 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

POSLJEDNJE ZBOGOM Pokopan legendarni Zlatko Cico Kranjčar

Na zagrebačkom groblju Mirogoj pokopan je legendarni Zlatko Cico Kranjčar.

Na posljednjem ispraćaju, uz brojne građane, bili su mnogi iz svijeta nogometa- Zlatko Dalić, Zoran Mamić, Marko Mlinarić, Ante Čačić..., ali i hrvatski košarkaši, vaterpolisti i rukometaši.

Zlatko Cico Kranjčar preminuo je u ponedjeljak, u 65. godini života, nakon teške bolesti.

hr Fri Mar 05 2021 19:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dugopolje u derbiju drugoligaškog kola remiziralo s Dragovoljcem

Momčad Dugopolja u sljedećem kolu za osam dana gostuje kod druge momčadi Osijeka
U derbiju 21. kola Druge HNL Dugopolje i Hrvatski dragovoljac odigrali su 2:2. U vrlo dobrom susretu podjela bodova je najrealniji ishod, gosti i dalje ne znaju za pobjedu na SC Hrvatskih vitezova, ali ostaju na vrhu drugoligaškog poretka. Za Dugopolje su pogodili Bushaj u 26. minuti i Čerina s bijele točke u 39. minuti, dok su za goste pogađali Perić u 28. minuti i Amoateng u 81. minuti.

Već u 10. minuti gostujući stoper Smoljo je pogriješio, uzeo mu je loptu Markota i izašao sam na vratara gostiju, ali pucao je preko gola. Hrvatski dragovoljac je u 18. minuti postigao pogodak, ali sudac Burilo ga je poništio zbog prekršaja Perića u napadu. U 26. minuti sjajno pogađa Mark Bushaj, s ruba šesnaesterca neobranjivo je pogodio rašlje gostujućeg gola. Nije dugo trebalo gostima da se vrate u utakmicu, nakon jedne duge lopte sam na Silića izašao je Perić i smireno pogodio za 1:1. Čerina u 38. minuti sjajno pronalazi Šegu koji se oslobađa dvojice čuvara, a treći ga ruši u kaznenom prostoru za najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Čerina za svoj sedmi pogodak i vodstvo Dugopolja 2:1.

Pokušavali su gosti doći do pogotka u drugom dijelu, dok je Dugopolje imalo tek jednu priliku, lijepo je glavom pucao Šego nakon ubačaja Markote. Gostujući napadi urodili su plodom u 81. minuti. Sjajna lopta iz sredine za Amoatenga, koji bježi obrani domaćih i sjajno lobuje istrčalog Silića.

DUGOPOLJE – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:2

Strijelci: 1:0 Bushaj (26′), 1:1 Perić (28′), 2:1 Čerina (39′-11m), 2:2 Amoateng (81′)

Dugopolje, SC Hrvatski vitezovi. Sudac: Andrej Burilo (Osijek)

Dugopolje: Silić (c), Krišto, Čerina, Vujčić (od 46′ Rakić, Markota, Bushaj, Šego, Kreković (od 66′ Javorčić), Rubić, J. Bašić (od 84′ Comvalius), Karabatić. Trener: Jure Srzić

H.dragovoljac: Šubarić (c), Smoljo, Majstorović, Zoungrana, Viduka (od 55′ Oreč), Valentić, Martinez (od 46′ Amoateng), Pasariček (od 93′ Florucz), Perić (od 55′ Stjepanović), Burić (od 74′ Bašić), Bagadur. Trener: Miroslav Kuljanac
hr Fri Mar 05 2021 17:52:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.