Pacijent došao na dijalizu i umro, primio pogrešno sredstvo
Bolnica je izvijestila da se jučer u Županijskoj bolnici Čakovec dogodio neočekivani neželjeni događaj sa smrtnim ishodom. – prenosi HRT.
Pacijentu A. T., rođenom 1958., kojem je izrečena mjera samoizolacije zbog kontakta s osobom pozitivnom na COVID-19, dana 29. rujna 2020. učinjena je planirana rutinska terapija hemodijalize. Tijekom postupka intravenski je primijenjeno nedopušteno sredstvo kojim se inače rutinski koristi u lokalnoj primjeni kod takvih i sličnih postupaka.
Unatoč odmah poduzetim mjerama maksimalnog intenzivnog i reanimacijskog liječenja nastupilo je multiorgansko zatajenje organa i smrt pacijenta te je indicirana obdukcija, izvjestila je bolnica.
U Županijskoj bolnici Čakovec provode se propisani postupci i procedure kako bi se razjasnio neočekivani neželjeni događaj. O svemu je obaviješteno Ministarstvo zdravstva i sve mjerodavne institucije.


