Derbi Svetog Duje za polufinale Hrvatskog kupa!
Split i Hajduk večeras se u Parku mladeži bore za prolaz u polufinale Hrvatskog kupa (UŽIVO na DalmacijaNewsu). Ova utakmica predstavlja veliki ulog za obje momčadi, gradski rivali imaju podjednake ambicije u ovom natjecanju i sigurno ćemo gledati još jedan zanimljiv i napet gradski derbi koji će odlučiti putnika među četiri najbolje momčadi.
S obzirom na trenutno stanje na tablici i ishod prethodna dva prvenstvena susreta, Bijeli u ovaj dvoboj ulaze kao blagi favoriti, međutim Crveni će sigurno pružiti veliki otpor na svom terenu. Povijest je pokazala da u Kup utakmicama nema izrazitog favorita, jedna greška ili jedan pravi potez može odlučiti pobjednika u što smo se uvjerili i u posljednjih nekoliko okršaja između Hajduka i Splita.
U novije vrijeme međusobni omjer u Hrvatskom kupu je izjednačen. Ova dva kluba odigrala su tri utakmice, prvi put prošao je Hajduk, drugi put Split. Prije tri godine su Bijeli slavili s 2:1 i tako prošli dalje na Poljudu, dok su se prije dvije godine ova dva kluba sastala u polufinalu u kojem je Split prošao nakon poljudskih 1:1, te 1:0 u Parku mladeži.
Iz oba tabora izostale su velike najave uoči današnjeg gradskog derbija, treneri su oprezni, igrači izrazito motivirani. Svjesni su i Crveni i Bijeli što im ova utakmica može donijeti. Mogli su obećati samo kako će dati sve za prolaz u polufinale.
I Vjekoslav Lokica i Marijan Pušnik imaju određene probleme sa sastavljanjem momčadi, ali glavnina igrača im je na raspolaganju. Split sigurno ne može računati na Jurendića, Ivana Jukića i vjerojatno Vasilja, dok s druge strane Hajduku nedostaju Šimić, Ismajli, a Nižićev nastup je pod velikim upitnikom.
Dodatan motiv sigurno će biti i ispunjene tribine Parka mladeži. Ova utakmica igračima predstavlja pozornicu za dokazivanje u svom gradu, a dobra atmosfera sigurno će im dati vjetar u leđa. Svi oni koji ne budu mogli na Park mladeži utakmicu mogu pratiti na Hrvatskoj nogometnoj televiziji, večeras od 19 sati. Neka bolji pobjedi!


