Lovrencsics novi igrač Hajduka

Potpisao je ugovor na dvije godine
HNK Hajduk s iznimnim zadovoljstvom može potvrditi da je Klub postigao dogovor s 32-godišnjim mađarskim desnim bekom Gergőm Lovrencsicsem koji je danas u Sloveniji potpisao ugovor s Bijelima do ljeta 2023. godine. Treninzima prve momčadi će se priključiti u nedjelju budući da je nastupao na Europskom prvenstvu za Mađarsku. Lovrencsics stiže kao slobodan igrač nakon što mu je istekao ugovor s aktualnim prvakom Mađarske Ferencvarošem, a u Hajduku će nositi dres s brojem 26.

Rođen je 1. rujna 1988. godine u Szolnoku u Mađarskoj, a nogometnu karijeru započeo je u klubu Budafoki MTE. Na početku karijere igrao je za mađarske klubove Pécsi MFC, Lombard-Pápa TFC, zatim je 2013. godine prešao u poljski Lech Poznań s kojim je osvojio naslov prvaka i Superkup, a zadnje tri godine proveo je u Ferencvarošu gdje je kao kapetan osvojio tri uzastopna naslova prvaka, a u tom periodu osvojio je i kup Mađarske.

Do sada je odigrao nešto manje od 400 službenih utakmica za različite klubove i reprezentaciju te je pri tom 43 pogotka uz 78 asistenciju. Standardan je član A reprezentacije Mađarske za koju je nastupio ukupno 44 puta te se, ako računamo aktivne igrače, trenutno nalazi na trećem mjestu po broju reprezentativnih nastupa. U sezoni 2019/2020 s Ferencvarošem je igrao skupine Europske lige, a u posljednjoj sezoni nastupao je u skupinama Lige prvaka.

- Gergő je tehnički vrlo potkovan igrač, s vrlo dobrim taktičkim, fizičkim i mentalnim karakteristikama. Radi se o desnom beku s napadačkim sklonostima što se uklapa u stil i model igre kojem mi težimo. Krase ga izraziti natjecateljski duh, pobjednički mentalitet i liderske sposobnosti. U karijeri je osvojio šest trofeja, a posljednje tri godine bio je kapetan Ferencvaroša koji je osvojio tri uzastopna prvenstva. Godinama igra na visokom klupskom nivou te ima bogato iskustvo u europskim natjecanjima, a uz to redovni je član A reprezentacije Mađarske s nastupima na EURU 2016 i EURU 2020 (2021) - ovako je novo pojačanje Bijelih okarakterizirao sportski direktor Mindaugas Nikoličius.

- Sretan sam zbog potpisa za Hajduk, znam da se radi o Klubu s najvećom tradicijom u Hrvatskoj, ja tražim i želim uspjeh te je lako bilo donijeti ovu odluku kad sam shvatio da se klupski i moji ciljevi podudaraju. Iza mene je nekoliko jako uspješnih godina, posebno zadnje tri sezone u kojima sam osvojio četiri trofeja. To nije lagan posao, ali je velika emocija, vrijedno iskustvo za mene i to je ono što ću pokušati prenijeti na Hajduk. Upoznao sam se s trenerom, predsjednikom i sportskim direktorom. Trener mi je vrlo jasno prenio svoje zahtjeve u prvom razgovoru, shvatio sam što traži od momčadi i što želi igrati. Znam već dosta toga o Klubu, gradu koji dolazim i navijačima pred kojima ću igrati, jedva čekam prve treninge i utakmice  te se veselim našem zajedničkom putovanju - istaknuo je Lovrencsics nakon potpisa ugovora.
hr Mon Jul 05 2021 15:42:50 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Razočarani Šveđanin poslije debakla: "Moramo se nekako oporaviti nakon ovoga! Ovo se nipošto nije smjelo dogoditi!"

Pravi debakl doživio je Hajduk koji je ispao iz Europe i izgledao jako loše u susretu s Tobolom. Trener Jens Gustafsson rekao je kako je i njemu sve ovo teško objasniti.

- Kontrolirali smo potpuno susret do prvog pogotka koji smo nesretno primili, ali takve stvari se događaju. Poslije toga smo izgubili kontrolu. Pokušali smo promijeniti formaciju, ali nismo to stigli napraviti prije drugog primljenog pogotka. To je izazvalo dodatni stres - rekao je pa nastavio da se kasnije puno toga izdogađalo.

- Pokušavali smo se vratiti u susret. Na kraju smo u tome i uspjeli. U produžecima je uvijek sve moguće. Nažalost po nas Tobol je izišao kao pobjednik.

- Ovo je veliko razočaranje, ovo se nipošto nije smjelo dogoditi. Moramo se nekako oporaviti poslije ovoga, ali ovo je ogromno razočaranje - podvukao je.

hr Thu Jul 29 2021 23:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Debakl Hajduka u Kazahstanu: Bijeli su se oprostili od Europe

Hajduk je poražen u kvalifikacijama Konferencijske lige na teškom gostovanju u Kazahstanu te su se oprostili od europskih natjecanja prije očekivanja.
Kazahstanska momčad slavila je s 4:1 golovima Dušana Jovančića, Igora Sergejeva (2x) i Tagybergena te su prošli dalje nakon produžetaka. Hajduk je u prvoj utakmici slavio 2:0, a produžetke im je danas osigurao Sahiti golom u 95. minuti. Nažalost, nije to pomoglo danas lošem Hajduku, švedski trener danas je pokazao da još ne drži konce momčadi i pitanje je kakva je njegova sudbina na klupi Hajduka. U dvije europske i dvije HNL utakmice nikoga nije oduševio. Nakon Gzire, Hajduk je doživio još jedan bolan poraz u Europi, pljuska je ovo koja je smirila euforiju koja se posljednjih tjedana pumpa u Splitu.

Veliku priliku imao je Hajduk u 9. minuti. Ubacio je s Lovrencsics pred vrata, lopta se odbila od poda i došla do Mlakara, koji je pucao glavom iz blizine, ali nije pogodio okvir gola. Tobol je prvu priliku imao u 22. minuti. Sergeev se uspio izboriti za udarac iz dosta teške pozicije iskosa, međutim pucao je jako dobro i prošla je lopta tik uz vratnicu. Lovrencsics je u 38. minuti dobro ubacio s desne strane, lopta je došla na 14 metara do Sahitija koji pokušava gađati suprotni kut, međutim prošlo je to malo iznad vrata.

Poveo je Tobol s 1:0 u 56. minuti. Jovančić je pucao s 20 metara, lopta se odbila od nekoga na putu i prevarila nemoćnog Kalinića. U 61. minuti domaća momčad povisila je na 2:0, Sergeev je postigao pogodak. Sergeev je u 67. minuti postigao treći pogodak, neometan je ostao ispred Kalinića, velika konfuzija u lošoj obrani Hajduka. Jedanaesterac je u 69. minuti sviran za Hajduk, Sahiti je srušen u kaznenom prostoru. Loptu je uzeo Krovinović, iako jedan od najlošijih danas i vratar Mokin mu je obranio udarac. Mlakar je pokušao nakon odbijene, ali Mokin i to brani. Vuković je u 73. minuti pucao s 18 metara, prošlo je to pokraj vrata. Diamantakos je u 89. minuti pucao glavom, ali nije pogodio okvir gola. U 94. minuti Hajduk je došao do pogotka koji mu je osigurao produžetke. Sahiti je zabio s 14 metara nakon odbijanca. Ukupan rezultat je tako nakon dva susreta bio 3:3 i išlo se u produžetke.

Sjajan prodor Biuka u 102. minuti po lijevoj strani i zatim udarac kojim je gađao suprotni kut, međutim prošlo je to malo iznad gola. Tobol je u 118. minuti poveo s 4:1, Tagybergen je postigao pogodak iz velike udaljenosti

TOBOL – HAJDUK 4:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Ivančić (56′), 2:0 Sergeev (61′), 3:0 Sergeev (67′), 3:1 Sahiti 90’+5, 4:1 Tagybergen (118′)

TOBOL: Mokin, Maliy, Marochkin, Amanović, Kairov, Valiullin, Muzhikov (od 87′ Nurgaliev), Jovančić (od 108′ Zharybetov), Brigido (od 87′ Tagybergen), Tošić (od 75′ T. Silva), Sergeev (od 79′ Lobjanidze)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Vušković (od 83′ Dimitrov), Simić, Čolina (od 83′ Dolček), Vuković, Krovinović (od 112′ Atanasov), Sahiti, Jairo, Mlakar (od 83′ Diamantakos), Ljubičić (od 61′ Elez).
hr Thu Jul 29 2021 19:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk sutra protiv Tobola bez Livaje

Uzvratna utakmica 2. pretkola Konferencijske lige
Nogometaši Hajduka u četvrtak od 17 sati po srednjoeuropskom vremenu igraju uzvratnu utakmicu 2. pretkola Europa Konferencijske lige protiv Tobola u kazahstanskog Kostanayu. Prije polaska na put susret su najavili trener Bijelih Jens Gustafsson i Gergő Lovrencsics.

–  Prvu utakmicu smo pobijedili 2:0. Znam da sam prije tog susreta rekao da bi bio zadovoljan s tim rezultatom. Mogli smo zabiti još koji pogodak, ali Tobol je jako dobra momčad. Čeka nas dug put, međutim dobro smo pripremljeni i učinit ćemo sve da prođemo dalje. Svi koji su u momčadi su važni. Na put idu 23 igrača. Neki igrači su izvan stroja zbog manjih ozljeda, a Marko Livaja ne ide na put. Radio je naporno da bude spreman, ali neće ići s nama – između ostalog je istaknuo trener Gustafsson.

U europskim kvalifikacijskim susretima svaka je utakmica važna Igrao sam već ranije u Kazahstanu, znam koliko je teško tamo igrati zbog dugog puta, vremenske razlike. Idemo u Kazahstan pobijediti, a ne čuvati prednost – dodao je Lovrencsics.

Utakmicu će suditi četvorka iz Rusije: Vladimi Moskalev, Dmitri Mosyakin, Roman Usachev i Evgeni Kukuliak.
hr Wed Jul 28 2021 11:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u četvrtak igra protiv Tobola u Kazahstanu

Bijeli na put kreću u srijedu
Nogometaši Hajduka u četvrtak s počekom u 17 sati po srednjoeuropskom vremenu (21 sat po lokalnom) igraju uzvratnu utakmicu 2. pretkola Europa Konferencijske lige protiv Tobola u Kostanayu u Kazahstanu.

U prvom susretu odigranom na Poljudu momčad Jensa Gustafssona slavila je rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Marin Ljubičić nakon asistencija Emira Sahitija i Gergőa Lovrencsicsa.

Hajdukovci na put za daleki Kostanay kreću u srijedu poslijepodne, a prije samog polaska na Poljudu će odraditi trening.

Između prve i uzvratne utakmice oba kluba su odigrala susrete u domaćim natjecanjima. Hajduk je u prvenstvu poražen od Osijeka na Poljudu rezultatom 2:1, a Tobol je u kazahstanskom kupu također poražen od Maqtaaral rezultatom 4:3.

Utakmicu će suditi četvorka iz Rusije: Vladimi Moskalev, Dmitri Mosyakin, Roman Usachev i Evgeni Kukuliak.
hr Mon Jul 26 2021 13:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.