Skelin: Prije godinu dana nismo mogli napuniti ni Kazalište lutaka, a sada imamo punu dvoranu
Košarkaši Splita pobjedom protiv Jollyja zasjeli su na vrh A1 lige, bila je to fantastična večer na Gripama – odlična košarka, uzbudljiva završnica i što je najvažnije puna dvorana. Odavno nismo vidjeli takve redove uoči jedne prvenstvene utakmice. Isplatilo se doći i podržati “žute”, a ravnodušan nije ostao ni trener Ivica Skelin.
– Atmosfera je bila sjajna, prije godinu dana nismo mogli napuniti ni Kazalište lutaka, a pogledajte ovo danas. Momci igraju srcem, zaslužili su ovakvu podršku, ali ne plovimo u oblacima, čvrsto smo na nogama i ne mislimo da smo najbolja momčad lige. Naša kvaliteta je što stalno igramo na maksimumu i zato smo danas tu gdje jesmo – započeo je Skelin nakon velike pobjede, pa nastavio:
– Odlično smo otvorili utakmicu, posebno smo dobro igrali obranu, jednu od najboljih šuterskih ekipa lige u prvom poluvremenu smo sveli na samo 29 koševa. Naša prednost je bila u tranziciji, ostvarili smo puno laganih poena i mogu samo čestitati momcima. Svi momci zaslužuju pohvale, dali su sve od sebe, od Najeva u prvom poluvremenu, pa do Filipovićevih 19 koševa. Ali ne mogu reći da su njegovi koševi vrijedniji od Jukićevih u završnici – sipao je trener “žutih” pohvale na račun svojih igrača.
U subotu “žute” čeka dvoboj s Cedevitom na Gripama.
– Opet ću ponoviti, ne letimo, Cedevita odlučuje što će biti. Ako pošalju prvi sastav nemamo što pričati, ako pošalju sastav s kojim možemo igrati, onda ćemo vidjeti. Znamo koliko vrijedimo i ne zanosimo se, mene veseli što Najev, Filipović i Jukić postaju pravi igrači koji mogu igrati ovu ligu. Žao mi je samo što Kalajžić propušta sve ovo – zaključio je Skelin.


