Damir Barbir novi predsjednik splitskog SDP-a, Davor Matijević u posljednji čas povukao kandidaturu

Piše:

Damir Barbir na unutarstranačkim izborima za mjesec dana postat će novi predsjednik splitskog ogranka SDP-a nakon što je, na dan kada je izborna komisija donijela rješenje o dvojcu u utrci za funkciju čelnika, Davor Matijević, dosadašnji tajnik organizacije, odlučio povući svoju kandidaturu.

Potporu će dati Barbiru, a shvatio je, kako je napisao u objavi na društvenim mrežama, da nije vrijeme za unutarstranačko bavljenje samim sobom.

– SDP se danas nalazi pred velikim izazovima i potrebna je sinergija svih članova kako bi se vratili na mjesto koje nam pripada, a to je vodeća stranka sa ljevice i centra. Put do dna nije došao preko noći jednako kao što ni put do vrha neće biti lagan ni brz. Izgubljeno povjerenje teže je vratiti i na tom putu jedinstvo stranke je potrebnije nego ikad – kazao je Matijević.

Maksimalno u Vijeću i kotaru

S Barbirom se slaže u većem dijelu stranačkog puta, a smatra kako je taj zajednički rad i energija ključni za boljitak svih građana.

– U situaciji gdje nas čeka izglasavanje novog proračuna koji ne može biti izglasan bez podrške SDP-a, mi imamo veliku odgovornost. Gradski sam vijećnik i kao vijećnik ću se zalagati za rješavanje problema koji tište Splićane već 30 godina. Gradnja POS-ovih stanova, subvencioniranje ugradnje liftova u zgradama, subvencija energetske obnove zgrada, smanjenje prireza i ukidanje poreza na potrošnju su neke od inicijativa koje sam već pokrenuo kao gradski vijećnik, a posla, nažalost, ima još puno, puno više – veli Matijević koji zajedno s Goran Koturom u splitskom Parlamentu tek čini kvotu socijaldemokrata. Klub se formalno raspao nakon odlaska Ante Franića.

 – Svoj angažman ću sada maksimalno usmjeriti na rad u gradskom vijeću kao i svom kotaru gdje sam predsjednik. Upravo zbog svih tih obveza mislim da će se Damir moći puno više posvetiti samoj stranci nego što bih to mogao sada ja – podvukao je Matijević.