Šef vladinog ureda koji je pijan zgazio dijete i pobjegao određen istražni zatvor
Predstojniku Ureda potpredsjednice Vlade Daliboru Šemperu određen je u nedjelju u Karlovcu na prijedlog Općinskog državnog odvjetništva istražni zatvor nakon izazivanja prometne nesreće u kojoj je u petak navečer kod Gračaca pijan teško ozlijedio dijete i pokušao pobjeći. Šemper je iza 15 sati u pratnji pravosudne policije odveden u istražni zatvor. – piše HRT.
– Osumnjičeniku je određen istražni zatvor u trajanju od 30 dana. Sudac istrage je donio prvostupanjsku odluku, osumnjičeni ima pravo žalbe u roku od 3 dana, rekla je sutkinja Elma Kaleb Mamić.
Šemper je u petak u Štikadi kod Gračaca, vozeći pod utjecajem alkohola, sletio automobilom s kolnika i naletio na desetogodišnjeg dječaka koji je hodao u suprotnom smjeru uz desni rub izvan kolnika. Dijete je teško ozlijeđeno, a vozač je htio napustiti mjesto događaja i ne pružiti pomoć ozlijeđenom dječaku, iako je to mogao učiniti, objavila je policija.
Dječak je iz Gospića prevezen u KBC Zagreb gdje je operiran i stanje mu je stabilno. Potpredsjednica Vlade Šimpraga izjavila je da će pokrenuti razrješenje Šempera s dužnosti predstojnika ureda. Dječakovoj obitelji izrazila je žaljenje, a njemu zaželjela brz oporavak. – piše HRT.


