Ninčević: ‘Na proljeće iduće godine naša Gradina zablistat će punim sjajem’

Piše:

U tijeku su istražni arheološki radovi u Gradini koja prethode samom uređenju. Po predviđenoj dinamici radova na proljeće iduće godine naša Gradina zablistat će punim sjajem i otvoriti svoja vrata za brojna kulturna događanja….

Istovremeno se privode kraju radovi na rušenju baraka pored glavne pošte u centru Solina kako bi se mogli izvršiti arheološka istraživanja kao pretpostavka za izgradnju novog Kulturnog centra s pripadajućom javnom površinom.

Projekt uređenja i opremanja Gradine i projekt izgradnje Kulturnog centra i trga financiraju se Europskim sredstvima kroz projekt “Otvorenih ljetnih pozornica urbane aglomeracije Split”, a grad Solin je nositelj projekta za sve gradove.

Ukupna vrijednost projekta je 32.750.000,00 miljuna kuna od toga su 27.837.000,00 nepovratna sredstava, poručio je gradonačelnik Solina Dalibor Ninčević.