Jedan novi slučaj u Solinu, preminula 60-godišnja korisnica Doma za starije i nemoćne iz Makarske

Piše:

Još jedna novozaražena osoba potvrđena je u Splitsko-dalmatinskoj županiji pa je tako brojka oboljelih danas na točno 500 osoba. Osoba je s područja Solina i iz samoizolacije.

Bio je to rezultat obrađenih 97 testova, a u ovom trenutku je u županiji izliječeno ukupno 299 osoba.

– Prema izvješću KBC-a Split preminula je jedna ženska osoba stara 60 godina, korisnica doma za starije nemoćne osobe u Makarskoj. Uz nekoliko teških kroničnih bolesti bila je pozitivna i na COVID infekciju, kazali su iz Splitsko-dalmatinskog stožera.

146 zdravstvenih djelatnika se nalazi u samoizolaciji, 80 osoba je hospitalizirano, a 8 ljudi se nalazi na respiratoru i to 5 iz Splitsko-dalmatinske županije te 3 iz Šibensko-kninske županije.

11 osoba je u karanteni hotela Zagreb na Duilovu.