REAKCIJA VIJEĆA KOTARA Gradu Splitu poslan zahtjev za obustavom javne nabave za prometnicu na Spinutu

Piše:

Spinut je u vrijeme Uskrsa bio na nogama! Grad Split je objavio poziv za dostavu ponuda za projekt izgradnje ceste između Gajeve ulice i Puta svete Mande.

Objava na službenim stranicama grada izazvala je strašan revolt. Štoviše, stanare koji ondje žive nitko ništa nije pitao, a mještani ističu kako tek pedesetak metara prometnice neće ništa poboljšati. Štoviše, samo može donijeti štetu.

Mještani, kada su vidjeli što se može dogoditi, uhvatili su se ‘u koštac’ s problemom i pokušali spriječiti da zelena površina oaze mira na kraju Gajeve postane mjestu gdje će prirodnu ljepotu narušiti ispušni dimovi iz vozila.

Stanari su kontaktirali predsjednika kotara Spinut, Andriju Čaljkušića, a pismo namjere poslali su i gradu Splitu.

– Natječaj je izazvao burne reakcije stanovnika tog dijela kotara Spinut, poglavito stanara zgrade Put svete Mande 18, pod čijim balkonima i terasama na jedva dva (2) metra udaljenosti bi ‘osvanila’ predmetna prometnica, a s njom i buka, prašina i prometni kaos u ulici Put svete Mande kod vrtića Mandalina, među ostalim je napisano u mailu kojeg je poslala, u ime stanara, Maja Planinić.

Zaključak je bio kako Spinutu ta prometnica ne treba, a kako je i stanari ondje ne žele.

Tragom problema kontaktirali smo Andriju Čaljkušića, predsjednika Kotara koji je jako brzo pokrenuo jasne korake za svaku pohvalu.

– Nezadovoljne stanare zamolio sam da prikupe potpise i svoj stav pošalju Gradu i Vijeću GK Spinut što su i učinili. Danas sam sazvao Vijeće GK Spinut koje je jednoglasno odlučilo uputiti Gradu zahtjev da se javna nabava obustavi, potvrdio nam je Čaljkušić.

– Vjerujem da će se zahtjev Kotarskog vijeća Spinut već sutra uvažiti, kratko je dodao Andrija.