62 posade lignjolovaca na hvarskom Peškafondu
Najsunčaniji naš otok još je jednom bio uspješan domaćin manifestacije pod nazivom: Peškafondo Gariful Hvar na kojem je sudjelovalo 62 posade lignjolovaca.
Lijepo vrijeme išlo je na ruku organizatorima, sunce i ugodno bablje ljeto koje još traje pospješilo je zabavu na suhom, dok je na moru bilo friško tek navečer, a toplo more za ovo doba godine nije donijelo pozamašan ulov. Nije bilo ni važno…Peškafondo na Hvaru više je od natjecanja panulom, ulov i pobjednici nisu u prvom planu. Ovdje je važno dobro se zabaviti, poručiti turistima da sezonu mogu iskoristiti i u studenom.
Svakako, najbolja ekipa je “Dolce“ koja je u dva dana ulovila 8,5 kilograma liganja, a ulovili su i najveći primjerak, onaj od 35 cm dužine. “Laganini“ i “Ležero“ bili su drugi, odnosno treći, mladi “Vukovi“ čiji sastav čini hvarski pomladak na kopno nije donio ulov, već samo lijepe uspomene. Lignje su lovili prijatelji i gosti iz Makedonije, BiH, Slovenije, Italije pa je ovaj događaj i međunarodnog karaktera, odnosno služi za međunarodnu razmjenu dobre volje. Društvo iz Sarajeva primjerice, ulovilo je svoju prvu lignju pa su bili presretni.
– Ove godine nije bio veliki ulov, oko 70 kg, ali je velika zabava i svi su dobro raspoloženi. Nama je cilj produžiti turističku sezonu, zabaviti se na kraju napornog ljeta. Ove godine smo imali rekordan broj sudionika, neka ih sve Bog blagoslovi i vidimo se dogodine – rekao je u ime organizatora Ivan Gospodnetić, glavni “krivac“ za sportsko-zabavni event.
More je jedna priča, kopno nudi drugi vid zabave. Koncert Thompsona, klapa Krakun, Neno Vetma i band Drugi način, trubači sa juga Srbije. Dvodnevna fešta mora, vina, dobre spize imala je i humanitarni značaj. Prihod od ulaznica ide Crvenom križu, odnosno za pomoć gospođi koja je htjela ostati anonimna.
Bravo Peškafondo, vidimo se dogodine.


