VREMENSKA PROGNOZA

Temperature će rasti do 38 stupnjeva, u četvrtak stiže osvježenje s pljuskovima

Piše:
Ivana Ivanovic/PIXSELL

Većina krajeva Hrvatske u utorak je osvanula uz sunčano i vruće vrijeme, uz slab vjetar, dok duž obale puše umjeren jugoistočnjak, a u Slavoniji sjeverozapadnjak. U unutrašnjosti ima nešto umjerene naoblake, no prevladava sunčano.

Temperature danas dosežu i do 35, 36 stupnjeva, a zbog visokih vrijednosti Državni hidrometeorološki zavod putem sustava Meteoalarm izdao je upozorenje na vrućinu za zagrebačku i karlovačku regiju. Uz granicu sa Slovenijom, kao i u Gorskom kotaru, moguće su lokalne nestabilnosti, pljuskovi i grmljavina.

Srijeda donosi nastavak sunčanog i vrlo vrućeg vremena, s temperaturama koje će ići do 36 stupnjeva. DHMZ upozorava na visoki rizik toplinskog vala koji može negativno utjecati na zdravlje ljudi.

Još toplije bit će u četvrtak, kada bi temperature lokalno mogle dosegnuti i 38 stupnjeva. Iako će dan biti pretežno sunčan, prema poslijepodnevu i večeri u unutrašnjosti su izgledni lokalni pljuskovi s grmljavinom.

Promjena stiže u petak – vrijeme će biti nestabilnije, a temperature nešto niže. Sjeverni vjetar donijet će blago osvježenje i ugodnije uvjete.