U Bosni i Hercegovini uhićen Zdravko Mamić!
Zdravko Mamić je uhićen u Bosni i Hercegovini te će biti predan tamošnjem sucu. – javlja Dnevnik.hr
Bosanskohercegovački ured Interpola primio je zahtjev Republike Hrvatske za privođenje Dinamova dužnosnika Zdravka Mamića, po tjeralici koju su raspisale vlasti Republike Hrvatske. Tjeralica je objavljena i na stranicama MUP-a.
“Stigao je zahtjev u Interpol”, rekao je neimenovani dužnosnik u ministarstvu sigurnosti BiH.
Pojasnio je kako će Mamić biti priveden u Sud BiH te će se izjasniti o tome ima li bosanskohercegovačko državljanstvo, kao i protivi li se izručenju Republici Hrvatskoj.
Mamićevo uhićenje komentirao je njegov odvjetnik Veljko Miljević
– Ja ne znam koji su organi došli po gospodina Mamića. Mislim da će prva radnja biti postupanje po tjeralici za koju su očito u kontaktu bila dva Interpola. Po hitnom bi postupku, po mom mišljenju, trebalo utvrditi na temelju čega se ovdje nalazi Zdravko Mamić, koji je pravni temelj njegova boravka ovdje i na kojoj će se adresi nastaniti da bi bio dostupan službenim tijelima BiH. Nakon toga da BiH može iskoristiti svoje zakonske obveze prema republici Hrvatskoj tako da ju izvijesti o tome. Upravo je u tijeku ta radnja da Mamić dade izjavu u tom smislu. – kazao je Miljević.
Na pitanje je li Mamić uhićen, Miljević poručuje:
– Na zlonamjerna pitanja ne kanim odgovarati. Koliko ja znam, nije uhićen niti se u tom pravcu namjerava ići. Hoće li netko izaći iz okvira zakonskog postupanja, ja to ne znam. Ovo je normalna rutinska i dozvoljena radnja koja uvijek prethodi drugim radnjama, a to je eventualno utvrđivanje podataka za pisanje zamolbe za uhićenje. – kaže Miljević. – prenosi Dnevnik.hr


