Livaja: Potpisao sam za voljeni klub, nitko sretniji od mene!

Zlatni dres s brojem 11 mu je ispred predstavnika medija uručio sportski direktor Hajduka Mindaugas Nikoličius
Danas je u Novinarskom salonu na Poljudu i službeno predstavljeno novo pojačanje u redovima Hajduka, napadač Marko Livaja. Zlatni dres s brojem 11 mu je ispred predstavnika medija uručio sportski direktor Hajduka Mindaugas Nikoličius

- Nisam se ni nadao da će me AEK pustiti, ali dobro je ispalo. Ja sam odlučio početkom transfernog roka da dođem, ali sam mislio da je šansa mala radi njihova stava o transferima, ali se na kraju dobro završilo. Pustili su me u zadnji čas i potpisao sam za klub za koji sam želio potpisati. Kući sam, ko sritniji od mene. Igram u voljenom klubu. - rekao je Marko na konferenciji za medije prilikom predstavljanja.

hr Mon Feb 22 2021 15:10:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lovre Kalinić promoviran je u kapetana Bijelih

Kalinić je već prije odlaska u inozemstvo bio kapetan Hajduka, a njegov povratak, iskustvo i sigurnost koju prikazuje na terenu ima značajan utjecaj na cijelu momčad.
Lovre Kalinić danas je promoviran u kapetana Hajdukove prve momčadi, njegov zamjenik je Stanko Jurić, a predstavnike igrača ("board of players") uz Kalinića i Jurića čine još Marko Livaja, Stefan Simić, Jairo i Darko Nejašmić.

- Ovo prvenstveno predstavlja veliku čast i zadovoljstvo za mene i moju obitelj, a u isto vrijeme i odgovornost prema ekipi i Klubu. Nadam se da ćemo nastaviti u ovom tonu, svi smo tu za isti cilj, za bolji Hajduk - istaknuo je prvi vratar Bijelih nakon što je imenovan kapetanom momčadi.
hr Wed Mar 03 2021 14:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk se plasirao u četvrtfinale Kupa

Četvrtoligaš Zagreb slomljen je tek u drugom dijelu
Hajduk je u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa svladao četvrtoligaša Zagreb rezultatom 3:0 i plasirao se u četvrtfinale gdje ga čeka prvoligaš Gorica. Dvostruki strijelac za Hajduk bio je Jairo, a razigrani Livaja pogodio je iz slobodnog udarca.

U lošem prvom dijelu vidjeli smo tek dvije prilike Hajduka. Čuić je u 22. minuti dao desno za Jaira koji odmah ubacuje pred vrata za Umuta, ali napadač Hajduka iz idealne pozicije nije uspio na pravi način pogoditi loptu. U 42. minuti Mujakić i Dolček su sjajnom kombinacijom probili lijevu stranu, lopta je došla na 10 metara do Čuića koji iz te pozicije pogađa Umuta na gol liniji. U nastavku se lopta odbija do Jaira na 14 metara, međutim on nije najidealnije uputio udarac i promašio je okvir vrata.

Nakon odmora u svlačionici su ostali Dimitrov, Jakoliš i Čuić, ušli su Livaja, Todorović i Fossati. Odmah je Hajduk zaigrao bolje, a prevagu je radio Livaja. U 58. minuti Hajduk je poveo. Sjajan posao odradio je Todorović, spasio je jednu praktički izgubljenu loptu, ubacio pred vrata, odbilo se to do Jaira koji iz blizine pogađa za vodstvo Hajduka. Za 2:0 pogodio je Livaja u donji desni vratarev kut iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca. Fantastično je Livaja U 70. minuti proigrao Jaira koji se sjurio prema vratima Zagreba i smireno poentirao za 0:3. Najbolju priliku domaća momčad imala je u 89. minuti kad je Regović pucao dva puta, prvi put je odlično obranio Posavec, drugi put je pogodio vratnicu.

ZAGREB – HAJDUK 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Jairo (58′), 0:2 Livaja (66′), 0:3 Jairo (70′)

Zagreb, stadion u Veslačkoj. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

ZAGREB: Gašparić, Čavala, Strunje, K. Regović, A. Regović, Šarić, F. Medić, Čavar, L. Medić, Kižlin, Vinčić

HAJDUK: Posavec, Dimitrov (od 46′ Todorović), Kačaniklić, Simić, Jakoliš (od 46′ Livaja), Umut (od 79′ Ljubičić), Mujakić, Čuić (od 46′ Fossati), Jairo (od 74′ Biuk), Jurić, Dolček
hr Tue Mar 02 2021 17:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Osmina finala Kupa: Hajduk danas protiv Zagreba

Igra se u Veslačkoj ulici u Zagrebu
Hajduk danas od 15 sati igra utakmicu 1/8 finala Hrvatskog nogometnog kupa protiv Zagreba na terenima trening centra Zagrebello u Veslačkoj ulici u Zagrebu.

- Ovo je vrlo bitna utakmica za nas, ona uvijek može biti zamka i svjesni smo da se radi o susretu koji nam može donijeti poteškoće. Ovisi kako ćemo se pripremiti za utakmicu i hoćemo li uspjeti vratiti energiju nakon prošle utakmice. Uvijek naglašavam svojim igračima da ne postoje lagane utakmice jer u 90 minuta razlika u klasi među ekipama koje igraju u različitim rangovima natjecanja se znaju lako izbrisati ako ih ne shvatiš ozbiljno i profesionalno – kazao je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi današnjeg dvoboja.

Bijeli u ovaj susret ulaze nakon što su u protekla dva tjedna ostvarili dvije prvenstvene pobjede protiv Rijeke na Rujevici, a između tih utakmica većina momčadi provela je u karanteni zbog zaraze koronavirusom.

Suparnik hajdukovcima je nekadašnji poznati prvoligaš, danas momčad koja se trenutno natječe u 4. nogometnoj ligi Središte Zagreb i tamo zauzima četvrtu poziciju na tablici.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića, pomagat će mu Nikola Kečkiš iz Virovitice i Marko Stolnik iz Varaždina, a četvrti sudac je Marko Cestarić iz Siska.
hr Tue Mar 02 2021 09:54:22 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk o Cici: 'Rival na travnjaku, gospodin i prijatelj van njega'

Iz Hajduka su se oprostili od legendarnog nogometaša i trenera Zlatka Cice Kranjčara.

- Noćas nas je napustila istinska legenda hrvatskog nogometa Zlatko Cico Kranjčar. Bio je prvi kapetan hrvatske nogometne reprezentacije od uspostave neovisnosti.

Uz to je bio i izbornik hrvatske nogometne reprezentacije od 2004. do 2006. koju je vodio na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj.

Rival na travnjaku, gospodin i prijatelj van njega.

HNK Hajduk izražava iskrenu sućut cijeloj njegovoj obitelji zbog ovog nenadoknadivog gubitka. Počivao u miru, napisali su na Facebooku.
hr Mon Mar 01 2021 13:03:11 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.